دیدار مقتدی صدر با معترضان به نتایج انتخابات در منزل عامری+فیلم

در پی اعتراض کمیته هماهنگی شیعیان عراق به نتایج نهایی انتخابات عراق ، مقتدی صدر رئیس جریان صدر عراق با اعضای این کمیته دیدار کرد.

به گزارش مشرق، «مقتدی الصدر» رهبر جریان صدر عراق امروز (پنجشنبه) با اعضای کمیته هماهنگی شیعیان عراق معروف به الاطار التنسیقی (چارچوب هماهنگی) دیدار کرد.

بر اساس گزارش «سومریه نیوز»، دفتر هادی العامری با صدور بیانیه‌ای از برگزاری نشست کمیته چارچوب هماهنگی با مقتدی صدر خبر داد.

کانال تلگرامی «صابرین نیوز» هم عکس و فیلم‌هایی از این نشست منتشر کرد.

کمیسیاریای عالی انتخابات عراق شامگاه سه‌شنبه با وجود اعتراضات گسترده به نتایج اولیه انتخابات، فهرست نهایی نامزدهای پیروز شده در انتخابات پارلمانی عراق را که با همان نتایج اعلام شده تفاوت قابل توجهی نداشت، اعلام کرد.

دیدار مقتدی صدر با معترضان به نتایج انتخابات در منزل عامری+عکس و فیلم

کمیته هماهنگی شیعیان عراق ساعاتی پس از اعلام نتایج تأکید کرد که نتایج انتخابات را قبول ندارند و خواستار ابطال آن است؛ به گفته این کمیته در نتایج آراء، تقلب و دستکاری زیادی صورت گرفته است.

دیدار مقتدی صدر با معترضان به نتایج انتخابات در منزل عامری+عکس و فیلم

هادی العامری پیش‌تر از ارائه ادله قاطع به دادگاه فدرال درباره تقلب در انتخابات عراق خبر داده بود.

دیدار مقتدی صدر با معترضان به نتایج انتخابات در منزل عامری+عکس و فیلم

طبق نتایج نهایی از  انتخابات عراق، فراکسیون الصدریه، وابسته به مقتدی صدر همچنان با ۷۳ کرسی در رتبه اول، ائتلاف «تقدم» (بزرگترین ائتلاف اهل سنت به رهبری محمد الحلبوسی، خمیس الخنجر و سلیم الجبوری) با ۳۷ کرسی در رتبه دوم، ائتلاف «دولة القانون» به رهبری نوری المالکی با ۳۳ کرسی در رتبه سوم، حزب دموکرات کردستان عراق با ۳۱ کرسی در رتبه چهارم، ائتلاف کردستان و ائتلاف الفتح به رهبری هادی العامری با ۱۷ کرسی در رتبه بعدی قرار دارند.

انتخابات پارلمانی در ۱۸ مهر ماه برگزار شد و پس از اعلام نتایج بسیاری از گروههای سیاسی معتقد به تقلب گسترده بودند تا جایی که در ورودی‌های منطقه سبز تحصن و درگیری رخ داد.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس