کد خبر 1271197
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۰
حوادث

نوجوان ۱۵ ساله ای که در یک جنایت تکان دهنده، مادربزرگ و پدرش را به قتل رسانده و اجساد آنان را در منزل مسکونی به آتش کشیده بود، زوایا و ابعاد جدیدی از این ماجرای هولناک را فاش کرد.

به گزارش مشرق، به دنبال اعترافات وحشتناک اما تلخ و دردناک پسر ۱۵ ساله ای که بیست و هشتم مرداد گذشته، مادربزرگ و پدرش را در شهرک مهرگان مشهد به قتل رسانده و از این جنایت فجیع فیلم سلفی گرفته بود، مقدمات بازسازی صحنه جرم با صدور دستوری از سوی قاضی ویژه قتل عمد فراهم شد تا جزئیات و چگونگی این حادثه دلهره آور مورد کنکاش های دقیق قضایی قرار گیرد.

در ابتدای بازسازی صحنه قتل که سرهنگ نجفی (رئیس دایره قتل عمد پلیس آگاهی خراسان رضوی) نیز حضور داشت، ابتدا سرهنگ نوریان (افسر پرونده) به تشریح خلاصه ای از محتویات این پرونده جنایی پرداخت و سپس متهم ۱۵ ساله با اشاره قاضی دکتر حسن زرقانی مقابل دوربین قوه قضاییه ایستاد و با معرفی کامل خود زوایای پنهان دو جنایت هولناک را فاش کرد. او پس از تفهیم اتهام ارتکاب دو قتل عمد از سوی قاضی ویژه پرونده های جنایی گفت: پدرم مرا اذیت می کرد، کتکم می زد و اجازه نمی داد نزد مادرم بروم چرا که آن ها از هم جدا شده بودند و مادرم از حدود دو سال قبل با مرد دیگری ازدواج کرده بود و در شهر جدید گلبهار زندگی می کرد.

به همین دلیل تصمیم به قتل پدرم گرفتم چرا که او معتقد بود اول باید شناسنامه بگیرم تا اجازه بدهد نزد مادرم بازگردم. پدرم تبعه افغانستان بود و من اگر می توانستم شناسنامه بگیرم او هم با همین استناد می توانست مدرک اقامت در ایران را بگیرد! زمانی که نقشه قتل او را می کشیدم از طریق جست و جو در فضای مجازی به عناوین قرص های خواب آور دست پیدا کردم و بعد از منطقه گلشهر مشهد هر قرص را به مبلغ ۵ هزار تومان خریدم و به خانه بازگشتم.

روز حادثه قرص ها را درون قوطی حاوی دوغ حل کردم که مادربزرگ و پدرم از آن نوشیدند. زمانی که پدرم به خواب عمیق رفت او را با متکا خفه کردم و از خودم در همان حال فیلم سلفی گرفتم اما وقتی برای برداشتن دیگر لوازم به آشپزخانه رفتم ناگهان مادربزرگ را پشت سرم دیدم که از اتاق خواب بیرون آمده بود! دیگر نفهمیدم چه می کنم ،یک لحظه پریدم و گلوی او را نیز فشار دادم تا خفه شد. بعد هم با سرقت پول های پدرم، منزل را به آتش کشیدم و سوار بر خودروی پراید پدرم به طرف جاده کلات رفتم اما در بین راه خودرو دچار نقص فنی شد و حدود ساعت ۲ بامداد بود که همان جا نشستم و مقداری شیره مصرف کردم که از کیف دستی پدرم به همراه پول ها برداشته بودم.

سپس به طرف یک گاوداری یا مرغداری در همان نزدیکی رفتم و از کارگر آن جا کمک خواستم تا نگاهی به خودرو بیندازد ولی هر دو چرخ پراید پنچر بود و او هم چرخ زاپاس نداشت به همین دلیل خودرو را در حاشیه جاده رها کردم و با راننده عبوری یک دستگاه نیسان که خانواده اش نیز همراهش بودند، به گلبهار رفتم و روز بعد هم به ساری گریختم که در آن جا دستگیر شدم.

در ادامه بازسازی صحنه جنایت، قاضی زرقانی از فرمانده شیفت ایستگاه ۴۵ آتش نشانی مشهد خواست تا مشاهدات کارشناسی خود را بیان کند. «محمدی» گفت: ساعت ۱:۲۴ دقیقه بامداد خبر آتش سوزی اعلام شد. وقتی به محل رسیدیم همه درها باز بود و آتش از انتهای منزل زبانه می کشید! پنج شعله اجاق گاز هم باز بود که بلافاصله وارد محل شدیم و از انفجار جلوگیری کردیم سپس به اطفای زبانه‌های آتش پرداختیم و ...

در این هنگام قاضی ویژه قتل عمد از احسان (متهم) پرسید: چرا شعله های اجاق گاز را باز گذاشتی ؟ او پاسخ داد: برای آن که با انفجار و آتش سوزی آثار جرم را از بین ببرم.

بنابراین گزارش، برادر مقتول نیز که با  دستور قاضی زرقانی در محل جنایت حضور داشت، درباره این ماجرای وحشتناک گفت: وقتی موضوع را فهمیدیم احتمال می دادیم که یکی از اجساد مربوط به احسان (قاتل) باشد چرا که یکی از همسایگان گفت که برادرت سوار بر پراید شبانه از خانه فرار کرد. ما چنین تصور می کردیم که برادرم بعد از قتل مادرمان و پسرش از محل گریخته است اما چند روز بعد با مشاهده تصویر احسان در روزنامه خراسان تازه به واقعیت این جنایت تکان دهنده پی بردیم و ...

در ا ین هنگام قاضی ویژه قتل عمد از نوجوان ۱۵ ساله پرسید: یک قبضه چاقو هم در محل جنایت کشف شد، آن را شما جا گذاشته بودی؟ متهم پاسخ داد: بله! ابتدا آن کارد را برداشتم و می خواستم پدرم را با کارد به قتل برسانم ولی بعد پشیمان شدم و آن را زیر پتو گذاشتم. 

با مشخص شدن زوایای پنهان این پرونده جنایی و با صدور دستوری از سوی قاضی دکتر حسن زرقانی ، نوجوان ۱۵ ساله روانه زندان شد تا رسیدگی های قضایی در این باره ادامه یابد اما «احسان» در حاشیه بازسازی صحنه جنایت و در حالی که قصد داشت محل رها کردن خودروی پراید را به کارآگاهان پلیس آگاهی نشان دهد به چند سوال ما درون خودروی پلیس آگاهی نیز پاسخ داد.

چند سال است شیشه می‌کشی؟ اول سیگار می کشیدم بعد معجون بیرجندی و مصرف حشیش را شروع کردم اما از یک سال قبل به استعمال شیشه روی آوردم.

روزی چقدر مصرف می کنی؟ حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان! 

پولش را چگونه تهیه می کردی؟ پدرم می داد.

وقتی مدرسه می رفتی هم مواد مصرف می کردی؟ بله. 

روزی ۵ هزار تومان از مادرم برای خرید خوراکی از بوفه مدرسه می گرفتم اما با دوستانم پول ها را روی هم می گذاشتیم و حشیش می خریدیم، سپس دم در مدرسه سیگاری می کشیدیم و بعد به کلاس می رفتیم.

در فیلم سلفی که هنگام جنایت گرفتی به پدرت توهین می کنی که نمی میرد، چرا؟ چون هر بار که رهایش می کردم باز خرخر می کرد و نفس می کشید.

مادرت نمی دانست تو مواد مخدر صنعتی مصرف می کنی؟ از سرخی چشم هایم می فهمید ولی به خاطر این که پدر نداشتم چیزی نمی گفت که من ناراحت شوم.

ناپدری ات چطور؟ او خودش تا ۱۰ سال قبل شیشه می کشید به همین خاطر به مادرم می گفت فکر کنم «احسان» معتاد است، چهره اش نشان می دهد! ولی مادرم هیچ عکس العملی نداشت.

از کجا می فهمید؟ تند تند حرف می زدم، زبانم به کامم می چسبید و دهانم خشک می شد. آن قدر می کشیدم که انتهای گلویم سفیدک زده بود. 

رابطه ات با ناپدری چگونه بود؟ با او رابطه خوبی داشتم. شوخی و عشق وحال می کردیم! 

مادر بزرگت را هم دوست نداشتی؟ نه، او خیلی با من مهربان بود، هیچ بدی از او ندیدم! گناه داشت ولی در شرایطی قرار گرفتم که مجبور شدم او را هم به قتل برسانم. 

پول های سرقتی را چه کردی؟ ۱۰۰ هزار تومان گچ (کریستال) خریدم، ۳۵۰ هزار تومان بقیه را هم بعد حشیش و شیشه و ... تهیه کردم. 

چرا نزد مادرت زندگی نمی کردی؟ خماری را نمی‌توانستم تحمل کنم، باید نزد پدرم برمی گشتم تا پول موادم را بگیرم. 

پشیمانی؟ پشیمان هم باشم فایده ای ندارد! همین اواخر هم خیلی از دوستانم با من به خاطر مصرف شیشه قطع رابطه کرده بودند ولی من آدم نشدم. 

منبع: روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 74
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 22
 • IR ۰۰:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  58 3
  این پسر یک انگل به تمام معناست و حتی اکسیژنی که بابت نفس کشیدن مصرف میکند حیف است!
  • IR ۱۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   22 6
   گِل به سر مادرش با پدر همین پسر میموندی رفتی با یک‌معتاد شیشه ایی مگر برات فرقی داشتن از این معتاد به اون معتاد بالاخره این یکی پدر بچه ات بود
  • IR ۰۸:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۴
   0 0
   انگل واقعی شیطانهای انسان نمایی هستند که همیشه منتظر فرصتی برای عقده گشایی و دشمنی ایجاد کردن بین امت اسلامی هستند
 • IR ۰۱:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  29 22
  این جماعت به كشورخودشون رحم نكردن، كلا عامل جنایت هستن.
  • قریشی IR ۱۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   23 13
   به صورت عام قضاوت نکنیم، در همین کشور خودمون از نسل جدید در روز هزاران نفر رو می بینیم . اگر منظورت اینه چون این بدبخت ریشه افغانی داره باید بگم اگر شرایط کشور افغانستان بر سر ما می اومد اینجا آدم آدمیزاد رو زنده میخورد ... کشور افغانستان جزو گرفتارترین کشورها و ملت افغانستان جزو بدشانس ترین ملتهای تاریخ بوده ... چند دهه اشغال توسط بلوک شرق و غرب و ویرانی و فقر و آوارگی و خانه خرابی ثمره اینهمه سال است . کشوری که در آن یک خانواده همگی در حمله پهپادهای امریکائی نیست و نابود میشوند و وزارت دفاع امریکا اعلام میدارد که حمله اشتباهی صورت گرفته و بس ... در کشوری که اشغالگران تروریست امریکائی با اجساد کودکان عکس سلفی میگیرند و ملت از فرط بیکاری به کشورهای همسایه پناه می برند ما باید شاهد نابسامانی در هویت برخی افرادشان باشیم ... ولی یاد بگیریم با این ملت که ثمره اشغالگری بی پایان استعمارگرانند مهربانتر باشیم . شاید سرنوشت امروز ما اینگونه است فردایمان جور دیگری رقم بخورد ...
  • IR ۱۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   5 8
   کلا مشل کشور شمایید. به جای آنکه اعتیاد را چاره کنید دنبال عقده گشایی شوونیستی هستید.
  • IR ۱۱:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   27 9
   ۱۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ قریشی! شما خجالت نمی کشی دفاع می کنی ؟ اصلا نمیدونم کجایی هستی !!! باید مشهد باشی تا بدونی که چه بلایی با حضور مهاجران غیرقانونی و تردد مواد به سر شهر امن ما آمده. از آستان قدس امام رضا خجالت بکش و دفاع نکن. بیشتر این گروه ها از مرز راحت میان و تو کار توزیع موادن . رابط هاشون هم تو محله های هم زبانشون هستن. کلا شهر مثل کشور خودشون دارن نا امن میکن.
  • IR ۱۲:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   5 2
   ۱۰:۱۰ وقتی بچت معتاد شد اونوقت سخنرانی" ثمره استعمار و اشغال " یادت بیاد!!!! حالا هی بشین سرپوش بگذار !
  • IR ۱۵:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   6 6
   امیر حسین نوجوان ایرانی رو که یادت نرفته به دختر بچه ی افغان بنام ستایش تجاوز کرد و بعد با اسید ... جرم و جنایت ربطی به این کشور و اون کشور نداره ربط به سطح فهم پدر و مادر در تربیت بچه ها داره هر جا فهم و شعور پایین تر باشه جرم و جنایت هم بیشتره
  • IR ۱۷:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   5 3
   ۱۵:۴۴ عزیز!!! اونم تو محله های افغان نشین بزرگ شده بود. الان بحث ما به خوبانشون نیست که کمترند. به تعداد زیاد مجرمین در بین افغانیها هست که تو کشور خودشونم کم نیستن. ما میگیم خود "افغانستان" امد دلیل آفتاب!!! یعنی همون ضرب المثل "افتاب امد دلیل آفتاب"! کشور خودشون رو ببین ! هیچکدامشون حاضر نیستن بسازند. فقط همدیگه رو غارت می کنند. مردم افغانستان التهاب دارن . از نظم بیزارن. نیروی خارجی مزدور شرقی و غربی میاد بالاسرشون ، اول خود شیرینی می کنن برای اجنبی ! بعد تو خودشون گروه قلع و قمع تشکیل میدن و همون خارجی رو نابود می کنن.از خودشون حکومت تشکیل میشه باز مثل 500 سال قبل قشون کشی و مردم کشی میکنند. دائم پا به فرار تو کشورهای همسایه ان و به جای کمک به تخریب اون کشورها اقدام می کنند. من خودم موندم که دیگه چطور اینها به صراط مستقیم برمیگردن. ایران هم اومدیم و به طالبان فعلی در برقرار امنیت کمک کرد ، باز چند گروه بی چشم و رو و نامتمدن افغانی شروع به ازار نیروهای ایرانی می کنند. انگار که خود یعجوج معجوجند!!!!
 • IR ۰۳:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  21 2
  خاک برسر کسی که تربیتت کرد دهنش بو شیرمیده آخرفساده!؟ یعنی ادم باورش نمیشه یه علف بچه واینقدر هرزه اززیر بوته عمل امدی مادری که بداندبچه اش توچه لجنی دست وپا میزنه بی تفاوت باشه!ننگ برچنین مادری،بچه 15 ساله ازاعتیادتاجنایت پدرومادربزرگ خودش آدم هیچ حرفی برای گفتن نداره ..فکرمیکنم الان که دارم سرگذشت تلخ ونکبت باراین خانواده را میخوانم دارم خواب می بینم ویا فیلم دروغی آنقدراین جنایت هولناک وشوک برانگیزه..خدایا خودت همه رابه راه راست هدایت بفرماوماراازپلیدی ها دور نگاهدار..خیلی سخته واقعا سخته یه نوجوون تاخرخره پرازپلیدی وقساوت قلب..
 • IR ۰۴:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  19 0
  افغانی بود؟
  • IR ۰۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   20 22
   نه از اهالی زوریخ بود!!!!! افغانین دیگه فکر کردی کجایی هستن!!! همه چی ازین برادران مظلوم برمیاد هر چی جرم و جنایته مختص همینهاست
  • IR ۰۸:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   6 19
   آریایی اصیل بود.
  • IR ۰۹:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   22 13
   نادانی که گفتی اریایی بود! افاغنه از تخم و ترکه مغولان هستن و ازبکان و ... برو بیسواد
  • سید عبدالله قریشی بوکانی IR ۱۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   22 5
   يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسَىٰ أَنْ يَكُونُوا خَيْرًا مِنْهُمْ وَلَا نِسَاءٌ مِنْ نِسَاءٍ عَسَىٰ أَنْ يَكُنَّ خَيْرًا مِنْهُنَّ ۖ وَلَا تَلْمِزُوا أَنْفُسَكُمْ وَلَا تَنَابَزُوا بِالْأَلْقَابِ ۖ بِئْسَ الِاسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإِيمَانِ ۚ وَمَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولَٰئِكَ هُمُ الظَّالِمُونَ ...ای اهل ایمان، مؤمنان هرگز نباید قومی قوم دیگر را مسخره و استهزا کنند، شاید آن قوم که مسخره می‌کنند از خود آنان بهتر باشند. و نیز بین زنان با ایمان قومی دیگری را سخریّه نکنند که بسا آن قوم از خود آن زنان بهتر باشند، و هرگز عیبجویی (از همدینان) خود مکنید و به نام و لقب‌های زشت یکدیگر را مخوانید که پس از ایمان به خدا نام فسق (بر مؤمن نهادن) بسیار زشت است و هر که توبه نکند چنین کسان بسیار ظالم و ستمکارند.
  • IR ۱۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   4 9
   پشتون یعنی آریایی اصیل
 • مادربچه هاومعلم مدرسه US ۰۵:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  22 25
  افغانستانیهای بی فرهنگ را شناسنامه ایرانی ندهید
  • IR ۰۹:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   6 16
   بیچاره بچهایی که همین آدمی با همچین تفکرات تاریخ مصرف گذشته ای معلومشونه. واقعا متاسفام براتون.
  • قریشی IR ۱۰:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   10 8
   مرگ بر امریکا
  • IR ۱۳:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   5 2
   ۱۰:۳۷ بیربط ! گاف به شین چه ربط داره.
  • IR ۱۴:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   8 5
   افغانی نباید ‌شناسنامه و هویت ایرانی دریافت کند ! لطفا" مسولین محترم مراقب باشند !
 • US ۰۶:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  11 2
  خوبه که جنایتهاش محدود به همون خانه و خانواده موند وقتی توانایی تربیت کردن ندارید و بچه میارید نتیجه بهتر از این نداره خدا رو شکر که فرصت نکرد به مردم آسیبی برسونه
  • قریشی IR ۱۰:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   2 8
   مرگ بر امریکا
  • IR ۱۱:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   4 2
   ۱۰:۳۷ برگرد کشورت رو بساز. برگرد و به مردم فحاشی نکن. یعنی که چه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شهر پر مواد مخدر شده !!! مشرق گزارش نمیده و تحقیق کنی میبینی ریشه این مواد از سمت کیاست که توزیع می کنن بعد نفهمیده تعصب قومی به خرج میدی و ایه تایپ می کنی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این همه مدرک و سند رو نادیده می گیری ؟ خراسان رو بخشی از غیرقانونیها که اصلا تو این کارن الوده کردن. همون غیر قانونیها چوپان جوان تایپادی رو کشتند. اصلا کارشون اینه. خجالت بکش !!! تا چیزی باب میلت نیست به مردم نسبت امریکایی نبند. چه ربط داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ طرف داره میگه کانال اصلی توزیع مواد از افغانستانه !!! کتمان این حقیقت خودش دروغگویی بزرگی است. وای بر امثال تو با این نفس کذاب! خدا خودش رحم کنه.
  • IR ۱۳:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   2 1
   ۱۰:۳۸ بزنم دهنت ؟ یاد گرفتی مثل اینکه صورت مسئله رو با این شعار پاک کنی. بله مرگ بر امریکایی که به داعش و فرقه های افراطی پر و بال داد تا ایران رو نا امن کنند. و بر اونایی که راضی به تداوم این نا امنی تو ایرانن با وارد کردن مواد و رد و بدل کردن مواد و حتی دفاع از قاچاقچیها !!!!!!
 • علی مشهدی IR ۰۶:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  16 14
  ای علماء به داد مشهد برسید…… ای مدیران و مسؤولان اجرایی به فریاد مشهد برسید…… مشهد دارد از لحاظ فرهنگی دچار بحران جدی میشود……! ای علمای قم به داد ایران اسلامی برسید…… جوانان را دریابید تا دیر نشده است... جوانان را دریابید ...!
  • IR ۱۵:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   8 1
   فعلا" افغانی ها رو از کشور بیرون کنند بزرگترین لطف رو در حق ایران و ایرانی کردند والله .. باقیش پیش کش !
 • IR ۰۶:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  22 6
  خواهشا با افاغنه ازدواج نکنید چرا بعضی از افاغنه راحت مواد مخدر در ایران رد و بدل می کنند و کسی مانع آنها نمی شود؟
  • IR ۱۵:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   8 0
   مستاجر داشتیم خانم جوان اهل خراسان شوهرش افغانی بود سه تا بچه قد و نیم قد و یکی شیرخواره داشت چند بعد با من تماس گرفت درخواست کمک کرد گفت شوهر افغانیم پدر رزین بچه ها از مرز رفته افغانستان یکسال و نیم که دیگه ازش خبری نداریم ! لطفا به منو بچه هام کمک کنید اگر امکانش هست.! مردم و مسئولین بدانید این ازدواج ها ثمره ای بهتر از این نخواهد داشت
 • IR ۰۶:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  26 9
  جمعیت زیادی از مهاجرین غیرقانونی افغانی در استان خراسان و مشهد ساکن هستند ! هم میهنان عزیزی که کاسه داغ تر ٱش هستند برای افاغنه باید تشریف بیاورند مشهد از نزدیک با این معظلات و مسائل روبرو شوند بخاطر حضور میلیونی این عزیزان مهاجر افغانی در استان خراسان آمار جرم و جنایت و بزهکاری در مشهد و استان خراسان زیاد ...
 • سعید IR ۰۸:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  7 8
  بیشتر مال فضای مجازی و فیلم های سریال های تلویزیونی هست که حتی در نشان دادن زندگی معمولی یک دفعه یک جنایت اتفاق می افتد واین کار را عادی جلوه می دهند
 • IR ۰۸:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  23 8
  هیسسسس حرف نزنید الان روشعنفکرا بهتون میگن نژادپرست!!! بابا ایها الناس مگه ما تو این مملکت اخه کم گرفتاری داریم خودمون که این افاغنه هم شدن قوز بالا قوز! حاشیه مشهد شده پاتوق میلیونها افغان که هر جرم و جنایت و تجاوزی رو براحتی انجام میدند واقعا کی باید یه فکر اساسی بشه واسه مشهد و اتباع بیگانه!!! اقای رییسی خواهشا خودت مشهدی هستی شما دیگه مثل دولتهای فشل قبلی شل نگیر یکبار برای همیشه این ده میلیون افغانی رو ازین مملکت اخراج کنید مردم ایران از دست اینها خلاص بشن
  • IR ۱۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   14 2
   درود بر شما خدا پدرت رو بیامرزه والله بخدا. این آقایان روشنفکر پر مدعی باید بیان مشهد استان خراسان از نزدیک با این معظلات خطرناک افغانی ها روبرو بشوند جامعه نا امن شده واقعا" به شکل غیر عادی زیاد هستند !
 • IR ۰۸:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  16 4
  اینکه چیزی نیست صد ها برابر اینها اخبار جنایات افغانی ها در این مملکت منتشر نمیشه! چرا چون ممکنه جوی به وجود بیاد که اصلا دیگه نتونن ایران زندگی کنن! فعلا منافع یه عده اینه البته با شعارهای انساندوستانه!
  • IR ۰۹:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   8 8
   شرور چرا میگی؟ طرف میگه روزی 300-400 مواد میزنه، همچین آدمی تو حال خودش نی که، بعدشم عزیزان معتاد ایرانی مواد میزنن میرن مریخ، افقانی موارد بزنه میره زحل و... جفتشون دچار توهم میشن و بعدش معلوم نی چیکار میکنن؛ مگه نبود اون ایرانی که سر خونوادشو برید بعد مصرف شیشه، کمتر نفرت پراکنی کنید لطفا.
  • IR ۱۰:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   10 4
   9:47 ایرانیا رو کی معتاد کرد؟ شر و ور امثال تو میگن که از زمانی که اینها پاشون به ایران باز شد امار اعتیاد صد برابر شد چون مواد میاوردن اگرم خیلی نگرانشونی بیار ببر خودنتون نگه دار مخصوصا همین پسره رو
  • DE ۱۱:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   8 2
   حالا كه جنگ تمام شد تشريف ببر افغانستان، يا برو آمريكا و اروپا، اين مملكت را ول كنيد!
  • IR ۱۴:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   2 0
   کتاب شرح زندگانی من عبدالله مستوفی دوره قاجار بخونید که افغانی ها از همون دوران وقتی ایران بودن در همین طهران قدیم اغلب خودشان در شیره کش خانه ها بوده و فعالیت در پخش تریاک میکردند و انواع جرم ها.با سند و دلیل و مدرک.البته حساب افراد سالم و خداترس جداست،منظور ریشه قاچاق کشت خشخاش و افیون است.
  • IR ۱۴:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   2 2
   ۱۰:۴۳ : خو نفهم، کشت مواد مخدر چی شد که تو افقانستان زیاد شد، شرافت داری اینم بگو دیگه.
 • محمدارامش. IR ۰۸:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  2 0
  من نمیدانم به پسرچه لفازی رابکارببرم .بگم بچه است یاجونه کم عقله فقط اینامیدونم همه اینهاوسوسه ی شیطان حرامزادس .توره خداای انسانهازمان تنهاگیتان خیلی شیطان رالعنت کنید.یکی هم توجم قرارگرفتیدلعنت کنیدشماببنیدوقتی توجمیدیهو دعوامیشه این کارشیطانه که یکی راوسوسه میکنه که به یکی دیگه یک چیزی بگه توره خداایه قل اعودبربناس ملک الناس الهناس من شرالوسواسن خناس ومن الجنته والناس راهمیشه قراعت کنیدتاشیطان دوربشه دلمان براپدره ومادربزرگه اتش گرفت
 • IR ۰۹:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  10 3
  وقتی یه افغانی پشت هم بچه میاره،معلومِ که همین میشه،نه پی سوادی میرن نه تربیت درستی،همه جا رو هم قبضه کردن،یه سری هم میان به طرفداری بیجا از این جماعت،این آدما به خودشون هم رحم نمیکنن،موقعیتش رو ببینن همه بلایی سرت میارن،تحصیل کرده های خودمون رو مجبور به مهاجرت کردن،یا مشت آدم بی سواد جایگزین کردن،خدا به داد بچه های ما برسه
 • مهدی IR ۰۹:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  12 3
  اعتیاد به سنین خیلی کم رسیده و آمارهای محرمانه نشان می دهد حتی در دبستانها نیز موادمخدر وارد شده است . حال فرقی ندارد که افغانی یا ایرانی در این جماعت کم سن و سال همه با هم به اعتیاد روی می آورند . نتیجه مسکلات اقتصادی و تورم و گرانی و فساد از همه ابعاد اجتماعی وارد زندگی اجتماعی می شود . وقتی به دلیل گرانی و هزینه های سرسام آور نتوانی رفاه را برای خانواده فراهم کنی متاسفانه باید قبول کنی که جای رفاه با مسائلی این چنینی پر می شود . دلیل تمامی مشکلات خانوادی از فقر و وضعیت بد اقتصادی هست در مراحل بعد میشود تقصیر را گردن والدین انداخت وگرنه در سوئیس و دانمارک هم مدارس ابتدایی هست که با برنامه های فوق پیشرفته آموزشی ورزشی و تفریحی به دانش آموزان خدمت رسانی میکنن . نتیجه فقر و رفاه اجتماعی میشود کشوری به شدت ویران مثل ایران و کشوری به شدت پیشرفته بدون نفت و گاز و هزار نعمت خدادادی مثل سوئیس و دانمارک
  • IR ۱۱:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   4 0
   تکثیر و توزیع از افغانستانه. رابط ها هم برین ببینید تو داخل شهر باز کیا هستن!!! انقدر دفاع الکی نکن.
 • DE ۰۹:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  15 0
  مشهد هزاران مشكل داره، حاشيه نشيني، ازدواج بي ضابطه با اتباع بيگانه (افغانستاني)، شيوع گسترده مواد مخدر و اسلحه! كسي هم جرأت انتقاد نداره، تا حرف بزني ميگن به شهر امام رضا توهين شده! يا تا بگي اتباع بيگانه، ميگن به مدافعان حرم توهين نكنيد! هميشه تلاش شده مشكل را پنهانكاري بي اهميت جلوه بدن!
  • IR ۱۵:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   4 0
   متاسفانه همینطوره ! برخی افراد نادانسته و بی اطلاع از همه چیز فقط می‌خواهند ژست انساندوستی و بیگانه دوستی و گاها" هم ژست دلسوزانه به مهاجرین غیرقانونی اتباع افغانستان بگیرند نمی‌دانند اگدز استان خراسان اوضاع اینها تا حد خراب و داغون و باعث نا امنی جامعه و ایرانیان شدن ! فکر می‌کنند همه افغانی ها مدافع حرم هستند ؟ نه عزیزم مدافعین حرم یک بخش کوچکی از افغانی ها هستند اکثریت افغانی ها بزهکار و خطرناک و برای جامعه مضرر هستند ! لطفا کاسه داغ تر آش نشویم.!
 • رقیه اجورلو IR ۱۰:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  5 1
  سلام انقدر بزنید تا بمیره اعدام کنید قصاص کنید تادرس عبرتی برای دیگران و همسن و سالها ش باشه و دولت مجازات قاطعاتهای بدای این موصوعات باید در نطر بگیره ممنون التما س دعا .
 • IR ۱۰:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  4 2
  آموزش و پرورش تحویل بگیر مواد و الکل در بین دختران و پسران دانش آموز زیاد هست
  • IR ۱۴:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   2 0
   آرشیو اخبار ۲۰:۳۰ببینید مستقیم از افغانستان مواد مخدری با رنگهای قشنگ صورتی آبی زرد قرمز سبز به شکل تکه های کوچک زاج و نبات و کندر فقط و فقط مخصوص دانش آموزان به ایران قاچاق میشد پلیس توانسته بود ردیابی کند،در بین بچه مدرسه ای ها پخش میشد.
 • IR ۱۲:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  5 0
  صبح شهر رو جارو میزنن و همه جا تمیزه از ساعت ده میگردن توشهر و چون دلشون نمیسوزه و نفرت دارن از مردم ، تمام زباله ها رو می ریزن زمین تا پلاستیک جمع کنن. یکی از خودشون میگه مسئله رو قومی نکنید و آیه تایپ کرده که قومی قومی را مسخره نکند. عزیز!!!! در خود قران هم از قومی مزاحم و غارتگر یاد شده که ذوالقرنین به مردم یاد دادندچطور دیوار بسازن و جلوی شرارتهاشون رو بگیرن. الان اینهمه به ویژه با حضور امریکا کاشت مواد چند صد برابر شد تو افغانستان. اتفاقا حضور اینها تو ایران هم چندین برابر شده بزه و جنایت در مشهد هم چند صد برابر شده. من نمیدونم این دفاع کننده ها مثل قریشی دیگه با چه زبونی به صراط هدایت میشه!!!!!! امار اداره مبارزه با مواد مخدر خراسان شهر مشهد رو بگیرین تا بفهمین چی میگیم!!!
  • IR ۱۷:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   4 0
   متاسفانه همینطوره که فرمودید عده ای خود روشنفکر پندار از این مسائل بی اطلاع هستند نمی‌دانند افاغنه چه جرم و جنایت هایی در ایران و خصوصا" در استان خراسان مرتکب می‌شوند و اغلب هم قابل پیگیری و مجازات نیستند چون با یک اشاره شبانه از مرز عبور می‌کنند به افغانستان می‌روند و برای همیشه محو و از دسترس خارج می‌شوند ! افرادی که از اینها دفاع می‌کنند نه مسلمان هستند نه ایرانی و نه روشنفکر !!! فقط جوگیر شده اند همین !
 • مشهد IR ۱۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  10 0
  حضور در ایران رو اسون نکنید. امنیت کشور رو حراج نکنین. چه قدر مردم درخواست کنن تو رو خدا غیرت داشته باشین. نگذارین شهر ما رو به اعتیاد و بزه و توزیع الکل و مشروبات الوده کنند. با چه زبانی بگیم گروه های مجرم رو اخراج کنید؟ !!!!
  • IR ۱۴:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   3 0
   باید خودتون دست بکار بشید ازین مسیولین بخاری بلند نمیشه چون بالاشهر تهران زندگی میکنن تو ناز و نعمت! و زن و بچه شما تو مشهد در عذاب زندگی میکنن !
 • IR ۱۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  8 3
  از قدیمیای بازار رضا بپرسید یه مشهد داشتیم و یه دنیا امنیت بود. تو این بیست سال همین کسانی که بعضیا ازشون دفاع می کنن خیلی ظلم ها کردن و از میهمان پذیری شهر سو استفاده کردن. تا حرف بزنی حربه معاویه ای جور میکنن و با هزار توجیه اغشته به لعاب مذهب در تداوم این خبث شریک میشن!
 • IR ۱۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  3 0
  روحانیت معظم مشهد ! ما مردم مشهد مذهبی هستیم و این چیزها رو بر نمی تابیم !!! خواهش می کنیم به داد مشهد برسید و اجازه حضور حداکثری مهاجران جدید را ندید .
 • مقایسه IR ۱۲:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  12 2
  همه جا مهاجر میگیرن . ما هم مهاجر میگیریم . مهاجرهای ما نخبه هستن میرن کانادا و امریکار و اباد می کنن. مهاجرهای نخبه مواد هم میاد ایران و شهر ها رو از نظر جرم و جنایت ارتقا میدن!!!!
  • محمد مهدی اسلامی IR ۱۴:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   3 2
   با سلام و احترام بر جنابعالی برادر عزیز و محبوبم ، ما اگر خود نخبه باشیم ، میتوانیم هم نخبه پروری کنیم « ذات نا یافته از هستی بخش __چون تواند که شود هستی بخش ؟» و هم نخبه های ما از خود ما می آموزند که میهن خویش را کنند آباد . پس بر ما است که فراموش نکنیم انما المؤمنون اخوة ، لذا دست یکدیگر را بگیریم ، در گفتار و در عمل چنان باشیم که از همه جای جهان آرزوکنند که کشوری مانند کشور ما داشته باشند ، و رفتگان از کشورمان نیز از رفتن خود پشیمان شوند ، ما نیز با آغوش باز از آنان استقبال کنیم ، نه آن که خدای نا کرده یکدیگر علی الدوام مورد اهانت قرار دهیم . این امر شدنی است بشرط آن که ما انشاءالله قول و فعلمان مبتنی بر تعالیم عالیه دین مبین اسلام بوده و خود را با جدیت پیروان قر آن کریم تربیت کنیم . خدای تعالی بر عمر و عزت جنابعالی بیفزاید و همه ی ما را براه راست خودش هدایت کند . با عرض ادب و ارادت ، محمد مهدی اسلامی .
  • IR ۱۶:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   5 0
   ۱۴:۴۹ محمد مهدی جان شما انسان خوبی هستید و درست اندیش . والا معضل مشهد ما از توصیه ارام گذشته واقعا باید مسئولین اقدام ضربتی کنند. محله های بزه کاری که مامن مجرمین و مهاجران غیر قانونی شده داره زیاد و زیاد تر میشه . همینه که تو شهر ما نا امنی زیاد شده. به خدا این خودش زنگ خطره . خداییش اگر ایرانیها برن جایی برای مهاجرت و تو کارجرم و جنایت باشن قطعا صداش تو جهان در میاد. والا ایرانیها گل سر سبد مهاجرین هستند . این اقرار خود اروپاییها و امریکاییهاست . ما متاسفانه در هر دهه کلی دکتر و مهندس رو از دست میدیم. امیدواریم انشاالله برای امنیت مشهد کاری بشه.
  • IR ۱۸:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   3 0
   بخدا قسم برخی نقاط شهر خودمون میریم احساس می‌کنیم بیگانه هستیم هزاران هزار نفر افغانی و اتباع بیگانه در جای جای شهر پاتوق کردند یعنی مسئولین متوجه نیستند ؟
  • IR ۰۸:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۴
   0 0
   اتفاقا هر چه جرم و جنایت است ایرانیها در اروپا کردند و بشدت ایرانی را بدنام کردند.
 • سلام داداش IR ۱۲:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  2 6
  همش تقصیر پدرمادرای تنوع طلبه مخصوصا مرد ها که خیانت میکنن و منجر به طلاق میشه. بچه های طلاقم روانی میشن مث این بچه 15ساله... ننگ بر ما... تقصیر بچه نیست تقصیر مامان باباشه
 • محمد مهدی اسلامی IR ۱۴:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  3 2
  اگر تربیت یافته باشیم به دین __نخواهیم شد هیچگه اینچنین __ تمام بدیها ز بی دینی است __سر انجامشان این که می بینی است دین کامل از آن ما است ، اگر خود را بدانسان که خدای تعالی خواسته است بسازیم ، علاوه بر آن که خوددر آرامش خواهیم بود ( بذکرالله تطمئن القلوب ، مگر بیاد خدا بودن سبب نمیشود که همواره بیشتر از پیش در درجات کمالیه ی خود بیفزائیم؟) هر کسی از هر جای عالم نیز که به محیط ما بیاید شیفته می شود . برادر عزیز و محبوبمان جناب آقا سید عبدالله زید عزه بسیار متین و عالی مطالبی را در همین صفحه بیان فرموده اند . خوب است که ما نیز بجای توهین و تحقیر همنوعان خود با رفتار کریمانه و درست ، عملاََ علاوه بر کلام زیبا ، منطقی و سازنده ، مردم را بشوی خدائی شدن جذب کنیم که : بنی آدم اعضای یکدیگرند __که در آفرینش ز پیکرند __چو عضوی بدرد آورد روزگار __دگر عضو ها را نماند قرار __تو کز محنت دیگران بی غمی ___نشاید که نامت نهند آدمی _ این همه مطالب ارزشمند را از حکیمان عالیقدر مان میخوانیم مگر برای آن نیست که هر کدام را در جای خود بکار بریم ؟ پس چرا خدای نا کرده به جای پرداختن به درمان دردها و حل مشکلات یکدیگر ، همدیگر را مسخره کرده ، برخی از ما برخی دیگر را بی فرهنگ بنامیم؟!پس این به ارحم ترحم در کجا باید عمل کنیم ؟ خدایا همه ی ما بندگانت را نسبت بیکدیگر مهربان و یاورهمدیگر قرار ده و براه راست خودت هدایتمان کن .
 • یوسف IR ۱۴:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  5 2
  شما بی که ازافغانیها حمایت میکنی معلومه اونارونشناختی بخدااینها به خونوادشون رحم نمیکنن بعد میان به مارحم میکنند چون ازنظرتفکرخیلی عقب هستن من بنا هستم با این جماعت افغانی خیلی برخورد دارم خیلی نامردهستن هرجنایتی ازشون سرمیزنه
  • IR ۱۵:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   7 0
   طی چند سال اخیر افاغنه به شدت زیاد شدن جامعه رو نا امن کردند به محض اینکه اعتراضی کنی حرف بزنی عده ای ساده لوح میگن اینها مدافع حرم هستند ! مدافع حرم جرم و جنایت می‌کند ؟. چرا خودتون رو گول می‌زنید اینها افغانی هستند مطابق با فرهنگ افغانستان تربیت شدن باید با گرداننده بشن به کشورشون
 • IR ۱۴:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  3 0
  یدفعه مشهد و مهاجرین افغان مهم شدن!!! تا دیروز که آی علما وای مصیبتا سر نمی‌دادین!؟ بیکباره یکدفعه سیل پناهجویان افغان مشهدو گرفتن! حالا نه که این شمع‌دزدا ایرانی هستن! فرق شما مشهدیا با افغانها چیه ناموساً!؟
 • IR ۱۵:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  5 0
  این یک جانی بالفطره است موجود خطرناکی قطعا باید اعدام بشه اگر هم بخاطر سن پایینش نمیشه اعدامش کرد باید تو زندان با موادی چیزی کلکش کند این بیرون بیاد قطعا جنایت میکنه
 • IR ۱۵:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  3 0
  برین مقاله امروز " دزدی با چشم شیطان" رو تو مشرق بخونین ببینید باز برخی از افراد مهاجر تو مشهد چه می کنند.
 • IR ۱۵:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  6 0
  پدر و مادری که تو زندگیتون مشکل دارین کور که نیستین میبینین اوضاع زندگیتون خوب نیست عرضه ی بچه بزرگ کردن ندارین عرضه ی تربیت بچه ندارین بچه دار نشید. یه بچه طلاق معتاد روانی بار اوردین تحویل جامعه دادین
 • IR ۱۵:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  4 0
  اتباع، فرهنگ متفاوتی دارند.
  • IR ۱۷:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   4 1
   بله تو فرهنگ اتباع انتحار و قتل عام و کشتار هم نوع چیزی کاملا" عادی و مرسومی شده ! تقصیری ندارند ما مقصریم که چندین میلیون از اینها رو در ایران پرورش می‌دهیم ! سنت میهمان نوازی ایرانیان گاهی هزینه های غیر قابل جبرانی تولید می‌کند !
 • IR ۱۵:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  5 0
  کاش ما هم دور مرزهامونو مثل ترکیه دیوار میکشیدیم ترکیه پناهجو میپذیره اونم از نوع پولدارو نخبه و ... از اونطرف اروپا کمک میلیارد یورویی بخاطر پذیرفتن پناهجوها بهش میکنه اونوقت مملکت ما مرزهاش بازن راحت هر چی قاتلو معتاد و قاچاقچی هر وقت دلشون خواست وارد مملکت میشن هزار جور گند کاری میکنن بعد خیلی راحت دوباره فرار میکنن افغانستان خرجشونم داریم از جیب خودمون میدیم بدون حمایتی از جامعه ی جهانی تازه تحریممونم میکنن از اونور امثال مریم سما شاکی هم میشن. من مخالف با پذیرفتن افغانی های عزیز نیستم اما بصورت قانونی از ورودی های قانونی با مدارک قانونی وارد کشور بشن
 • محمد مهدی اسلامی IR ۱۸:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  3 2
  با سلام و احترام بر برادر محبوب و بزرگوارم (16:48) از مشهد مقدس خدای تعالی حفظتان کند ان شاءالله ، خیلی بزرگواری فرموده اید که بخشی از اوقات شریفتان برای خواندن عرایض این بنده ی حقیر صرف کرده اید بر قیر منت نهاده اید ، بسیار سپاسگزارتان هستم . فرمایشتان روی چشمم جا دارد ، فقط از محضر مبارکتان اجازه میخواهم باستحضارشریفتان برسانم ما که افتخار میکنیم از امت رسول اکرم صلی الله علیه و آله وسلم هستیم ، انتظار می رود که در همه حال رفتار آن حضرت را حتی با آن یهودی که هر روزه با ریختن خاکروبه برآن وجودمقدس ،مورد اذیت و آزارشان قرار میداد، یک روز او نبود ، تا متوجه شدند ، بیما ر است بعیادت او رفتند . پس ضمن آن که لازم است در فکر چاره ی کار باشیم ، اینگونه رفتارهای رحمة للعالمین را همیشه بخاطر نگه داریم . ان شاءالله موفق ،مؤید ، سربلند و شاد کام باشید ، ملتمس دعای خیرتانم .با عرض ادب و ارادت ، محمد مهدی اسلامی .
 • ناشناس IR ۲۳:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  3 0
  تو تهران هم مخصوصا در مناطق جنوب تهران خیلی زیاد شدن جوری که آدم احساس میکنه ما مهاجرت کردیم کابل مملکت بی در وپیکر تر از ایران پیدا نمیشه شما بدون ویزا وغیر قانونی یک روزم نمی‌تونید تو هیچ کشوری بمونید ولی اینا نسل اندر نسل تو ایران زندگی میکنن یکی هم نیست چیزی بهشون بگه تازه انتظار شناسنامه ایرانی هم دارن مردم خودمون کم بدبختی دارن تا کی این مهمانی ادامه داره؟
 • DE ۱۱:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۴
  0 0
  اصلا مطلب بسیار مهمی که اینجا هم فراموش میشه هم ماله کشی و هم سعی میکنند آنرا کوچیک جلوه بدهند اینه که افغان ها در ایران مهمان هستند نه صاحب خونه .میهمان بایستی شدیدی قوانین میزبان را رعایت کند نمیخواد ، برگرده کشورش یا جای دیگری .اگر یک ایرنی نفهم و بیشعور مواد مخدر مصرف میکند را نمیتوان از خاک خودش اخراجش کنی بایستی برود زندان ولی یک نفر که موقتا بخاطر مشکلات کشورش وارد کشور دیگری شده قوانین را بایستی کامل اجرا کند. اگر رعایت قوانین ایران برای میهمان میسر نیست میهمان بایستی ایران را ترک کند .ایران وطن ماست و وطن ایرانی های خلافکار و هم وطن ایرانی های درستکار.ولی اگر یک ایرانی بر خلاف کل جامعه ایران شرارت کند او را با هماهنگی کشوری مانند زیمبابوه و رودزیا و گابون ....اخراجش میکنند آنجا حالا اگر جرات دارد آنجا ضد آن کشور حرکتی بکند. مانند ببو باید حرف آنها را گوش کند. منافقین نمونه بارز آن هستند و فراریهای دیگر به همچنین .ایران که هستند احساس شیری میکنند و در کسورهای خارج موشی بیش نیستند. فقط زبون درازشان برای ماست و دست دراز شان جلوی خارجی ها و گدایی شان برای خارجی ها.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس