.

سخنگوی وزارت دفاع چین روز سه‌شنبه از آمریکا خواست تا فورا اقدامات تحریک آمیز و ویرانگر در منطقه تایوان را متوقف کند.

به گزارش مشرق، «تان کیوی» سخنگوی وزارت دفاع چین به شدت از مداخله آمریکا در امور داخلی چین انتقاد کرده و اقدام تعدادی از اعضای کنگره آمریکا در سفر به تایوان با یک هواپیمای نظامی را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، سخنگوی وزارت دفاع چین گفت اقدامی که آمریکا انجام داد مداخله خودسرانه در امور داخلی چین بوده که به طور خطرناکی حق حاکمیت چین را نقض کرده و تهدیدی برای صلح و ثبات در منطقه به شمار می‌آید.

وی افزود که آمریکا باید فورا اقدامات تحریک آمیز و و ویرانگر خود که به افزایش تنش‌ها در منطقه تایوان می‌شود را متوقف کند.

این مقام چینی اضافه کرد که واشنگتن باید ارسال نشانه‌های دروغین به جدایی طلبان در تایوان را پایان بخشد.

وی تاکید کرد که هیچ کسی نباید عزم ملت چین و قدرتش در دفاع از حق حاکمیت و تمامیت ارضی‌اش را نادیده بگیرد و ارتش چین همچنان در حالت آماده باش بوده و تمامی اقدامات ضروری برای نابود کردن هرگونه دخالت خارجی را اتخاذ خواهد کرد.

پکن تایوان را بخشی از سرزمین چین می‌داند و تحرکات آمریکا از قبیل فروش سلاح به تایوان را نقض حاکمیت خود و مغایر با سیاست «چین واحد» ارزیابی می‌کند.

واشنگتن با اعزام ناو به تنگه تایوان و کمک نظامی به تایوان عملا در مسیر حمایت از این جزیره است و پکن بارها به این مسئله اعتراض کرده است. این در حالی است که کشورهای عضو سازمان ملل متحد از جمله خود آمریکا، تایوان را به عنوان کشور مستقل به رسمیت نمی‌شناسند.

پکن روز جمعه خبر داد که مقامات چینی ورود افرادی را که طرفدار جدایی تایوان هستند به سرزمین اصلی چین و همچنین هنگ‌کنگ و ماکائو منع می‌کنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس