سید مسعود میرکاظمی نمایه

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: یکی از اهداف اصلی از اصلاح ساختار بودجه ۱۴۰۱ این است که جداول و توافقنامه‌ها به گونه‌ای تنظیم شود که استان‌ها و دستگاه‌ها برابر منابع و اختیارات پاسخگو باشند.

به گزارش مشرق، سیدمسعود میرکاظمی در نوزدهمین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، که با حضور مشاور عالی رئیس مجلس شورای اسلامی، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای ستاد، مشاورین و رؤسای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ ها، با موضوع جایگاه استان ها و شهرستان ها برای تحقق رشد اقتصادی مد نظر و برنامه محوربودن بودجه ۱۴۰۱ برگزار شد، این مطلب را عنوان کرد.  

وی گفت: برای تحقق رشد اقتصادی که از اهداف کلان بودجه ۱۴۰۱ است سهم استان ها و شهرستان ها مشخص و براساس همین شاخص ها برنامه ریزی و سیاستگذاری شود.

میرکاظمی با اشاره به اهداف و سیاست های کلان بودجه ۱۴۰۱ تصریح کرد: تحقق رشد اقتصادی، برنامه محور بودن و ساماندهی ردیف های بودجه محور اصلی بودجه ۱۴۰۱ است لذا برای تحقق این مهم، بودجه باید ساده، قابل اندازه گیری و قابل نظارت باشد.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه با نگاه اجمالی به بودجه سال های گذشته نشان می دهد کسی در قبال مسوولیت‌ها پاسخگو نیست، خاطر نشان کرد: یکی از اهداف اصلی از اصلاح ساختار بودجه ۱۴۰۱ این است که روند گذشته تداوم نداشته باشد و جداول و توافقنامه ها به این گونه ای تنظیم شود که استان ها و دستگاه ها در برابر منابع و اختیارات پاسخگو باشند.  

میرکاظمی تاکید کرد: هدف از ساماندهی ردیف های بودجه و محدود کردن تعداد دستگاه ها در بودجه ۱۴۰۱ این است که هر موضوعی یک مسوول داشته باشد تا در برابر سیاست ها و برنامه های کلان پاسخگو باشد و سیاست های کلان دولت در حوزه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سایر حوزه ها با نظارت دقیق، علمی و کارشناسی رو به جلو حرکت کند و اهداف و سیاست های کلان اقتصادی فراموش نشود.

رییس سازمان برنامه و بودجه با عنوان اینکه تحقق رشد اقتصادی از الزامات مهم و اساسی است، یادآور شد: برای تحقق رشد اقتصادی که از اهداف کلان بودجه ۱۴۰۱ است سهم استان ها و شهرستان ها مشخص شود و براساس همین شاخص ها برنامه ریزی و سیاستگذاری شود.

میرکاظمی با اشاره به نقش استان ها و شهرستان ها در بودجه ۱۴۰۱ افزود: استان ها و شهرستان ها در خلق منابع مشارکت جدی داشته باشند در مقابل مشوق هایی در نظر گرفته شود و سازمان برنامه و بودجه در قبال مشوق هایی که در نظر می گیرد مسوول و پاسخگو خواهد بود.

رییس سازمان برنامه و بودجه با تشکر از کارشناسان سازمان برنامه و بودجه، معاونین، مرکز آمار و رؤسای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ ها، خاطرنشان کرد: اصلاح ساختار بودجه کاری سخت و زمانبر است و این مهم با رویکرد جدید، کار کارشناسی و علمی قابل تحقق است و بودجه ۱۴۰۱ با اصلاحات ساختاری تا ۱۵ آذر به مجلس شورای اسلامی ارائه شود.

گفتنی است در نوزدهمین جلسه ستاد بودجه ۱۴۰۱ معاونین، کارشناسان، رؤسای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ ها و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نقطه نظرات خود را درباره بودجه مطرح کردند.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس