تداوم شائبه همکاری عزیزی خادم با جادوگران/ در فدراسیون فوتبال چه می گذرد؟

رئیس فدراسیون فوتبال با رفتاری شائبه برانگیز، همچنان همکاری با جادوگران را تکذیب نمی کند که قابل تامل است.

به گزارش مشرق، حضور شهاب عزیزی خادم در فدراسیون فوتبال فقط به تغییرات در بخش های مختلف منجر نشده است. هر روزی که می گذرد و هر باری که رئیس فدراسیون مصاحبه یا اظهار نظری عمومی دارد، ادبیات جدیدی به فوتبال کشورمان افزوده می شود که اخیرا انتقادات زیادی را موجب شده و شائبه برانگیز شده است.

منهای مباحث فنی در فدراسیون و نوضیحاتی که عزیزی خادم در مورد مدیریتش دارد که هر کدام در جای خود می تواند مورد بررسی قرار گیرد، ادبیات او و نحوه استفاده از برخی کلمات که این روزها کلیدواژه های جنجالی در فوتبالمان شده اند، باعث شده تا در این عرصه وارد فاز جدیدی شویم.

از همان روزهای ابتدای حضور رئیس فدراسیون در محل کارش، شائبه هایی در مورد نحوه تعامل او با برخی افراد فعال در حوزه علوم غریبه مطرح شد تا اینکه کم کم در نحوه صحبت های عزیزی خادم استفاده از برخی کلمات این شائبه ها را قوی تر کرد؛ به طوری که روز بازی ایران و کره جنوبی خبرنگاری به صراحت از وی در مورد همکاری او با یک جادوگر پرسید اما عزیزی خادم ترجیح داد با بی تفاوتی و محل نگذاشتن به این سئوال واکنش نشان دهد.

تداوم شائبه همکاری عزیزی‌خادم با جادوگران

هر چند رئیس فدراسیون ترجیح داد به این موضوع که حتی جنبه طنز هم در محافل فوتبالی پیدا کرد، بی تفاوت بگذرد اما تاکیدات او به برخی واژگان و البته حفظ ارتباطش با این افراد چیزی نبوده که بتوان به راحتی از آن گذشت. به طوری که شب گذشته در برنامه ورزشی تلویزیون وقتی مجری  به صراحت در مورد این شایعه از او پرسید، وی مجبور به پاسخگویی شد.

بیشتر بخوانید:

عزیزی‌خادم از واکنش به ارتباط با جادوگر تا توضیح درمورد var

عزیزی خادم  در خصوص اینکه در ادبیات خود از خوبان عالم استفاده می کند و شایعه شده با یک جادوگر همکاری می کند، عنوان کرد: "ما شکرگزار خداوندیم و آنچه امروز بدست آمده لطف الهی است. تمام مخلوقات وابسته به کمک حضرت حق هستیم و هر بنده ای از خدا کمک بخواهد و در دعای عزیزان منعی ندارد. مسائل بی پایه و اساسی مطرح می شود که نه شان فدراسیون است و نه نگاه توسعه ای فوتبال. قطعا آخرین بار است که در خصوص اینگونه مسائل بی پایه و اساس صحبت می‌کنم."

اگر به جواب رئیس فدراسیون دقت کنید، متوجه خواهید شد که نه تنها در مورد این شایعه قویِ چند ماهه، آن را تکذیب نکرده بلکه تاکید دارد که هر کسی بخواهد با نفسش، قدمش و دعایش به ما کمک کند، دستمان را به سویش دراز می کنیم.

 به نظر می رسد مسئول اصلی اداره فوتبال کشورمان یا هنوز نمی داند در چه جایگاهی قرار دارد یا در مسیری قدم گذاشته که انتهای آن ترکستان است. هر چه عزیزی خادم در مورد این ادبیات دو پهلو و ابهام برانگیز اصرار دارد، بیشتر این تلقی افزایش پیدا می کند که فدراسیون به نوعی دچار شائبه انحراف فکری شده و رئیس فدراسیون با نوعی سفسطه گری و بازی با کلمات، مدام در حالت خلط مبحث است. گویا وی به جای تنویر افکار عمومی، در حال بازی با آن در مورد یک موضوع عقیدتی است.

او می گوید این مباحث بی پایه است و در شان فدراسیون و نگاه توسعه ای فوتبال نیست اما کاش به این شائبه صریح و روشن جواب دهد و بازی لفظی را کنار بگذارد. عزیزی خادم بایستی در جایگاه رئیس فدراسیون، در حیطه فنی و مدیریتی آن راه رود و از چنین پرسه کلامی در وادی هایی که شائبه های اعوجاج فکری دارد، خودداری کند. شان فدراسیون را باید در جایی جستجو کرد که شائبه همکاری با دعانویسان و جادوگران را با صراحت رد کرد و محور را به عقلانیت و برنامه ریزی داد؛ نه بازی کلامی داشت. این نیز بر عهده عزیزی خادم است که اکنون متولی این ورزش است.

تداوم شائبه همکاری عزیزی‌خادم با جادوگران

آیا نباید مسئولان موضوع به طور جدی وارد این موضوع شوند و بررسی شود که در یکی از مهمترین فدراسیون های ورزشی کشور چه می گذرد و این بازی های لفطی چه غایتی را جستجو می کند؟ 

عزیزی خادم شب گذشته در برنامه شبکه سه سیما تاکید کرد که "التماس دعا" ورد زبان همه ما ایرانی ها هست و این چیز بدی نیست. او از چه چیزی و چه فرد یا کسانی دفاع می کند و این التماس را از چه کسی یا کسانی دارد؟ آیا فوتبال پر از تلاطم و پر از ایراد ما قرار است با چنین تفکراتی وارد توسعه یافتگی شود و مبنای فکری عزیزی خادم این است؟ به نظر می رسد باید نگران فدراسیونی شد که رئیس آن که باید چشم اندازش مبتنی بر عقلانیت، علم گرایی و تدبیر باشد، این روزهایش را با لازی لفظی می گذراند که البته، دلالت های نگران کننده ای در آن وجود دارد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • lpln IR ۱۳:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
  0 7
  در زمانی که فوتبال و ورزش جهان علمی شده و یکی از منابع کسب درآمد ملی کشورهاست ما یاید با افرادی امثال این آقا با جادو و جنبل ورزش کشورمان را اداره کنیم.
 • علی IR ۱۳:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
  8 2
  اینکه چیزی نیست پرسپولیس هم سالهاست که با رمالان و جادوگران بده بستان دارد
 • IR ۱۷:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
  0 0
  دست بردارید بزارید بعد از جام جهانی
 • صادق نبی زاده IR ۱۲:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۸
  2 0
  من نمی دونم این رییس فدراسیون از کجا اومده که نه داخل فوتبال بوده نه هیچی اومده شده رییس فدراسیون همینه که فوتبالمون همه چیش شده رفقا و پارتی افسوس واسه فوتبالمون با این ریسس فدراسیون .... متسفم واسه فوتبای هایی که با واسطه گری به این رای دادن حیف فقط یه سوال از آقای حاج صفی دارم چقدر گرفت بهش رای داد شرافتم به همه قیمتی نمی ارزه......
 • IR ۱۴:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
  2 0
  مربی یک تیم ماشین خودش تو شرط بندی به باد فنا میده ، پلیس ایران در حالت مستی دستگیرش می‌کنه ، تو عربستان کارهای آنچنانی می کنه ولی فدراسیون فوتبال سکوت میکنه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس