کد خبر 1274568
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۳
اختصاص 650 پرواز برنامه و فوق‌العاده برای اربعین/4 ایرلاین دیگر فردا وارد چرخه می‌شود

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی با بیان اینکه ۶۵۰ پرواز برنامه‌ای و فوق‌العاده برای اعزام ۶۰ هزار زائر اربعین در نظر گرفته شده است، گفت: روز آینده چهار شرکت هواپیمایی دیگر وارد چرخه پروازها می‌شود.

به گزارش مشرق، ابوالقاسم جلالی در پاسخ به این سؤال که چه میزان پرواز برای سفرهای هوایی اربعین در نظر گرفته‌اید؟ اظهار داشت: ۶۵۰ پرواز برنامه‌ای و فوق‌العاده برای اعزام ۶۰ هزار زائر اربعین در نظر گرفته‌ایم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا با این وجود زائران برای تهیه بلیت با مشکل مواجه هستند؟ گفت: پروازهای اربعین با نرخ‌های مصوب برقرار است، از روز گذشته پروازها شروع شد و امروز روز دوم بود اما مشکلاتی داشتیم که به تدریج رفع شد و همین امروز که شرکت هواپیمایی قشم بلیت پروازهای اربعین را  می‌فروخت در کمتر از دقایقی همه بلیت‌های قشم‌ایر به فروش رفت.

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی افزود: در تقسیم‌بندی‌ها امروز فروش پروازهای قشم‌ایر انجام شد و فردا فروش شرکت‌های هواپیمایی ایرتور، زاگرس، کیش‌ایر و ایران‌ایر آغاز می‌شود.

جلالی اضافه کرد: به عنوان مثال شرکت هواپیمایی قشم روزانه ۲ پرواز از تهران و مشهد به نجف انجام می‌دهد که در قالب پروازهای برنامه‌ای است. همچنین از آغاز پروازهای اربعین این شرکت هواپیمایی روزانه یک پرواز از مشهد و هفت پرواز از تهران در قالب پروازهای فوق‌العاده به نجف انجام داده است و تا پایان سفرهای هوایی اربعین که ۱۰ مهرماه خواهد بود فقط حدود ۲۴ هزار زائر توسط این شرکت هواپیمایی اعزام می‌شود.

وی تأکید کرد: همه شرکت‌های هواپیمایی مؤظف به فروش بلیت‌ پروازهای اربعین با نرخ مصوب در بازه زمانی ۲۸ شهریور تا ۱۰ مهر هستند و سازمان هواپیمایی کشوری در فروش با نرخ مصوب نظارت می‌کند.

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی گفت: هرگونه فروش بلیت شرکت‌های داخلی در مسیر نجف در ایام سفرهای اربعین باید با فروش مصوب باشد و فروش خارج از نرخ غیرقانونی است و برخورد قانونی انجام می‌شود.

جلالی عنوان کرد: زائران اگر با گران‌فروشی بلیت هواپیما در این موضوع مواجه شدند می‌توانند همه روزه با شماره تلفن ۴۴۶۶۱۷۹۹ و ۴۴۶۶۱۸۶۶ و ۴۴۶۶۵۵۶۸ دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات هوانوردی به صورت ۲۴ ساعته تماس بگیرند که کارشناسان ضمن پیگیری موضوعات اعلام شده نسبت به اعلام نتیجه به شهروندان اقدام می‌کنند.

امروز دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی نیز گفت: دیروز و امروز دو مشکل در صدور بلیت پروازهای اربعین کار را با کندی مواجه کرده بود که اولین موضوع صدور روادید برای زوار و دومین موضوع مشکل فنی در اتصال سامانه‌های فروش بلیت پروازها و سامانه سما بود. چون شرکت‌های هواپیمایی مؤظف بودند فروش بلیت با نرخ مصوب را فقط به افرادی که در سامانه سما تأیید شده بودند، انجام دهند.

بنابراین گزارش دارا بودن ویزای عراق و تزریق هر ۲ دز واکسن از الزامات زوار برای اخذ بلیت پروازها است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس