کد خبر 1285810
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۸
سهام عدالت نمایه

ارزش سهام عدالت در هفته سوم مهر به میزان ۳.۹ درصد کاهش یافت تا سقوط بازار سرمایه بر روی نمادهای حاضر در سبد سهام عدالت نیز اثر مستقیم بگذارد.

به گزارش مشرق، ارزش سبد سهام عدالت در روزهایی که بورس حال و روز خوشی ندارد، در حال کاهش  است.

در سال گذشته و در روزهای اوج بازار، ارزش سهام عدالت نیز به اوج خود رسید که امیدواری فراوانی را برای افرادی که برگه های سهام عدالت دارند، ایجاد کرد، اما با ریزش بازار در مرداد سال ۹۹، ارزش این سهام نیز به شدت کاهش یافت و در خردادماه سال جاری ۴۵ درصد ارزش این سهام باقی ماند.

بیشتر بخوانید:

وضعیت سبد سهام عدالت امروز ۲۰ مهر +جدول

از خردادماه که بازار سرمایه روند متعادلی را آغاز کرد، روند نزولی ارزش سهام عدالت متوقف شد و هر هفته بر ارزش این سهام نیز افزوده می شد، اما از ابتدای مهر که بازار سرمایه باز هم روند نامتعادل و نزولی به خود گرفته است، ارزش سهام عدالت پس از هر روز معاملاتی کاهش پیدا کرده است.

از سهام عدالت چه خبر؟

حیدری، سخنگوی کانون شرکت ‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت، درباره سهام عدالت می‌گوید:‌ طرح بازآرایی مدیریت سهام عدالت توسط دولت و مجلس در حال اجرا است،‌ هدف قانون ‌گذار و سیاست ‌مداران ماندگاری مردم در سهام عدالت است. در طرح بازآرایی سهام عدالت، نمایندگان مردم در بخش مردمی این طرح  نظرات خود را به صورت مکتوب ارائه کرده‌اند و ما انتظار داریم طوری بازآرایی شود کسانی که قبلا روش مدیریت مستقیم سهام عدالت را هم انتخاب کرده‌اند، بتوانند از طریق تعاونی ها بر سهام خود مدیریت کنند و تقاضا برای فروش سهام موجب افت ارزش این سهام ارزنده و بر هم زدن تعادل بازار سرمایه نشود.

سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه ‌گذاری استانی سهام عدالت در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با تبیین منابعی که باید به جاماندگان سهام عدالت داده شود، گفت: دولت می‌تواند باقیمانده سهام خود در شرکت‌های خودروسازی و فولادی که قرار بود به صورت ETF به فروش برساند را به جاماندگان سهام عدالت اختصاص دهد، اینکه چه کسانی مشمول جاماندگان سهام عدالت هستند، شامل افرادی است که در مراحل قبلی ثبت‌نام و شناسایی شده‌اند و دعوت نامه برای آنها صادر شد، ولی به هر دلیلی از جمله مشکلات ناشی از نرم‌افزارها و مشکل دبیرخانه‌ای، سهام عدالت به آنها اختصاص پیدا نکرد.

سهام عدالت شما چقدر می ارزد؟

سهام عدالت در هفته سوم مهرماه نزدیک به ۳.۹ درصد کاهش ارزش را ثبت کرده است، این در حالی است که شاخص کل بورس در هفته گذشته با کاهش ۶.۱ درصدی و شاخص کل هموزن نیز با کاهش ۸ درصدی مواجه شده است.

‌کاهش ۳.۹ درصدی ارزش سهام عدالت

سهام عدالت ۴۰۹، ۴۹۲ و ۵۳۲ هزار تومانی و ۱ میلیون تومانی به ترتیب به میزان ۹ میلیون و ۸۷۹ هزار تومان، ۱۱ میلیون و ۸۸۴ هزار تومان، ۱۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و ۲۴ میلیون و ۱۵۵ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

‌کاهش ۳.۹ درصدی ارزش سهام عدالت

کاهش ارزش سهام عدالت نیز در انواع مختلف این سهام، به ترتیب به میزان ۶ میلیون و ۲۷ هزار تومان، ۷ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، ۷ میلیون و ۸۳۹ هزار تومان و یک میلیون و ۴۷۳ هزار تومان بوده است.

ارزش سبد سهام عدالت در پایان هفته گذشته به میزان ۶۴ درصد ارزش این سهام در اول مرداد سال ۱۳۹۹ بوده است. یعنی در ۱۵ ماه گذشته ارزش این سهام کاهشی ۳۶ درصدی را تجربه کرده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس