کد خبر 1291493
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۷
.

مشخصات صدها نظامی ارتش اسرائیل در جریان یک حمله سایبری گسترده منتشر و افشا شد. این خبر را «یدیعوت آحارونوت»، پرانتشارترین روزنامه اسرائیل در گزارش روز سه‌شنبه، ۴ آبان‌ماه تأیید کرد.

به گزارش مشرق، یک حمله سایبری باعث شده اطلاعات دقیق و جزئی هزاران نظامی رژیم صهیونیستی افشا شود. با وجود تبلیغات گسترده درباره توان ضد سایبری تل‌آویو، دامنه حملات سایبری علیه رژیم صهیونیستی به فضای خصوصی وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز کشیده شد و هکرها بالاترین مقام جنگی اسرائیل را تهدید کرده‌اند. انتشار ابعاد ریز و جزئی اطلاعات منتشر شده از نیروهای ارتش اسرائیل نشان می‌دهد که آسیب‌پذیری نظامیان رژیم صهیونیستی در هرگونه درگیری احتمالی در آینده بیش از گذشته است.

مشخصات صدها نظامی ارتش اسرائیل در جریان یک حمله سایبری گسترده منتشر و افشا شد. این خبر را «یدیعوت آحارونوت»، پرانتشارترین روزنامه اسرائیل در گزارش روز سه‌شنبه، ۴ آبان‌ماه تأیید کرد و گفت: فایل‌هایی شامل مشخصات صدها نظامی ارتش اسرائیل از جمله نام، ایمیل، آدرس منزل و شماره تلفن در فضای مجازی پخش و در اختیار همگان قرار گرفته است. این حمله روزهای دوشنبه و سه‌شنبه انجام شده است.

مشخصات کامل هزاران سرباز

انتشار این خبر از سوی یدیعوت آحارونوت، به عنوان یکی از مهم‌ترین نشریات مناطق اشغالی که به طور عمده اخبار امنیتی خاص را پوشش می‌دهد، حاکی از گستردگی و اهمیت این حمله سایبری است. وب‌سایت اینترنتی روزنامه یدیعوت «وای‌نت» درباره این حمله سایبری گسترده جزئیات بیشتری را ارائه داد و گفت: گروهی که خود را «عصای موسی» (Moses Staff) نامیده، فایلی را منتشر کرده که شامل مشخصات کامل نیروهای گردان رزمی ارتش رژیم صهیونیستی است.

فایلی که منتشر شده شامل جزئیات کاملی از گردان «الفون» در ارتش رژیم صهیونیستی است و اسامی نظامیان، ایمیل، شماره تلفن و آدرس منزل صدها نفر از آنها در این فایل قرار دارد. «عصای موسی» نام عصایی در باورهای مشترک یهودیان و مسلمانان است و براساس اولین کتاب تورات، موسی از این عصا برای بیرون آوردن آب از سنگ و شکافتن دریا استفاده کرد. اشاره به نام عصای موسی در حملات سایبری اخیر می‌تواند حاکی از ارزش بسیار زیاد اطلاعات به‌دست آمده در جریان عملیات بسیار دشوار علیه بخش‌های امنیتی نظامیان اسرائیلی باشد.

جزئیات اطلاعات به‌دست آمده از ارتش اسرائیل تا بدانجاست که بعضی از فایل‌ها شامل توضیحاتی از نظامیان برای عدم پیوستن به خدمت نظامی است. همچنین تعدادی از فایل‌ها شامل مشخصاتی از نامزدهای پیوستن به دستگاه‌های امنیتی یا سربازانی است که در پروژه تشویق به خدمت نظامی شرکت کرده یا شرکت می‌کنند. صرف‌نظر از اسامی و شماره‌ها، این فایل‌ها شامل اطلاعات شخصی حساس مانند حالت وضعیت روانی، اجتماعی و اقتصادی نظامیان است.

هکرها این اطلاعات را در محیط «دارک نت» و «تلگرام‌» منتشر کرده‌اند. انتشار این اطلاعات می‌تواند موقعیت طلایی برای کسانی باشد که به‌دنبال آشنایی با جزئیات و مسائل ریز و جزئی از ارتش اسرائیل هستند. انتشار این اطلاعات در واقع پاشنه آشیل نظامیان صهیونیستی را آشکار خواهد کرد و برای برنامه‌ریزی‌های امنیتی و برخی ضدحمله‌ها علیه نیروهای اسرائیلی کاربرد خواهد داشت. به گفته کارشناسان، انتشار این اطلاعات می‌تواند آسیب‌پذیری نظامیان اسرائیلی را در هرگونه درگیری احتمالی در آینده دوچندان کند.

گروه هکری عصای موسی روز دوشنبه هم در حمله‌ای جداگانه تصاویر شخصی از «بنی گانتس»، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی را همراه با این عبارت تهدیدآمیز که «او تحت نظر است» منتشر کرده بودند. این گروه هکری هنگام انتشار تصاویر شخصی وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نوشته بود: «ما از تمامی تصمیمات تو با خبر هستیم و سرانجام جایی را هدف قرار می‌دهیم که انتظارش را نداری، همانطور که پیش‌تر شرکت‌های خصوصی اسرائیل مورد حمله سایبری قرار گرفت و اطلاعات صدها کاربر آن منتشر شد. »‌

تصویر منتشر شده از وزیر جنگ اسرائیل او را در مکانی شخصی با لباس غیررسمی و راحتی نشان می‌دهد که در یک فضای سبز به دوربین نگاه می‌کند. وزیر جنگ رژیم صهیونیستی یکی از امنیتی‌ترین مقامات تل‌آویو به شمار می‌رود و انتشار تصاویر او در یک فضای خصوصی نشان می‌دهد که امنیت مقامات صهیونیستی تا چه اندازه آسیب‌پذیر است.

برخی کاربران در فضای مجازی انتشار چنین تصاویری را برخلاف بزرگ‌نمایی‌های معمول و تبلیغاتی درباره توان امنیتی و نظامی تل‌آویو ارزیابی کرده‌اند. این فایل‌ها همراه با پیامی منتشر شده که هکرها در آن گفته‌اند: «تا زمانی که جنایت‌های شما فاش شود به مبارزه ادامه می‌دهیم و از جایی که نمی‌دانید اقدامات شما را تحت پیگرد قرار می‌دهیم». در پایان این پیام گفته شده که این تازه آغاز راه است. لحن تهدیدات و نوع پیام در حمله سایبری اخیر حاکی از آن است که هکرها اهداف خود علیه مقامات صهیونیستی را بسیار جدی و حتی شاید در راستای ضربات بزرگ‌تر علیه تل‌آویو قرار داده‌اند.

فاصله تل‌آویو-واشنگتن بیشتر می‌شود!

حمله سایبری گسترده دوشنبه و سه‌شنبه، تنها چالش صهیونیست‌ها طی چند روز گذشته نبوده و آنها از سوی دیگر با واشنگتن بر سر شهرک‌سازی به اختلاف خورده‌اند. «ند پرایس»، سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا در کنفرانس مطبوعاتی روز سه‌شنبه خود به نگرانی امریکا در مورد طرح اسرائیل برای ساخت هزاران واحد مسکونی در کرانه باختری اشاره کرد و گفت: طرح اسرائیل در تضاد با تلاش‌ها جهت کاهش تنش در خاورمیانه است و به چشم‌انداز راه‌حل «‌دو کشوری‌» آسیب می‌زند.

پیش از این نیز وب‌سایت امریکایی «‌اکسیوس‌» گزارش داد که دولت امریکا اعتراضش را به تل‌آویو به دلیل ساخت واحدهای جدید در کرانه باختری اشغالی اعلام کرده است.

طبق اعلام این وب‌سایت کاردار امریکا در قدس اشغالی با مشاور نفتالی بنت، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، تماسی «طوفانی و بسیار تند» در خصوص شهرک‌سازی‌های اسرائیلی داشته است. اکسیوس به نقل از منابع اعلام کرد که دولت بایدن «مخفیانه» اسرائیل را از مخالفت خود با طرح شهرک‌سازی جدید در کرانه باختری مطلع کرده است و بایدن و دستیارانش بر بنت فشار آوردند تا فعالیت شهرک‌سازی در کرانه باختری را محدود کند.

وب‌سایت عبری واللا هم در تأیید این خبر نوشت که دولت امریکا تلاش دارد اسرائیل را تحت فشار قرار دهد تا این اقدام را انجام ندهد یا حداقل تعداد واحدهای مسکونی مورد تأیید را کاهش دهد.

منبع: روزنامه جوان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • هم وطن IR ۰۰:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
  1 1
  این امکان هم هستش که نشت اطلاعات یا ایجاد امکان دسترسی به اطلاعات طبقه بندی شده از سوی خود اسرائیل باشد، برای اینکه توان دفاعی و امنیتی شبکه سایبری خود را بسنجد.یا در حال انجام مانوری در این زمینه باشند. البته این یک احتمال هست.
  • بهرام جان IR ۲۲:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۵
   2 0
   مثل اینکه یکی خودشو بکشه تا ببینه اگه کشته بشه زنده می مونه یا نه !!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس