بستری

مقام‌های بهداشتی ایالت تگزاس اعلام کرده‌اند که بستری شدن بیماران کرونایی در این ایالت ۱۵۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش مشرق، ایالت تگزاس آمریکا روز شنبه ابتلای چهار هزار و ۳۲۰ نفر به ویروس کرونا را گزارش داده که بالاترین آمار از نیمه ماه مارس (اواخر اسفند ۱۳۹۹) به شمار می‌آید که شمار مبتلایان از رو به کاهش گذاشته بود.

از سوی دیگر، افزایش شمار مبتلایان به کرونا باعث شده تا شمار افرادی که در بیمارستان بستری می‌شوند نیز رکورد بزند و با افزایشی ۱۰۰۰ نفری، شمار بستری‌ها در بیمارستان‌های ایالت تگزاس به ۳ هزار نفر رسیده است.

هفته پیش نیز کمیته بهداشت ایالت تگزاس اعلام کرد که میزان بستری شدن مبتلایان به کرونا در این ایالت از ۲۷ ژوئن (۶ تیر) تا ۲۰ جولای (۲۹ تیرماه) با افزایش ۱۵۰ درصدی مواجه شده است.

بر اساس گزارش‌ها، سویه دلتا، اکثر موارد ابتلای جدید به ویروس کرونا در این ایالت را تشکیل می‌دهند.

«جان هلرستت» از مقام‌های بهداشتی ایالت تگزاس از تمامی شهروندان این ایالت که تا کنون واکسن کرونا نزده‌اند درخواست کرد که برای دریافت این واکسن اقدام کنند.

بر اساس گزارش‌ها، حدود ۱۲ میلیون و پانصد هزار نفر در ایالت تگزاس به طول کامل در برابر ویروس کرونا واکسینه شده‌اند این در حالی است که ۶۰.۱ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال این ایالت دست کم یک دُز از این واکسن را دریافت کرده‌اند.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که شبکه خبری سی‌ان‌ان در گزارشی به بررسی روند واکسیناسیون در آمریکا پرداخته و در گزارشی که در وبگاه این شبکه خبری نیز منتشر شده نوشت تا کنون کمتر از ۵۰ درصد آمریکایی‌ها به طور کامل در برابر ویروس کرونا واکسیناسیون شده‌اند.

در نظرسنجی که اواخر ماه ژوئن توسط پی‌بی‌اس انجام شده بود، ۸۸ درصد از کسانی که در انتخابات سال ۲۰۲۰ به بایدن رای داده بودند گفته‌اند که واکسن زده‌اند. در نظرسنجی سی‌بی‌اس نیز که در جولای انجام شده بود، ۸۴ درصد از طرفداران بایدن گفته بودند که حداقل یک دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و در نظرسنجی ماه ژوئن فاکس نیوز، ۸۱ درصد از طرفداران بایدن اعلام کرده بودند که واکسن کرونا زده‌اند.

این در حالی است که در نظرسنجی فاکس‌نیوز و YouGov تنها ۵۲ درصد از طرفداران «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق گفته‌اند که واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

همچنین بر اساس مطالعه‌ای که موسسه «YouGov» و اکونومیست هفته پیش انجام داده، حدود ۲۰ درصد آمریکایی‌ها معتقد به تئوری توطئه در واکسیناسیون بوده و گمان می‌کنند که ممکن است در واکسن‌های کرونا میکروچیپ کار گذاشته شده است.

در حالی که هیچگونه شواهدی در تایید این ادعا وجود ندارد اما در این نظرسنجی حدود ۱۵ درصد آمریکایی‌ها گفته‌اند که تئوری توطئه از طریق واکسیناسیون «احتمالا صحیح» بوده و ۵ درصد نیز گفته‌اند این موضوع «قطعا صحیح» است.

اطلاعات اشتباه درباره ویروس کرونا یکی از موضوعات جنجالی طی سال گذشته بوده است. «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا اخیرا گفته بود که گسترش اطلاعات غلط درباره این ویروس در رسانه‌های اجتماعی در حال کشتار مردم است.

محتواهای اشتباهی در رسانه‌های اجتماعی در خصوص تئوری میکروچیپ منتشر شده که بر اساس این تئوری‌ها گفته می‌شود ویروس کرونا تنها پوششی برای دولت‌ها و شرکت‌های بین‌المللی بوده تا بتوانند میلیون‌ها مردمی که از واکسن استفاده می‌کنند را ردیابی کنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس