سرلشکر سلامی نمایه

فرمانده کل سپاه با اشاره به آرایش دشمن در اطراف مرزهای کشور گفت: با این‌حال امنیت در کشور حاکم است و راه را بر دشمنان این‌ ملت بسته اند و منافذ را مسدود کردند.

به گزارش مشرق،سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه صبح امروز در آیین الحاق تجهیزات جدید به نیروی زمینی سپاه اظهار داشت: امروز برای همه دوستداران و حامیان اقتدار و استقلال و عزت کشور سربلند و ملت سرافراز ایران اسلامی روز فراموش‌ناشدنی است و باید همواره شکر خداوند را بگذاریم‌ که ما را در راه جهاد فی سبیل‌الله قرار داد.

وی افزود: نیروی زمینی چشمه‌ساز جوشان ‌تمام ارکان قدرت سپاه و محل تولد همه فرماندهان و شهیدان والامقام و ستون پیکره قدرت دفاعی کشورمان است.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: خود و ملت را مدیون فداکاری‌های این فرزندان پرافتخار این ملت می‌دانیم‌؛ دهه‌ها است در معرض سیاست‌های قدرت‌های شیطانی و اشرار بزرگ و کوچک‌ هستیم.

سرلشکر سلامی گفت: در این مدت که به استقلال سیاسی و عزت و افتخار رسیدیم به شکل پیوسته طراحان راهبردی ناامنی از آمریکای مهاجم و تجاوزطلب تا متحدان اروپایی و شرکای منطقه‌ای و تروریست‌های محلی، همگی‌ در حال طراحی توطئه هستند؛ هرگاه توانستند در حال اجرای توطئه علیه ملت ایران بودند.

وی با بیان اینکه در جنگ‌های بزرگی در دامنه جهانی با قدرت‌های به ظاهر بزرگ وارد شدیم و از بعضی از آنها هم خارج شدیم و حتی اَشکال برخی جنگ‌ها را نیز تغییر دادیم، اظهار داشت: در میان این آتش‌باران‌های سیاسی، نظامی، اقتصادی و اطلاعاتی دشمنان که به صورت مستقیم‌ و غیر مستقیم با آنها در طیف بسیاری از منازعات مرزی و فراتر از مرزها تا امروز  مواجه هستیم، به واسطه قوت قلب و ایمان درونی و شجاعت، فداکاری و ثبات قدم‌ مردان بزرگمان، دشمنان را ناکام گذاشتیم.

فرمانده کل سپاه افزود: چه در دفاع مقدس که با طیف به هم‌ پیوسته دشمنان مواجه بودیم تا فعالیت اشرار در مناطق مرزی کشور، همه جا جوانان رشید این سرزمین‌ پیروز بودند و دشمنان را به عقب راندند و تمرکز آنها را به هم ریختند و در فراتر از مرزها فراری دادند و پیشانی جبهه را گسترش دادند و قدرت تمرکز را از آنها گرفتند و آیین‌های عملیاتی آنها را به شکست کشاندند.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: سلاح‌های آتشبار دشمن در اطراف مرزهای کشورمان آرایش‌گرفته‌اند که این در عرصه‌های مختلف صورت گرفته و بزرگترین آن جنگ روانی است اما با این حال امنیت در کشور حاکم است و راه را بر دشمنان این ملت بسته‌اند و منافذ را مسدود کردند و با چشمانی تیزبین که به اقصی نقاط دشمن نظر می‌افکنند، دست‌های مستحکم را روی ماشه قرار دادند و  آنها را تعقیب می‌کنند و اجازه ورود به آنها را نمی‌دهند.

وی تأکید کرد: این بیان و شعار نیست بلکه واقعیت تاریخی و حال است که قابلیت قضاوت دارد؛ نسل جدید سپاه ادامه همان نسل شهدای دفاع مقدس با همان ایمان و درخشش و روح و معرفت هستند فقط این نیرو به سلاح‌های مدرن مجهز شده و با صنعت نوین‌ پیش‌ رفته است.

فرمانده کل سپاه افزود: نیروی زمینی سپاه نیرویی است که وقتی در هر نقطه‌ای عمل می‌کند موفق است؛ این هم به واسطه تجهیزات نوین داخلی است که استفاده می‌کنند. ایرانی‌ها برای عزتشان‌ ارزش قائل هستند به نحوی که با عزت، اقتدار، پیروزی و سربلندی شناخته شده و می‌شوند.

سرلشکر سلامی ادامه داد: اینکه کشور در قلب آتش دشمنان ایمن است؛ به واسطه وجود رزمندگانی که در قلب  سنگرها در سرما و گرما می‌ایستند. حال با چنین رزمندگانی آیا ممکن است دشمن بر ما سیطره یابد؛ البته استفاده از سلاح گرم‌ برای رزمندگان ما نقطه آخر است زیرا برای مردم خود اول می‌سازند و این را از فعالیت‌های سازندگی نیروی زمینی سپاه در اقصی نقاط کشور در مناطق محروم می‌توان دید.

وی ادامه داد: افق نگاه «نزسا» شکست دادن دشمنان است؛ ما از نقطه شروع، دشمنان را مورد هدف قرار می‌دهیم و این به ما عمق می‌دهد لذا سلاح‌هایمان را براساس این تفکر به کار می‌گیریم.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: فروپاشی ذهن دشمن در ابتدای حرکت به ما ابتکار عمل و آزادی عمل می‌دهد؛ آنها باید بدانند میدان جنگ و اعماق و کیفیت نبرد را ما انتخاب می‌کنیم البته استراتژی ما دفاعی است یعنی جنگ‌طلب نیستیم‌. سیاست‌ ما دفاعی است اما استراتژی‌های ما همگی عملیاتی است و این واقعیت است.

سرلشکر سلامی افزود: ابتدا به ساکن، جنگی را شروع نخواهیم‌کرد ولی بعد از اولین تهاجم، حرکت ما تهاجمی است؛ زیرا می‌خواهیم ‌تمامیت ارضی خود را حفظ کنیم.

وی تأکید کرد: برای ستاد کل سپاه دستور است که از نزسا حمایت کنید تا قدرتشان ‌تمام‌کننده باشد؛ البته قدرت دفاعی تمام‌ناشدنی است و نباید هم متوقف شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 19
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • IR ۱۲:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
  17 9
  منظور شما از مردم ، خودتان هستید نه مردم
  • IR ۱۴:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
   4 11
   سیل و زلزله میشه اول اینا میرن کمک مردم، بازسازی اینا اول میرن کمک مردم، آب قطع میشه اینا اول میرن کمک مردم درستش میکنن، داعش برای زدن همین مردم درست میشه اینا اول میرن جونشون رو فدا میکنن برای مردم، پس اگه مردم مردم میکنن چون برای مردم کار کردن و حتی جونشون رو هم میدن، البته وظیفه شون هست چون امکانات و پول دارن ولی حداقل اینا مردم مردم میکنن در عمل نشون دادن به فکر مردم هستن نه اون غرب گداهای بی وجود
  • افشین IR ۱۵:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
   2 10
   نمک نشناسی و وقاحت را به اوج رساندید آنهم در مورد مردانی که از دفاع مقدس تا امروز پوتین به پا و جان عزیز در کف دست داشتند برای عزت ملت ایران عزیز. کیست که نفهمد شما کینه چند ساله دارید از همه ملت ایران و نه فقط این مردان میدان عمل که حتی خارج از وظایف هم خدمت میکنند. زنده باد مردان میدان عمل و کور باد دشمنان مزدورشان.
  • IR ۱۵:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
   2 4
   یک از هزار را انجوم میدهند منت جرا
  • علیرضا IR ۱۵:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
   1 8
   نه. منظور از مردم همان مردم است.
 • IR ۱۳:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
  12 2
  کشور بی آب و برق را میخواهند چکار
  • IR ۱۴:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
   2 7
   وقتی که رهبری درباره «بصیرت» صحبت می‌کنند، به معنای این است که با جریانات و قایع کشور، منطقه و جهان آشنا شوید و سِره را از ناسره تشخیص دهید. اگر بصیرت داشته باشید، افراد خدوم را از افراد خائن و مردم‌فریب (مثل کسانی که در هشت سال اخیر بودجه و امکانات کشور را در اختیار داشتند و به مردم ظلم کردند) تفکیک خواهید کرد و با طعنه درباره افراد جان‌برکف سخن نخواهید گفت.
  • IR ۱۵:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
   7 3
   ببین کشوری که به یک کشور نابود و ویران تبدیل کردید و مارا بدبخت و بی چیز کردید این حرفها یک ریال ارزش ندارد
  • افشین IR ۱۵:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
   1 6
   میخوان بشما نشون بدن فرق آدمهای دلسوز و کاری رو با آدمهایی که فقط حرف میزنن تا وقتی انتخاب میکنید درست انتخاب کنید
 • IR ۱۵:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
  13 1
  کاش اجازه میادید مردم بیان بیرون و حرف دلشون را فریاد بزنند
  • IR ۱۵:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
   9 1
   میترسند از شنیدن صدای مظلوم
  • علی IR ۱۶:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
   1 9
   مردم تو راهپیمایی ها حرف دلشان را فریاد می‌زنند.
 • مصطفی IR ۱۶:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
  9 1
  قالیباف این هفته حرف درستی گفت که مقبولیت نظام بخاطر مشکلات بی حد و اندازه بشدت کاهش پیدا مرده و مردم دیگه از مسئولین دل خوشی ندارند. میخواد سپاه باشه یا دولت یا سایر دستگاه‌ها هیچکدوم پیش مردم مقبولیت گذشترو ندارند. مردمی که شما ازش صحبت میکنید بشدت ناراضی و از شرایط موجود ناراحت هستند. اگر فکری بحال مملکت نشه با همین فرمون برای همیشه تبدیل به یک کشور نابود از لحاظ اقتصادی و فرهنگی میشویم. حالا هروز بمب و موشک جدید معرفی کنید وقتی نرخ ازدواج و طلاق و فرزندآوری ، اشتغال و خط فقر در نقطه بحران است این نشان میدهد افراد حکومتی صرفاً بفکر جیب خود و بیخیال هستند.
 • مهدی IR ۱۶:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
  1 9
  سلام خدا بر سپاه پاسداران وهمه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران. خداقوت خسته نباشید.
 • IR ۱۷:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
  1 13
  سلام ودرود خدا بر سرداران سرافراز سپاه.
 • IR ۱۸:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
  10 2
  برق که اومد درباره ش صحبت میکنیم
 • IR ۱۹:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
  1 4
  سلام خدا بر مجاهدانی همچون سردار سلامی.. سربازان واقعی امام زمان. مردان میدان و غیرت مردان اهل علم و عمل. در پناه امام زمان باشید
 • شهین عالی IR ۱۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۸
  0 1
  درود بر سر دار سلامی . زنده باد سپاهیان اسلام و امام زمان عج ا..یاران رهبر .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس