کد خبر 1298519
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۷
ترامپ نمایه

وزارت دادگستری آمریکا بامداد شنبه مشاور ارشد رئیس جمهور سابق آمریکا را به دلیل اهانت به کنگره آمریکا متهم شناخت.

به گزارش مشرق، «استیو بنن» مشاور ارشد «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا به دلیل اهانت به کنگره آمریکا متهم شناخته شد.

وزارت دادگستری آمریکا بامداد شنبه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که استیو بنن پس از نادیده گرفتن احضاریه توسط کمیته تحقیق کنگره درباره حادثه حمله ۶ ژانویه سال گذشته به کنگره، توسط هیئت منصفه فدرال به دلیل اهانت به کنگره مجرم شناخته شد.

بیشتر بخوانید:

ترامپ خود و فرزندانش را مخفیانه عفو کرده است

بر اساس بیانیه وزارت دادگستری آمریکا، بنن ۶۷ ساله با دو اتهام اهانت به کنگره مواجه است. نخست خودداری از حضور در کمیته منتخب مجلس نمایندگان آمریکا برای تحقیق درباره حمله ۶ ژانویه سال گذشته و دیگری ممانعت از ارائه مدارک به کمیته مذکور می‌باشد.

بیشتر بخوانید:

حمایت جمهوری خواهان از ترامپ برای عفو مشاورش

استیو بانن، استراتژیست ارشد سابق کاخ سفید به دستور ترامپ احضاریه مجلس نمایندگان آمریکا را نادیده گرفته بود و مجلس نمایندگان در رای گیری ماه پیش تصمیم به ارجاع پرونده وی به وزارت دادگستری گرفت.

مشاور ترامپ به دلیل اهانت به کنگره متهم شناخته شد

ششم ژانویه (۱۷ دی سال گذشته) کنگره آمریکا در حال شمارش آرای مجمع گزینندگان (الکترال کالج) برای تایید نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر بود که بعد از اعتراض چند قانونگذار آمریکایی به نتیجه رأی‌گیری در ایالت آریزونا، ترامپ از هوادارانش خواست تظاهرات به اصطلاح مسالمت‌آمیز برگزار کنند.

حامیان ترامپ اما در جمعیت بسیار گسترده به کنگره حمله کرده و بعد از درگیر شدن با نیروهای امنیتی، راه خود را به درون ساختمان و اتاق‌های مختلف آن باز کردند. در جریان این حمله، پنج نفر از جمله یک نیروی پلیس کشته شدند. 

حمله هواداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا استیضاح دوم او در کنگره را رقم زد. با این حال محاکمه ترامپ در مجلس سنای آمریکا با مخالفت جمهوری‌خواهان مواجه شد و شکست خورد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس