کد خبر 1254920
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۵

یک دکتر مغز و اعصاب سعی می کند با استفاده از روش های درمانی مختلف مانند استفاده از دارو یا عمل های جراحی، مشکلات فرمانده بدن را رفع کند.

معرفی خدمات دکتر مغز و اعصاب

یک متخصص و یا جراح مغز و اعصاب می تواند به تمام مشکلات اعصاب مرکزی و محیطی بدن یک بیمار رسیدگی کند و بیمار را با استفاده از روش های درمانی مختلف مانند عمل های جراحی و یا داروهای خاص درمان کند. ما در این مقاله قصد داریم به خدمات یک دکتر مغز و اعصاب و بیماری های رایج و قابل درمان توسط او بپردازیم.در ادامه سایت پی جو را به شما معرفی میکنیم تا در آن لیست کامل پزشکان متخصص مغز و اعصاب را مشاهده نمایید.

معرفی خدمات دکتر مغز و اعصاب

دکتر مغز و اعصاب 

یک دکتر مغز و اعصاب به درمان چه بیماری هایی می پردازد؟

گاهی به یک پزشک مغز و اعصاب، لقب متخصص و یا جراح مغز و اعصاب می دهند. خدماتی که یک متخصص و یک جراح مغز و اعصاب به بیماران ارائه می کنند با یکدیگر متفاوت هستند. اما به نوعی می توانند مکمل هم باشند و با یکدیگر همپوشانی کنند.

این افراد می توانند به درمان بسیاری از بیماری های اعصاب مرکزی موجود در مغز و یا اعصاب محیطی موجود در کل بدن بپردازند.

به طوری که یک متخصص مغز و اعصاب به درمان بیماری هایی که نیاز به عمل جراحی ندارند، مانند صرع، مشکلات حافظه، آلزایمر، سکته و ... می پردازد. اما یک جراح مغز و اعصاب به درمان بیماری های انسداد عروق، آسیب های مغزی و نخاعی، برطرف کردن تومورهای مغزی، جراحی های مربوط به ستون فقرات و ... می پردازد.دکتر متخصص مغز و اعصاب در کرمان ، یزد و سایر شهرهای ایران را در سایت پی جو مشاهده نمایید.

در بعضی مواقع یک متخصص مغز و اعصاب بیماران را به جراح مغز و اعصاب ارجاع می دهد و در برخی موارد نیز جراح مغز و اعصاب با توجه به تشخیص بیماری از سمت متخصص، بیمار را درمان می کند.لیست پزشکان متخصص مغز و اعصاب شیراز و سایر شهرهای ایران را در سایت پی جو مشاهده نمایید.

معرفی خدمات یک جراح مغز و اعصاب

یک جراح بعد از تشخیص بیماری سعی می کند بهترین روش درمانی را برای بیمار در نظر بگیرد. گفتنی است این فرد دوره های پیشرفته ای از علم مغز و اعصاب را گذرانده است.

این دکتر مغز و اعصاب می تواند به درمان تومورهای خوش خیم و بدخیم مغزی، سردردهای طولانی مدت همراه با حالت تهوع، اختلالات حافظه، بیماری ام اس، پارکینسون، تومورهای موجود در ستون فقرات، نخاع، پارگی های آرتروز گردن، دیسک کمر، اختلالات حرکتی و ... بپردازد.لیست پزشکان متخصص جراحی ستون فقرات در شیراز ، تهران و سایر شهرهای ایران را در سایت پی جو مشاهده نمایید.

از دیگر بیماری هایی که این دکتر مغز و اعصاب به درمان آنها می پردازد، می توان به ضربات مغزی که در اثر تصادفات ایجاد می شوند، سرطان های مغزی، نقص های مادرزادی و ... اشاره کرد.

این فرد سعی می کند با استفاده از نوار مغر، توموگرافی، آنژیو گرافی، نمونه برداری از مایعات موجود در مغز، سی تی اسکن و ام ار آی نوع بیماری، افراد را تشخیص دهد و در موارد لزوم نسبت به جراحی آنها اقدام کند.

به طور کلی یک جراح مغز و اعصاب می تواند تمام بیماری های قابل درمان توسط متخصص مغز و اعصاب را درمان کند. اما بیشتر به درمان بیماری هایی که نیاز به جراحی دارند، می پردازد.

 در این میان افرادی که با بیماری های مغز و اعصاب دست و پنجه نرم می کنند، بهتر است ابتدا به یک متخصص و سپس در صورت نیاز به یک جراح مغز و اعصاب مراجعه کنند.