نابرابری نژادی بی پایان در سیستم قضایی و زندان‌های آمریکا

سیستم قضایی و زندان‌های آمریکا به شکل نامتناسبی جمعیت سیاه پوست این کشور را هدف قرار می‌دهند.

به گزازرش مشرق، جمعیت سیاه پوست آمریکا که کمتر از ۱۵ درصد جمعیت این کشور را به خود اختصاص داده، به شکلی نامتناسب جمعیت زیادی از زندان‌های این کشور را از آن خود کرده است.

به گزارش «یو اس نیوز و میلواکی ان ان اس»، تعداد زندانیان در ایالت «نبراسکا» آمریکا، در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۰ حدود ۲۱ درصد رشد داشته است.

بیشتر بخوانید:

مرگ سیزدهمین نفر در یکی از زندان‌های نیویورک در سال ۲۰۲۱

در همین بازه زمانی پذیرش در زندان‌ها با حداقل مجازات اجباری، ۲ برابر افزایش یافت و حداقل مدت حبس ۲۵ درصد افزایش یافت؛ این به معنای حضور طولانی مدت‌تر زندانیان در زندان‌های نبراسکاست.

از سوی دیگر، در حالی که از هر ۲۵ نفر سکنه نبراسکا، یک نفر سیاه پوست است، تقریبا از هر ۵ زندانی در زندان‌های این ایالت، یک نفر سیاه پوست است.

اما بالاترین نرخ در مورد سهم نامتناسب جمعیت زندانی سیاه پوست در زندان‌های آمریکا، مربوط به ایالت ویسکانسین است.

در ایالت مذکور که سیاه پوستان را با نرخ بالاتری در قیاس با دیگر ایالت‌ها زندانی می‌کند، از هر ۳۶ بزرگسال سیاه پوست یک نفر در زندان است.

سیاه پوستان در حالی ۴۲ درصد جمعیت زندان‌های ویسکانسین را به خود اختصاص داده‎اند که سهم آن‌ها از جمعیت این ایالت تنها ۶ درصد است.

در سراسر آمریکا نیز سیاه پوستان آمریکایی ۵ برابر بیشتر از همتایان سفیدپوست خود زندانی می‌شوند؛ مقایسه ویسکانسین با این نرخ، تفاوتی ۱۲ برابری را نشان می‌دهد.

حتی در هاوایی که نرخ زندانی شدن افراد سیاهپوست پایین بوده و نابرابری نژادی حداقلی وجود دارد، این افراد در قیاس با همتایان سفیدپوست خود ۲ برابر بیشتر در احتمال زندانی شدن هستند.

سیاه پوستان آمریکایی با نرخ نامتناسب دستگیری منجر به حبس طولانی مدت و متهم شدن به عنوان یک مجرم و گذراندن زمان بیشتر در زندان در انتظار محاکمه مواجه هستند.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۱۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
    1 0
    من متولد دهه 50 هستم . می تونم براتون یک کتاب 100 صفحه ای از انواع تبعیضاتی که در کشور باهاش روبرو شدم رو براتون بنویسم.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس