کد خبر 1252343
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۲
تاریخ‌سازی سایپا در تبریز و نقش یک مربی در سقوط دو تیم از یک لیگ

سایپا با کسب ضعیف‌ترین نتیجه این فصل خود، درست در جایی که برای بقا به مهمترین پیروزی خود نیاز داشت، راهی لیگ دسته اول شد تا دست به یک تاریخ سازی زده باشد.

به گزارش مشرق، سایپا به همراه استقلال، پرسپولیس، سپاهان و ذوب آهن تیم هایی بودند که در همه ادوار ۲۰ گانه لیگ برتر حضور داشتند، اما این تیم با پذیرفتن شکست مقابل تراکتور در هفته پایانی لیگ بیستم، این طلسم ۲۰ ساله را شکست و برای اولین بار طعم سقوط به لیگ دسته اول را چشید تا مجموعه باشگاه سایپا اعم از مدیریت، کادرهای فنی گذشته و کنونی و بازیکنان این تیم دست به یک تاریخ سازی در این مجموعه زده باشند.

نارنجی پوشان در حالی که با توجه به شکست ذوب آهن در خانه این فرصت را داشتند تا حتی با کسب یک امتیاز از یک مساوی در لیگ برتر باقی بمانند، در طول ۹۰ دقیقه ۵ بار تسلیم تراکتور شدند تا سنگین‌ترین شکست فصل را در مهم‌ترین بازی تاریخ خود پذیرا باشند و همراه با ماشین سازی راهی لیگ دسته اول شوند.

بیشتر بخوانید:

سایپا به لیگ یک سقوط کرد/ امید تراکتور به حضور در آسیا

سعید اخباری مربی جوان سایپا که تنها در ۳ هفته پایانی به این تیم پیوسته بود، در همان شهری با سایپا سقوط کرد که استارت سرمربیگری‌اش را در آنجا با ماشین سازی زده بود؛ تا او که از تبریز آغاز کرده بود، در تبریز هم سقوط نماید.

در پایان فصل بیستم دو تیم ماشین سازی و سایپا با لیگ برتر خداحافظی کردند و وجه اشتراک این دو تیم در حضور سعید اخباری در نقش سرمربی در مقاطعی از فعالیت این تیم‌ها در این فصل بود؛ تا این مربی در سقوط هر دو تیم سقوط کرده به لیگ یک به اندازه خودش سهیم باشد. اخباری فصل را با ماشین سازی آغاز و با سایپا تمام کرد و هر دو تیم از گردونه رقابتهای لیگ برتر به لیگ یک سقوط کردند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس