کد خبر 1275473
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۸
واکنش حماس به جدیدترین اقدام محمود عباس

سخنگوی جنبش حماس با انتشار توییتی به جدیدترین تحرکات محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان در زمینه برگزاری انتخابات محلی واکنش نشان داد.

به گزارش مشرق، حازم قاسم سخنگوی جنبش حماس با انتشار توییتی به جدیدترین تحرکات محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان در زمینه برگزاری انتخابات محلی واکنش نشان داد.

واکنش حماس به جدیدترین اقدام محمود عباس

وی نوشت: محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با موضوع انتخابات به شکلی برخورد می کند که فلسطینی ها را تحقیر و به آنها اهانت می کند. وی همواره با مقیاس جنبش فتح عمل می کند و با قوانین به نفع خودش رفتار می کند و در پایان هم به بهانه های واهی از ترس باخت در انتخابات، از برگزاری انتخابات طفره می رود.

قبل از آن هم جنبش جهاد اسلامی فلسطین در این زمینه اعلام کرد: ما مجدداً مخالفت خود را با برگزاری انتخابات محلی بدون توافق درباره برنامه روشن در زمینه رویارویی با اشغالگران تاکید می کنیم.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد: برگزاری هرگونه انتخاباتی در سایه اشغال، به منزل فرار از راهبردی ملی اداره درگیری با دشمن است. شرایط کنونی تمرکز همه بر نحوه مقابله با اشغالگران و حملات رژیم صهیونیستی را طلب می کند.

گفتنی است که تشکیلات خودگردان فلسطین اخیراً دستور اجرای انتخابات روستاها و شهرهای فلسطین در تاریخ ۱۱ دسامبر آتی و در دو مرحله را صادر کرد.

آخرین انتخابات شهری و روستایی در فلسطین در سال‌های ۲۰۱۷-۲۰۱۸ برگزار شد و جنبش فتح با اکثریت آرا پیروز شد در حالی که جنبش حماس آن را تحریم کرد و اجازه برگزاری آن در غزه را نداد.

بر اساس قوانین فلسطین این انتخابات هر چهار سال باید برگزار شود.

محمد اشتیه نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین نیز دوشنبه از جنبش حماس خواست که اجازه برگزاری مرحله نخست انتخابات محلی در نوار غزه را بدهد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس