قطارهای مترو به دلیل فرسودگی قطعا خطر آفرین هستند

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: قطعاً قطار های فعلی به دلیل فرسودگی و از رده خارج شدن، خطر آفرین هستند و ما این هشدارها را به دولت و شهرداری اعلام کرده‌ ایم.  

به گزارش مشرق، ناصر امانی، عضو شورای شهر تهران، با توجه به خرابی های اخیر قطارهای مترو در خصوص وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران گفت: متاسفانه طی چند سال گذشته در حوزه حمل و نقل عمومی به جای توسعه و پیشرفت عقب رفت داشتیم و توان ما در زمینه مترو و اتوبوس کم شده است.

بیشتر بخوانید:

وضع نگران‌کننده حمل و نقل عمومی در روزهای کرونایی +نقشه و نمودار

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر با اشاره بر وضعیت مترو نیز بیان کرد: تعداد زیادی از قطارهای مترو نیاز به اورهال دارند، به علاوه به دلیل پایان یافتن عمر مفید قطارها تعداد زیادی از آنها بلا استفاده مانده اند.

امانی تاکید کرد: قطعاً قطارهای فعلی به دلیل فرسودگی و از رده خارج شدن، خطر آفرین هستند و ما این هشدارها را به دولت و شهرداری اعلام کرده‌ایم.

وی با اشاره بر خرابی های اخیر قطارهای مترو و ایجاد اختلال در تردد شهروندان نیز تصریح کرد: به دلیل فرسودگی قطارها شاهد بروز مشکلات متعدد و خرابی آن ها هستیم. در صورت عدم اقدام به اورهال یا ورود قطار های جدید نیز این اختلالات و مشکلات شهر بیشتر می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر، با بیان اینکه در حال حاضر تعداد زیادی از اتوبوس ها به دلایل مختلف از رده خارج شده اند، افزود: در حوزه اتوبوسرانی از ۵۵۰۰ عدد اتوبوس در سال‌های گذشته، به ۲۲۰۰ اتوبوس رسیده‌ایم که این امر مشکلات زیادی را برای شهر و مردم ایجاد کرده است.

امانی با تاکید بر این که شهرداری بدون کمک دولت نمی تواند تحول چشمگیری در حوزه حمل و نقل عمومی ایجاد کند، اظهار داشت: در این زمینه هشدارهای لازم را داده‌ایم و دولت باید با کمک خود، رام های مترو و تعداد اتوبوس ها را افزایش و از فشار حمل و نقل عمومی بکاهد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس