ثبت نام رشته‌های بدون آزمون کاردانی به کارشناسی آغاز شد

متقاضیان پذیرش بدون آزمون در ۴۵ کدرشته امتحانی کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۰ می‌توانند از امروز ۱۹ مرداد در این رشته‌ها ثبت نام کنند.

به گزارش مشرق، پذیرش دانشجو در دوره های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۰ به دو شیوه با آزمون و بدون آزمون صورت می گیرد.

بیشتر بخوانید:

پایان مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۰

پذیرش در دوره کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۰ در ۶ رشته‌ امتحانی تکنولوژی اتاق عمل، بهداشت عمومی، تکنولوژی پرتوشناسی، علوم آزمایشگاهی، مامایی، فوریت‌های پزشکی پیش بیمارستانی با آزمون است و آزمون کاردانی به کارشناسی در این رشته ها صبح روز جمعه ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ در ۱۸۸ شهرستان برگزار می‌شود.

همچنین پذیرش دانشجو در ۴۵ کدرشته امتحانی کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۰ صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کل مقطع کاردانی) صورت می‌گیرد و برای آنها آزمون برگزار نخواهد شد.

متقاضیان گزینش در رشته‌های بدون آزمون می‌توانند جهت مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی و کد رشته محل‌های انتخابی خود از امروز ۱۹ مرداد تا جمعه ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی: www.sanjesh.org (قسمت ویرایش اطلاعات) نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

متقاضیانی که در زمان مقرر ۲۳ خرداد تا ۴ تیر ۱۴۰۰ موفق به ثبت نام نشده‌اند، در صورت تمایل می‌توانند با توجه به اطلاعیه ثبت نام نسبت به ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون از تاریخ ۱۹ تا ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ اقدام کنند.

همچنین کارت ورود به جلسه ۶ رشته‌ امتحانی آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۰ نیز از امروز ۱۹ مرداد در سایت سازمان سنجش در دسترس داوطلبان قرار گرفته است.

متقاضیان علاقه‌مند به گزینش در رشته‌های موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی باید در زمان پرینت کارت آزمون، پس از اطمینان از پذیرش این موسسات در رشته امتحانی خود مبلغ ۱۳۷ هزار ریال به عنوان وجه ثبت‌نام پرداخت و مشخصات کارت اعتباری را در محل مربوط درج کرده و نسبت به ثبت کدرشته محل‌های مورد نظر خود اقدام کنند.

برخی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کدرشته محل‌های جدید و یا اصلاحاتی را پس از انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته به سازمان اعلام کرده که متقاضیان رشته‌های با آزمون یا با سوابق تحصیلی می‌توانند اطلاعیه سازمان سنجش که در ۱۸ مرداد منتشر شده است را مطالعه و در صورت تمایل رشته محل‌های انتخابی خود را ویرایش کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس