کد خبر 1286897
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۹
فرمول گیاهی جدید برای مقابله با بیماران قلبی

یک شرکت دانش‌بنیان فعال در حوزه دارویی، محصولی را برای کمک به بهبود بیماران قلبی و عروقی ناشی از چربی خون و پیشگیری از سرطان‌ها تولید و تجاری‌سازی کرده است.

به گزارش مشرق به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پیام حاذق جعفری مدیرعامل شرکت دارو پژوه جابر، درباره این محصول دانش‌بنیان گفت: ویتاگریپ شامل ماده مؤثر گیاهی عصاره هسته انگور با درصد بالا و موادی است که می‌تواند در درمان یا پیشگیری از بیماری‌های مختلفی به کار برود.

داروی یادشده برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی، سکته‌های قلبی و مغزی، پیشگیری از انواع سرطان‌ها، اثربخشی خود را به اثبات رسانده و در حفاظت پوست در مقابل اشعه‌های مضر کارآمد است.

در حالی که  ویتاگریپ در کاهش فشارخون، پائین آوردن کلسترول و چربی خون مفید است، می‌توانداز نارسائی وریدی مزمن، جلوگیری از شکنندگی عروق، پیشگیری و بهبود زخم‌های گوارشی در کنار حفظ نشاط و شادابی پیشگیری کند.

نوآوری در طراحی دارو

طراحی شکل دارویی این محصول، پلت است و در زمینه داروهای گیاهی فرمولی منحصر به فرد دارد که در اثربخشی و فراهمی زیستی بیماران نقش قابل توجهی دارد.

از مزایای این فرم‌های دارویی می‌توان به ریزش‌پذیری مناسب‌تر این ذرات نسبت به حالت پودر و گرانوله اشاره کرد که نقش مهمی در یکنواختی محتوای ترکیب نهایی ایفا می‌کند.

اما این دارو ویژگی‌های دیگری در طراحی دارد که ضمن کاهش خطر دوز دامپینگ، برای تولید فرم‌های آهسته رهش دارو مناسب است و امکان قرارگیری داروهای ناسازگار را در کنار یکدیگر با فرمولاسیونی واحد دارد.

اثربخشی بالا

در طراحی نوآورانه داروی ایران‌ساخت دارو پژوه جابر، با نسبت سطح به حجم پایین به  افزایش سطح جذب دارو کمک شده است و  خواص جریانی مطلوب و توزیع یکنواخت ذره از دیگر ویژگی‌های آن به شمار می‌رود.

همچنین داروی طراحی شده به این روش، می‌تواند به  صورت گسترده در سطح وسیعی از معده و روده توزیع شود و  تحریکات موضعی داروها را کاهش دهد.

جعفری با اشاره به ایجاد زمینه‌ها برای صادر کردن این محصول گفت: فضای رشد تا حدودی زیادی برای شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم است که با شکل‌گیری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت‌های کوچک متعددی توانسته‌اند دانش خود را با کم‌ترین هزینه به‌کار گرفته و آن را در مقابل دید همگان قرار دهند. این موضوع باعث رشد و توسعه این شرکت‌ها، در کنار کمک به رفع نیازهای داخلی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس