کد خبر 1244304
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۱
شستا اخطار داد؛ تخلیه ساختمان فدراسیون فوتبال و پرسپولیس در صورت عدم پرداخت اجاره + سند

شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی با ارسال اظهارنامه قضایی به فدراسیون فوتبال خواستار پرداخت اجاره بها بابت تصرف ساختمان حال حاضر این فدراسیون شده است.

به گزارش مشرق، فدراسیون فوتبال در زمان ریاست مهدی تاج و در آبان ماه ۱۳۹۸ بابت پرداخت بخشی از قرارداد مارک ویلموتس از شستا دو میلیون یورو قرض گرفت و بابت آن چک ضمانتی را به تاریخ ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ به این شرکت داد. پس از پرداخت نشدن این بدهی، شستا با اقدامات قضایی سند ساختمان فدراسیون فوتبال و سه دانگ از ساختمان باشگاه پرسپولیس -که به نام فدراسیون فوتبال بود- را به نام خود کرد تا به این شکل طلبش از فدراسیون فوتبال را تسویه کند.

سند تک برگ ساختمان فدراسیون فوتبال در نهایت ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ به نام شستا شد و این اقدام درباره سه دانگ ساختمان باشگاه پرسپولیس هم صورت گرفت، اما ماجراهای فدراسیون فوتبال و شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) پایان ندارد و حالا این شرکت پس از مصادره ساختمان فدراسیون درخواست پرداخت اجاره بهای آن را کرده است.

محمد رضوانی‌فر مدیرعامل شستا اخیراً و به تاریخ ۲۲ خرداد ماه ۱۴۰۰ نامه‌ای برای فدراسیون فوتبال ارسال کرده تا آنها طبق قانون اجاره بهای این ساختمان را که در تصرف دارند، پرداخت کنند. مدیرعامل شستا حتی اقدامات حقوقی لازم را در این خصوص انجام داده است و با ارسال اظهارنامه قضایی به فدراسیون فوتبال خواستار پرداخت اجاره بهای ساختمان شده و در غیر این صورت خواستار تخلیه آن است.

بیشتر بخوانید:

ماجرای جنجالی واگذاری ساختمان شهرداری به فدراسیون فوتبال با سفارش شهردار/ جبران خسارت ویلموتس یا دردسر جدید برای فوتبال؟

در اظهارنامه قضایی ارسالی که اظهار کننده شرکت تأمین اجتماعی شستا بوده و مخاطب آن فدراسیون فوتبال قرار گرفته، آمده است:

«مخاطب محترم

با سلام

با استناد به ماده ۱۵۶ ﻗﺎﻧﻮن آﯾﯿﻦ دادرﺳﯽ ﻣﺪﻧﯽ ﻣﻮارد ذﯾﻞ رﺳﻤﺎً و ﻗﺎﻧﻮﻧﺎً ﺑﻪ ﺷﻤﺎ اﻋﻼم می‌گردد
ﻣﺴﺘﻨﺪاً ﺑﻪ ﻧﺎﻣﻪ ﺷﻤﺎره ۵۱۳/۷۸۵۸۵ مورخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ سازمان بازرسی ﮐﻞ ﮐﺸﻮر و ﺑﺎ ﻋﻨﺎﯾﺖ ﺑﻪ اﯾﻨﮑﻪ ﺷﺮﮐﺖ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ‌ﮔﺬاری تأمین اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ (ﺷﺴﺘﺎ) ﺑﻪ ﻣﻮﺟﺐ اﺳﻨﺎد مالکیت شماره ۲۸۷۰۰۰ و ۲۶۹۳۴۴ مالک پلاک‌های ثبتی ۶۲۸۸ و ۲۲۴۴۸ هر دو فرعی از ۷۰ اصلی می‌باشد. لذا ظرف مهلت یک هفته از تاریخ ارسال و ابلاغ این اظهارنامه نسبت به پرداخت اﺟﺮة اﻟﻤﺜﻞ اﯾﺎم ﺗﺼﺮف از ﺗﺎرﯾﺦ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ اقدامات لازم را مبذول فرمایید.

ﺑﺪﯾﻬﯽ اﺳﺖ در ﻏﯿﺮ اﯾﻦ ﺻﻮرت ﺷﺮﮐﺖ ﺳﺮﻣﺎیه‌گذاری ﺗأﻣﯿﻦ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺟﻬﺖ اﺣﻘﺎق ﺣﻘﻮق ﺣﻘﻪ ﺧﻮد از ﻃﺮﯾﻖ ﻣﺮاﺟﻊ ذﯾﺼﻼح ﻗﻀﺎﯾﯽ اﻗﺪام ﺧﻮاﻫﺪ ﻧﻤﻮد ﮐﻪ در اﯾﻦ ﺻﻮرت کلیه ﻫﺰﯾﻨﻪ‌ﻫﺎی ﻣﺮﺑﻮﻃﻪ و ﺗﺒﻌﺎت ﺣﻘﻮﻗﯽ آن ﺑﺮ ﻋﻬﺪه ﺷﻤﺎ ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮد».

نکته جالب اینجاست با اینکه شستا در اظهارنامه خود فدراسیون فوتبال را مخاطب قرار داده، اما اقدام قضایی درباره ساختمان باشگاه پرسپولیس هم صورت گرفته است، چراکه طبق اسناد صادر شده ساختمان فدراسیون فوتبال که به نام شستا شده پلاک ثبتی‌اش ۶۲۸۸ است و ساختمان باشگاه پرسپولیس هم با پلاک ثبتی ۲۲۴۴۸ در اداره ثبت اسناد شناخته می‌شود. با این حال شستا از این جهت فقط فدراسیون فوتبال را مخاطب قرار داده و نامی از باشگاه پرسپولیس در میان نیست که این شرکت فدراسیون فوتبال را در این پرونده مقابل خود می‌بینید و همچنین سه دانگ باقیمانده سند باشگاه پرسپولیس به نام فدراسیون فوتبال است.

بر این اساس، طبق اظهارنامه ارسالی در صورتی که فدراسیون فوتبال اجاره بهای این دو ساختمان را از تاریخ ۲۳ دی ماه ۱۳۹۹ به شرکت شستا پرداخت نکند، این شرکت می‌تواند با مراجعه به مراجع قضایی حکم تخلیه ساختمان فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس را دریافت کند.

باید دید واکنش فدراسیون فوتبال در این مورد چیست و آیا تاکنون اقدامات لازم در این خصوص صورت گرفته است یا نه، چراکه این وضعیت می‌تواند برای فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس نگران‌کننده باشد.

در زیر می‌توانید تصویر مربوط به این اظهارنامه که به دست فدراسیون فوتبال رسیده است را مشاهده کنید:

فدراسیون فوتبال , مهدی تاج , ویلموتس , تیم فوتبال پرسپولیس ,

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • mohammad IR ۱۱:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۱
  1 0
  توسرزمین که هر کسی داره یه قسمتی ازآن را می بلعد، آقای تاج و دوستان قدیمی از سپاهان اصفهان، فدراسیون فوتبال رو چپاول کردند، در حال حاضر آقای تاج کجاست با مال بیت المال دارند عشق وحال می کنند و هر وقت اعلام میشه که باید جوابگوی جنایات خود در فدراسیون فوتبال باشند ناگهان سکته می کنند و روانه بیمارستان خصوصی می شوند یا راهی بیمارستان در آلمان..... آقای تاج بعد از اتمام کار دولت تدبیر و امید که حامیان شما و روئسای حال فدراسیون فوتبال هستند به کجا پناه می برید، هرچند سگ زرد برادر شغال است و این دولت برادر دولت قبلی است....... به امید روزی که مملکت و فوتبال ایران با هم از موجوداتی مثل شما که در رائس کار هستند پاک شود...... یا حق.........
 • محمد رضا IR ۱۳:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۱
  0 0
  مرگ بر نزول خور
 • IR ۱۳:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۱
  0 0
  باشه بیایید بریزید بیرون تو خیابون چادر میزنیم باشگاه پرسپولیس قلب هواداراشه نه یه ساختمون
 • IR ۱۴:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۱
  0 0
  وزیر ورزش وتاج را باید داد دادگاه صحرایی این دولت حسن روحانی همه جای مملکت را به گند کشیده و طلبکار ملت هم شده آدمهای نالایق و حقیر مثل عباس آخوندی . زنگنه . کلانتری و سیف و ....... تا دلتون بخواد همه جا رو به لجن کشیدند .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس