رضایی: تکمیل پروژه‌های عمرانی به بیش از ۷۰۰ هزار میلیارد تومان منابع مالی نیاز دارد

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه تکمیل پروژه‌های عمرانی کشور به بیش از ۷۰۰ هزار میلیارد تومان منابع مالی نیاز دارد، از وعده وزیر نفت برای تهاتر نفتی برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام عمرانی خبر داد.

به گزارش مشرق، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس ‌ با تاکید بر اینکه تهاتر نفتی ظرفیت خوبی برای سرمایه گذاری در پروژه‌های عمرانی  است، گفت:‌ تکمیل پروژه‌های عمرانی کشور به بیش از ۷۰۰ هزار میلیارد تومان منابع مالی نیاز دارد، در حالی که تنها ۱۰۰ هزار میلیارد تومان در بودجه به این بخش اختصاص داده شده است و با اعتبارات دولتی نمی‌توان پروژه‌های عمرانی را به سرانجام رساند.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت بخش‌های غیر دولتی برای تکمیل پروژه‌های عمرانی استفاده کرد و به سمت جذب سرمایه حرکت کنیم، خاطرنشان کرد: در صورتی که تکمیل و بهره برداری از پروژه‌های عمرانی مشمول زمان شود، ظرفیت خود را از دست داده و با فرسوده‌تر شدن، سرمایه اولیه را هم ازبین خواهد برد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه تکمیل پروژه‌های زیرساختی، حمل و نقل جاده‌ای و احداث شبکه ریلی باید در اولویت دولت قرار بگیرد، گفت: در این رابطه جلساتی را نیز با وزرای نفت و راه و شهرسازی داشته‌ایم و لایحه مشارکت بخش خصوصی و عمومی در دستور کار کمیسیون عمران بوده و مراحل پایانی خود را طی می‌کند.

رضایی عنوان کرد: با تصویب لایحه فوق امیدواریم جاذبه خوبی برای سرمایه گذاران ایجاد و از ضرر احتمالی آن‌ها جلوگیری شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس