کد خبر 1268587
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۲
تیم ملی

مدیر پزشکی تیم‌های ملی فوتبال درباره اقدامات پزشکی تیم ملی گزارشی را ارائه کرد.

به گزارش مشرق، امین نوروزی در ابتدا با اشاره به اقدامات گروه پزشکی برای آگاهی از وضعیت سلامت ملی‌پوشان گفت: گروه پزشکی تیم ملی قبل از شروع اردوها وضعیت سلامتی بازیکنان را به صورت مداوم که دو بار در هفته است را مورد ارزیابی و آنالیز دقیق قرار می‌دهند و در این امر حتی با تیم پزشکی باشگاه‌های بازیکنان میز به طور مدام در تماس هستند. به این ترتیب اگر آسیب دیدگی برای بازیکنان به وجود آمده باشد، اطلاعات و مدارک روند درمان بازیکنان جمع آوری و رصد می‌شود تا لیست نهایی تیم ملی با اطلاع کامل کادر فنی از وضعیت سلامتی بازیکنان تعیین شود.

مدیر پزشکی تیم‌های ملی اضافه کرد: یکی از دغدغه‌های هفته‌های گذشته تیم ملی بیماری کرونای دو عزیز سرمربی و مربی تیم بود که با پیگیری‌های شبانه روزی گروه تخصصی پزشکان عفونی، به بهبودی کامل رسیدند. در اینجا باید از عزیزانی چون دکتر ناجی و دکتر ابطحیان نهایت تشکر را داشته باشم.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط خاص کرونایی، بازیکنان با تست PCR منفی وارد اردو می‌شوند و بلافاصله در زمان ورود به اردو همتست مجدد از آنها گرفته می‌شود و در مرحله بعد تا رسیدن جواب منفی تست در قرنطینه به سر می‌برند. هم‌چنین در بدو ورود بازیکنان بهاردو پرسشنامه‌هایی در اختیار آنها قرار می‌گیرد تا اگر آسیب دیدگی جدید و بیماری خاصی وجود داشته باشند روند درمان بلافاصله شروع شود.

نوروزی افزود: گروه پزشکی به وضعیت میلاد سرلک هم که در بازی با سوریه دچار مصدومیت شده بود بلافاصله رسیدگی کردند و به این نتیجه رسیدید که با توجه به مصدومیت در ناحیه سر این بازیکن تیم ملی را در سفر به قطر همراهی نکند.

همچنین یکی دیگر از موارد مهم ریکاوریی تیم در قطر بود که تیم پزشکی به شکلی مناسب در این زمینه فعال بود، همچنین دستگاه‌های مناسبی هم در اردوی تیم ملی برای کمک به ریکاوری سریع بازیکنان وجود داشت و حالا با قدرت و بدون مشکل خاصی به مصاف تیم ملی عراق خواهیم رفت‌ و بازیکنان هم در صحت و سلامت کامل هستند.

مشاور پزشکی رئیس فدراسیون فوتبال در ارتباط با اضافه شدن دستگاه سونوگرافی برای تشخیص صدمات عضلانی- اسکلتی به اردوی تیم ملی هم تاکید کرد: ما سعی کرده‌ایم تجهیزات مورد نیاز پزشکی تیم ملی را کامل کنیم و اخیرا هم دستگاه سونوگرافی برای اولین باربرای تیم پزشکی با مساعدت آقای عزیزی خادم خریداری شد. این دستگاه عملا شرایطی را فراهم می‌کند که سرعت تشخیص و دقت میزان آسیب دیدگی و روند درمان به ویژه در اردوها بیشتر شود.

امین نوروزی درباره برنامه غذایی تیم ملی هم این توضیحات را ارائه داد و گفت: گروه پزشکی تیم تمام سعی خود را می‌کند تا با برنامه ریزی دقیق به بهترین شکل ممکن تمامی نیازهای تغذیه‌ای بازیکنان را فراهم و برآورده کند.

وی افزود: تقریبا می‌توان گفت که در شرایط فعلی از نظر پزشکی کم و کاستی برای گروه پزشکی وجود ندارد و جا دارد از زحمات تمام گروه که شبانه روز در حال رسیدگی به وضعیت سلامت تیم ملی هستند تشکر ویژه داشته باشم.

امین نوروزی با اشاره به روند درمان مرتضی پورعلی‌گنجی و عارف غلامی در قطر هم گفت: به خاطر شرایط خاص مربوط به پروتکل‌های بهداشتی و قرار گرفتن در حباب امکان پیگیری حضوری روند درمان این دو ملی‌پوش عزیز که عمل جراحی رباط صلیبی را پشت سرگذاشته‌اند وجود ندارد. منتهی به صورت مستمر وضعیت آنها بررسی می‌شود.

امین نوروزی در پایان تاکید کرد: تمام تلاش خود را می‌کنیم تا همین سیستم پرتلاش و کامل پزشکی را برای تمامی تیم‌های ملی دررده‌ و رشته‌های مختلف آقایان و بانوان اجرایی کنیم و با مساعدت ریاست فدراسیون و حمایت‌های ایشان انشاالله شاهد اتفاقات بزرگی در بخش پزشکی فوتبال ایران باشیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس