ذره بین دیوان محاسبات بر نقاط تاریک بودجه 99/ دخل و خرج کشور شفاف می‌شود

۲۷۸ نماینده مجلس ضمن تقدیر از قرائت گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۹، چهار ماه پیش از زمان قانونی آن ازاقدامات تحولی رئیس دیوان محاسبات تشکر کردند.

به گزارش مشرق، ۲۷۸ نماینده مجلس با صدور بیانیه‌ای از اقدامات تحولی رئیس دیوان محاسبات و قرائت ۴ ماه زودتر از قانون گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۹ تشکر کردند.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

احتراما، همان طور که مستحضرید دیوان محاسبات کشور به عنوان بازوی نظارتی مجلس و منتخبین ملت در نظارت بر حسن اجرای قانون وظیفه خطیر پاسداری از بیت المال را برعهده داشته و بر همین اساس در اجرای اصل ۵۵ قانون اساسی و بند ج ماده ۱ دیوان محاسبات کشور و بند ۱ ماده ۲۱۹ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور که حاوی عملکرد یک ساله دولت به انضمام نظرات کارشناسی و پیشنهادات دیوان می‌باشد را ۴ ماه زودتر از موعد مقرر قانونی علیرغم محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، جهت بهره‌برداری نمایندگان محترم در زمان بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور تسلیم مجلس شورای اسلامی کرد.

مضافا اینکه ارائه گزارش عملکرد قانون اجرای بودجه ۱۴۰۰ کل کشور در مقاطع دو ماهه نیز که مورد تقاضای مجلس محترم شورای اسلامی بوده است دستاوردی نوین توسط دیوان محاسبات کل کشور است که به لطف الهی و تلاش‌های مجاهدانه همکاران خدوم دیوان محقق گردید.

بنا به مراتب فوق بدین وسیله مراتب تقدیر و تشکر خود را از اقدام هوشمندانه و تحول‌گرای ریاست دیوان محاسبات کشور، مسئولان و همکاران تلاش‌گر و زحمتکش و حافظان بیت‌المال در این سنگر مقدس را اعلام می‌نماییم.

و من الله التوفیق

این بیانیه به امضای ۲۷۸ نفر از نمایندگان رسیده و تقدیم هیأت رئیسه مجلس شده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس