وزیر کشور: اختلال در پمپ‌های بنزین آغاز برنامه‌ریزی دشمن برای آبان ماه قلمداد می‌شود

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه وزیر کشور در نشست هم اندیشی مجلس و دولت، به پرسش های نمایندگان درباره با انتخاب استانداران پاسخ داد، گفت: بیش از ۱۰۰ نفر از نمایندگان مجلس حضور داشتند.

به گزارش مشرق، حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس، از نشست هم اندیشی نمایندگان مجلس با وحیدی وزیر کشور و حسینی معاون حقوقی و امور مجلس رئیس جمهور با دستور سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در مجلس و شفاف سازی مسائل روز و پاسخ به ابهامات نمایندگان خبر داد.

بیشتر بخوانید:

محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی شد

محدودیتی برای حضور استاندار بوشهر در جلسات هیئت دولت نیست

حاجی بابایی گفت: جلسه هم اندیشی، برنامه اجرای سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری در مجلس در محل کمیسیون تلفیق با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از نمایندگان مجلس و وزیر کشور و معاون امور مجلس رئیس جمهور تشکیل شد.

وی تاکید کرد: در این نشست تخصصی وحیدی وزیر کشور در ارتباط با راهبردهای امنیتی وزارت کشور، سیاست‌ها و برنامه‌های دولت برای مواجهه با آسیب‌ها و بحران‌های اجتماعی و نحوه انتخاب استانداران توضیحاتی را ارائه داد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در این جلسه فرصتی پیش آمد، که بیش از ۲۰ نفر از نمایندگان مردم پرسش‌ها و ابهامات خود را مطرح کنند و مسئولین حاضر در جلسه پاسخ‌هایی را ارائه دادند.

وی با اشاره به اینکه بیشتر پرسش‌های نمایندگان بر نحوه انتخاب استانداران متمرکز بود، افزود: نظر به اهمیت موضوع مقرر شد تا برای ایجاد فضای بیشتری برای گفت‌وگو و تبادل نظر در جلسه دیگری، مباحث مطرح شوند و شفافیت بیشتری برای نمایندگان مردم در تعامل با مسئولین و نمایندگان دولت ایجاد شود.

حاجی بابایی اظهار داشت: جلسه امروز در ساعت ۶:۳۰ صبح امروز تشکیل شد و این نشست برای تضارب و تقارب آرای نمایندگان مردم و دولت و ایجاد شفافیت در اطلاع‌رسانی برنامه‌ها و سیاست‌های دولت توسط نمایندگان به ملت بزرگ ایران، از سوی کمیسیون برنامه وبودجه و محاسبات مجلس برنامه‌ریزی و اجرایی شده است.

وی تصریح کرد: بی شک، این نشست‌ها در تسریع خدمات‌رسانی به مردم با هم‌افزایی مجلس و دولت موثر است و نقطه تمرکز سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در بخش‌ها و حوزه‌های مختلف به ویژه در مبحث مجلس ارائه خدمات مناسب و شایسته ملت بزرگ ایران و پاسخ به مطالبات بحق مردم است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در پایان افزود: نشست‌های هم اندیشی مجلس و دولت، جلسات تخصصی در حوزه های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی واقتصادی است، امروز پنجمین نشست در محل کمیسیون تلفیق تشکیل شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • مسعود IR ۱۳:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۸
  0 0
  منو استخدام کنید
 • IR ۱۴:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۸
  2 0
  در مواردی !! فرماندار یک شهرستان دست دهم استان تهران را کرده اید استاندار یک استان کهن !! با کدام معیار - چرا؟ چه تصویری از آن استان دارید ؟ آقای وزیرعزیز -
 • IR ۱۷:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۸
  0 0
  چرا باید نمایندگان مجلس در انتصاب استاندارها و مدیران ادارات نقش داشته باشند؟ اگر نماینده مجلس کسی را تعرفه کند چطور میخواهد روی او نظارت داشته باشد؟ این یعنی اینکه کارفرما و ناظر یکی باشند ، بیچاره صاحب ملک ، چه شود
 • IR ۲۱:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۸
  2 0
  چرا انتخاب استاندار را بر عهده مردم استان نمیگذارند . بین چند نفر رای گیری شود .
 • بنده خدا کسیکه 30 سال آسیب شناسی درکشور کرده ام IR ۰۸:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۹
  0 2
  به خدای واحد قسم اصلی ترین مشکل وآسیب سیستم مدیریتی کشور دخالت نمایندگان مجلس در انتصابات است . نماینده باید نظارت کند در این صورت چنانچه فرد منتصب شده ضعیف باشد حق با نماینده است . در انتصابات دخالت نکنید . هرکسی دست اش به نمایندگان مجلس می رسد این نوشته را بدن در صحن مجلس قرائت بشه در غیر اینصورت مشمول ذمه می باشد
  • IR ۱۴:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۹
   0 0
   حیف از ...

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس