کرونا در جهان/ ابتلای بیش از ۳۸۱۰۰۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته ۳۸۱ هزار و ۲۴۷ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و ۷۲۱۴ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۱۸۴ میلیون و ۵۷۳ هزار و ۱۶۵ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۳ میلیون و ۹۹۳ هزار و ۵۷۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۶۸ میلیون و ۹۲۱ هزار و ۳۵۹ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

بیشتر بخوانید:

تلفات کرونا در برزیل به بیش از ۵۲۴ هزار نفر رسید

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۸ هزار و ۹۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۵۹۲ هزار و ۳۷۷ مبتلا رسیده است. تاکنون ۶۲۱ هزار و ۲۹۳ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۴۰ هزار و ۳۸۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۰ میلیون و ۵۸۵ هزار و ۲۲۹ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۰۲ هزار و ۷۵۸ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۲۷ هزار و ۷۸۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۸ میلیون و ۷۶۹ هزار و ۸۰۸ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۵۲۴ هزار و ۴۷۵ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای فرانسه، روسیه, ترکیه، انگلیس و آرژانتین نیز به ترتیب با ۵ میلیون و ۷۸۶ هزار و ۲۰۳، ۵ میلیون و ۶۱۰ هزار و ۹۴۱، ۵ میلیون و ۴۴۴ هزار و ۷۸۶، ۴ میلیون و ۹۰۳ هزار و ۴۳۴ و ۴ میلیون و ۵۳۵ هزار و ۴۷۳ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای کلمبیا با ۴ میلیون و ۳۵۰ هزار و ۴۹۵ مبتلا و ایتالیا نیز با ۴ میلیون و ۲۶۳ هزار و ۲۱۷ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبود یافتگان نیز کشورهای هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار و ۴۳۰، ۲۹ میلیون و ۹۶ هزار و ۸۱۶ و ۱۷ میلیون و ۸۲ هزار و ۸۷۶ نفر بهبود یافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس