طالبان

معاون سیاسی طالبان گفت که طالبان با صداقت برای دستیابی به صلح تلاش می‌کند و آماده است با همه طرف‌ها برای ایجاد یک ساختار سیاسی فراگیر در افغانستان کار کند.

به گزارش مشرق، «ملا عبدالغنی برادر» معاون سیاسی طالبان که در رأس هیئتی ۹ نفره برای دیدار با مقامات چینی به این کشور سفر کرده است، پکن را دوست قابل اعتماد مردم افغانستان خواند و از نقش "مثبت" چین در روند صلح این کشور قدردانی کرد.

برادر افزود که طالبان با صداقت برای دستیابی به صلح تلاش می‌کند و آماده است با همه طرف‌ها برای ایجاد یک ساختار سیاسی فراگیر در افغانستان کار کند که مورد پذیرش همه مردم افغانستان و حافظ حقوق بشر باشد.

به گزارش «شینهوا»، معاون سیاسی طالبان همچنین تاکید کرد که این گروه به هیچ نیرویی اجازه نخواهد داد تا از خاک افغانستان اقدامی علیه چین یا دیگر همسایگان انجام دهد و خواستار دخیل شدن بیشتر پکن در روند صلح و همچنین بازسازی و توسعه افغانستان در آینده شد.

وی ادامه داد که طالبان نیز تلاش‌های خود را برای ایجاد شرایط مطلوب جهت سرمایه‌گذاری در افغانستان انجام خواهد داد.

«وانگ یی» وزیر خارجه چین نیز در این دیدار اظهارداشت که انتظار می‌رود طالبان نقش مهمی را در روند صلح و بازسازی افغانستان ایفا کند.

وزیر خارجه چین، خروج ناگهانی نظامیان آمریکایی و ناتو از افغانستان را نشان دهنده ناکامی سیاست‌های آن‌ها در افغانستان دانست.

وی همچنین تاکید کرد که این کشور همیشه به حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی افغانستان احترام گذاشته و در امور داخلی افغانستان دخالت نمی‌کند.

وانگ ایی ادامه داد که جنبش ترکستان شرقی یک گروه تروریستی بین‌المللی است، که تهدید مستقیمی برای امنیت ملی و تمامیت ارضی چین است و از طالبان خواست تا بطور قاطعانه و موثر اعضای این گروه را سرکوب کند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس