کد خبر 1253220
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۶
افتتاح بیمارستان صحرایی ارتش در اصفهان

سخنگوی جمعیت هلال احمر، گفت‌: موضوع تهویه برای بستری بیماران کرونایی از اولویت‌های اساسی است از این رو بیمارستان‌های صحرایی کارایی لازم را نخواهند داشت.

به گزارش مشرق، محمد حسن قوسیان مقدم سخنگوی جمعیت هلال احمر، در مورد این موضوع که چرا هلال احمر به ایجاد بیمارستان های صحرایی برای کمک به کاهش حجم بار وارده بر بیمارستان ها در شرایط کرونایی  اقدام نمی‌کند، گفت: به گفته بسیاری ازمتخصصان بیمارستان صحرایی در بحث کرونا نمی تواند تمهیدات لازم را برای بستری این بیماران فراهم کند.

ببینید:

عکس/ بیمارستان صحرایی کرونایی‌ها در نهبندان

وی ادامه داد : در بحث تهویه این بیمارستان ها نمی توانند موفق عمل کنند ،چرا که بیمارستان های صحرایی مناسب برای افراد آسیب دیده و مجروحان حوادث است و با توجه به اینکه موضوع تهویه برای بستری بیماران کرونایی از اولویت های اساسی است از این رو این بیمارستان ها کارایی لازم را نخواهند داشت.

وی ادامه داد : هلال احمر در همه استان ها یک بیمارستان صحرایی دارد که در مواقع لازم و بروز حوادثی از جمله زلزله بتواند خدمت رسانی کند.

قوسیان مقدم گفت : در پیک سوم بیماری کرونا در ایلام بنابر اظهار متخصصین، به جهت اینکه بیمارستان های صحرایی نمی توانست پاسخگوی نیاز آنها باشد ما به شکل جایگزین از سالن های ورزشی استفاده و آنجا را پارتیشن بندی کردیم و مورد استفاده قرار دادیم.

وی ادامه داد : بیمارستان های صحرایی علاوه بر تهویه نامناسب معضل مشکل اکسیژن رسانی نیز در آن وجود دارد به همین جهت این بیمارستان ها ویژه مجروحین در حوادث است وبرای بیماران مبتلا به کرونا مناسب نیست.

سخنگوی جمعیت هلال احمر در زمینه تهیه و تولید داروهای کرونا از سوی این سازمان گفت: به طور کلی تامین داروی بیماران خاص به عهده هلال احمر است ،در زمینه تامین داروی کرونا نیز این سازمان همچون واکسن ظرفیت و توان بالایی دارد اما این موضوع نیز نیاز به صدور مجوز از سوی سازمان غذا و دارو دارد و تابع اعلام نیاز این سازمان است.

وی در پایان در مورد این سوال که با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و افزایش شمار ابتلا آیا هلال احمر تصمیمی برای ایجاد پایگاه هایی جهت انجام تست فوری در شهر های شلوغ و مراکز عمومی دارد، گفت : همچنان هلال احمر عهده دار پایش مرزها در سطح کشور است. اما با اعلام مصوبه ای از ستاد ملی کرونا و تامین اعتبارات آن می توان تست سرپایی و سریع برای افراد مشکوک به بیماری در شهرهای شلوغ و مراکز عمومی برای کمک به تشخیص زود هنگام  و مدیریت این بیماری انجام داد.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس