کرونا

سخنگوی نیروی دریایی انگلیس از شیوع کرونا بین خدمه ناو هواپیمابر ملکه انگلیس، بزرگترین کشتی جنگی این کشور خبر داد.

به گزارش مشرق، نیروی دریایی انگلیس چهارشنبه از شیوع کرونا در ناو هواپیمابر ملکه الیزابت انگلیس و ناو گروه آن  خبر داد.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس» سخنگوی نیروی دریایی انگلیس گفت که آزمایش کرونای  شماری از خدمه این ناوهواپیمابر و ناوگروه همراه، مثبت شده است. سخنگوی نیروی دریایی انگلیس از واکسینه شدن و تدابیر لازم از جمله رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و بقیه موارد خبر داد.

سخنگوی نیروی دریایی انگلیس مدعی شد که  آزمایش مثبت خدمه این ناو گروه تاثیری بر ماموریت آن نخواهد گذاشت. این ناو گروه تاکنون یک سوم از ۲۸ هفته برنامه استقرار بازید از ۴۰ کشور را انجام داده است.

در ناو هواپیمابر ملکه الیزابت جنگنده‌های «اف-۳۵ بی» ساخت آمریکا مستقر هستند و هم اینک در اقیانوس هند و آرام مستقر است.   شیوع کرونا در ناو هواپیمابر ملکه ایزابت پس از آن علنی شد که «بن والاس» وزیر دفاع انگلیس انجام تحقیقات برای مشخص شدن علت مرگ یک خدمه مستقر  دراین ناو گروه را تایید کرد.

اچ‌ام‌اس ملکه الیزابت یک ناو هواپیمابر و بزرگترین کشتی جنگی ساخته شده برای نیروی دریایی انگلیس است. این ناو هواپیمابر قادر به حمل حداکثر چهل هواپیما است. این ناو در ۴ ژوئیه ۲۰۱۴ نام‌گذاری شد و در سال ۲۰۱۷ وارد خدمت نیروی دریایی امپراطوری بریتانیا شد. این ناوهای هواپیمابر برای نشست و برخاست جنگنده‌های عمود پرواز  همچون جنگنده  F-۳۵ و بالگرد «مرلین»  طراحی شده‌است. علاوه بر آن، این ناو مجهز است به سامانه هشدار سریع هوایی و نیز جنگ‌افزارهای ضد زیردریایی است.

نشریه انگلیسی «سان» مدعی شده است که ویروس کرونا زمانی در  این کشتی شایع شد که در قبرس توقف کرد و خدمه از کشتی خارج شدند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس