دمشق خواستار ضمانت عدم دستیابی تروریست‌ها در سوریه به تسلیحات شد

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل گفت: کشورهای شناخته‌شده طی ده سال گذشته به این گروه ها به‌ویژه «داعش» و «جبهه النصره» تسلیحات مختلف ارائه کرده‌اند.

به گزارش مشرق، «بسام صباغ» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل دیشب طی یک نشست آزاد در شورای امنیت درباره تجارت غیرقانونی سلاح‌های کوچک و سبک گفت: سوریه بر اهمیت برخورد قاطعانه با تجارت غیرقانونی این سلاح‌ها تأکید دارد و به نقش محوری سازمان ملل در زمینه‌های خلع سلاح به عنوان یک عامل اساسی برای دستیابی به اهداف منشور، از جمله مصون ماندن نسل‌های آینده از مشکلات ناشی از جنگ، اعتقاد راسخ دارد.

بیشتر بخوانید:

شهروندان سوری جلو حرکت کاروان نظامیان آمریکایی را گرفتند

صباغ خاطرنشان کرد: کشورهای شناخته شده در طول سال‌ها جنگ سوریه به گروه ‌های تروریستی از جمله داعش و جبهه النصره انواع سلاح‌های سبک و سنگین ارائه کرده‌اند و این برخورد خصمانه تاثیرات منفی زیاد در فرسایشی کردن جنگ و بحران سوریه و کشته شدن هزاران سوری داشت.

وی افزود: اقدام برخی کشورهای معروف به خرید این تسلیحات و قاچاق آن به کشورهای دیگر با هدف بی ثباتی در تضاد با منشور سازمان ملل، اصول حقوق بین الملل و روابط دوستانه بین کشورها و نقض قطعنامه‌های شورای امنیت در رابطه با مبارزه با تروریسم است و ​​این اقدامات مستلزم محکومیت و اتخاذ اقدامات بازدارنده است.

صباغ تأکید کرد که تسهیل در اختیار داشتن سلاح‌های سبک و سنگین و انواع دیگر سلاح‌ها توسط گروه‌های تروریستی تهدیدی برای امنیت و ثبات کشورها به شمار می رود و غیرنظامیان از جمله زنان و کودکان را در معرض خطرات بزرگی قرار می‌دهد.

صباغ مجددا بر درخواست سوریه از کشورهای تولید کننده تسلیحات برای پایبندی به تعهد اعمال محدودیت‌های قانونی جهت جلوگیری از تجارت غیرقانونی، رعایت کامل منشورها و توافقنامه‌های بین المللی و تعیین مقصد نهایی این تسلیحات تأکید کرد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس