کد خبر 1301610
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۹
حضور بیش از ۵۰ هزار نمازگزار فلسطینی در مسجدالاقصی

ده‌ها هزار نمازگزار فلسطینی باوجود تدابیر امنیتی شدید از سوی نظامیان صهیونیست نماز جمعه را در مسجد الاقصی به جا آوردند.

به گزارش مشرق، اداره اوقاف فلسطینی اعلام کرد که بیش از ۵۰ هزار نمازگزار در مسجد الاقصی نماز جمعه را اقامه کردند.

این درحالی است که نظامیان رژیم صهیونیستی اقدام به قرار دادن موانع آهنی در خیابان‌ها کردند و مانع از رسیدن هزاران نفر از کرانه باختری به شهر قدس شدند.

زخمی شدن ۱۳۰ فلسطینی در درگیری با نظامیان صهیونیست

فلسطینیان ساکن شهرک‌های «سلوان و العیسویه» در شهر قدس از شب گذشته تا بامداد امروز جمعه با نظامیان صهیونیست درگیر شدند.

بر اساس گزارش «انجمن پزشکی الامل»، در جریان این درگیری‌ها بیش از ۱۳۰ فلسطینی زخمی شدند.

این انجمن با ارائه گزارشی آماری ضمن اشاره به این مطلب، تاکید کرد که یک نظامی اسرائیلی نیز در جریان این درگیری‌ها زخمی شد.

از سوی دیگر، منابع محلی اعلام کردند که اشغالگران صهیونیست به منازل فلسطینیان در شهرک «سلوان» یورش بردند و به سوی آنها گلوله‌های گازی و صوتی شلیک کردند.

فلسطینیان  شهرک «العیسویه» با پرتاب بمب‌های دستی و بطری‌های آتشزا اشغالگران صهیونیست را هدف حمله قرار داده و با آنان درگیر شدند.

از سوی دیگر «احمد بحر» نائب رئیس مجلس قانونگذاری فلسطین با خانواده «عمر ابوعصب» ۱۶ ساله مجری عملیات قدس از شهرک العیسویه در قدس تلفنی صحبت کرد.

احمد بحر در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن تمجید از این عملیات دلاورمردانه، این اقدام را پاسخ طبیعی به جنایات دشمن صهیونیستی خواند.

وی یادآور شد که مقاومت تنها گزینه ملت فلسطین برای دفاع از مقدساتش و بیرون راندن اشغالگران صهیونیست از سرزمین فلسطین به شمار می‌رود.

از سوی دیگر، خانواده شهید «ابوعصب» از «احمد بحر» به خاطر این تماس تلفنی تقدیر و تشکر کرد.

ادامه اعتصاب غذای چهار اسیر فلسطینی

باشگاه اسیران فلسطینی در بیانیه‌ای از ادامه اعتصاب غذای نامحدود چهار اسیر فلسطینی خبر داد و اعلام کرد: «کاید الفسفوس» به مدت ۱۲۸، «هشام ابوهواش» ۹۴، «لوی الاشقر» ۴۰ روز «عیاد الهریمی» به مدت ۵۸ روز و «راتب حریبات» به مدت ۴۲ روز، به اعتصاب غذای خود ادامه می‌دهند.

«حسن عبد ربه» سخنگوی هیئت امور اسیران فلسطینی گفت: این پنج اسیر از وضع جسمانی خطرناکی رنج می‌برند و هر لحظه احتمال شهادت یکی از آنها وجود دارد به ویژه که اشغالگران همچنان با آزادی این اسیران لجاجت می‌ورزند.

وی خواستار دخالت جامعه جهانی به شکل فوری برای نجات جان این اسیران شد.

اشغالگران تنها زبان زور می‌فهمند

«زاهر جبارین» عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که رژیم اشغالگر قدس تنها زبان مقاومت و زور و مبارزه طلبی را می فهمد.

مسئول پرونده اسرا و جانبازان و ایثارگران و اسرا در حماس در مصاحبه با شبکه ماهواره‌ای الاقصی تصریح کرد که تقدیر فرزندان ملت فلسطین مقابله با رژیم ظالم صهیونیستی است، رژیمی که دست به سرکوب اسرای فلسطینی می‌زند، اسرایی که تمامی قوانین و موازین بین المللی بر لزوم رعایت حقوق آنان تاکید دارد.

وی خاطرنشان کرد که به رغم آن همه ظلم و ستم‌های زندانبانان صهیونیست علیه اسرای فلسطینی، ولی جنبش قهرمان اسرا که از تمامی اسرای فلسطینی حمایت می‌کند بر رژیم اشغالگر قدس و زندانبانان صهیونیست پیروز خواهد شد.

وی یادآور شد: ما در محافل مختلف بین المللی دست به تحرکاتی زده‌ایم، با نهادها و دادگاه‌های بین المللی در تماس و ارتباط هستیم و شکوائیه‌هایی را علیه دشمن صهیونیستی به این محافل ارائه خواهیم کرد.

وی تصریح کرد : ما ملت فلسطین، رژیم صهیونیستی را به خوبی می‌شناسیم، تنها پشتوانه ما پس از خداوند متعال وحدت و تقویت جبهه داخلی مان است، ما به زوال و نابودی رژیم صهیونیستی ایمان و باور داریم.

قانون تحریم واردات کالاهای صهیونیستی در پارلمان فنلاند

«ورونیکا هونکالسالو» عضو پارلمان فنلاند پیش نویس قانون تحریم وارادات کالاهای تولیدی از شهرک های یهودی کرانه باختری و قدس را ارائه کرد.

به گزارش شبکه هفت رژیم صهیونیستی، به موجب این پیش نویس وارادات هرگونه کالا و خدمات تولیدی از شهرک‌های یهودی کرانه باختری و قدس به کشور فنلاند ممنوع می‌باشد.

وی تصریح کرد که قوانینی از این دست شرکت‌ها و مصرف کنندگان را مجبور به رفتار مسئولانه می کند. فلسطینیان با طولانی‌ترین اشغالگری تاریخ دست و پنجه نرم می‌کنند، ما باید دست از حمایت از شهرک‌های غیر قانونی یهودی برداریم.

انتقال وزارتخانه‌های اسرائیلی به قدس 

«هارون ناصر الدین» عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس اعلام کرد که اقدام رژیم صهیونیستی به انتقال وزارتخانه‌هایش به شهر قدس اشغالی حلقه تازه‌ای از زنجیره تلاش‌های این رژیم برای سلطه بر این شهر به شمار می‌رود.

مسئول دفتر امور قدس در جنبش مقاومت اسلامی حماس طی اظهاراتی خواستار تدوین راهبرد ملی جامع برای مقابله با سیاست‌های دشمن صهیونیستی در شهر قدس شد.

وی افزود: این اقدام رژیم صهیونیستی تلاشی نافرجام در زمینه تحمیل واقعیت‌های پوشالی محسوب می‌شود. پایداری فرزندان ملت فلسطین در شهر قدس دژ مستحکمی است که تمامی تلاش های توطئه آمیز دشمن صهیونیستی در زمینه یهودی سازی بیت المقدس را به شکست می‌کشاند.

وی تصریح کرد که ناکامی دولت رژیم اشغالگر قدس در زمینه ملزم کردن وزارتخانه‌هایش به انتقال دفاترشان به قدس، عمق بحران سیاسی اسرائیل را نشان می‌دهد.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس