کد خبر 1240681
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۲
آمریکا

نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل و رئیس فعلی آژانس توسعه بین‌المللی این کشور به دلیل اظهارنظر درباره نقش خود در صلح جهان مورد تمسخر کاربران فضای مجازی قرار گرفت.

به گزارش مشرق، «سامانتا پاور» نماینده ایالات متحده در سازمان ملل در دوران ریاست‌جمهوری «باراک اوباما» و رئیس فعلی «آژانس توسعه بین‌المللی» که از حامیان مداخله نظامی در سوریه و کشورهای دیگر بود، به دلیل تازه‌ترین اظهارنظر خود در خصوص نقشی که در صلح جهانی ایفا می‌کند، مورد تمسخر کاربران فضای مجازی قرار گرفت.

بنا بر گزارش شبکه راشاتودی، پاور روز گذشته (جمعه) طی یک سخنرانی تأکید کرد که صلح جهانی تنها از طریق یک زن محقق می‌شود و ساعتی پس از انتشار این خبر، کاربران فضای مجازی، با اشاره به سابق پاور در ترویج مداخله نظامی، او را مورد تمسخر قرار دادند.

وی در سخنرانی خود گفت: «بعدازظهر بخیر. من با یک پیام ساده آمده‌ام: اگر خواهان صلح در جهان هستید، به زنان اعتماد کنید که آن را عرضه کنند».

اظهارات وی واکنش زیادی در توییتر به همراه داشت به طوری که یکی از کاربران توییتری در این خصوص نوشت: «سامانتا خود اثباتی بر این امر است که چنین چیزی صحت ندارد».

طبق این گزارش، بسیاری از کاربران در فضای مجازی سپس به پاور زمانی را یادآوری کردند که به عنوان سفیر آمریکا در سازمان ملل فعالیت می‌کرد و باراک اوباما را به حمایت از مداخله نظامی علیه «معمر قذافی» رهبر پیشین لیبی در سال ۲۰۱۱ ترغیب کرد که در نهایت این اقدام به افزایش تروریسم، بازار بردگان در فضای باز و مرگ بسیاری از غیرنظامیان منجر شد.

«گلن گرینوالد» خبرنگار با اشاره به نقش پاور در مداخلات نظامی آمریکا در کشورهای دیگر در توییتر نوشت: «شنیدن این که سامانتا پاور ابر مداخله کننده نظامی ادعا می‌کند که زنان از جنگ جلوگیری می‌کنند، بیشتر شبیه به طنز است».

کتاب خاطرات سامانتا پاور نشان می‌دهد که وی یکی از حامیان مداخله نظامی ایالات متحده در سوریه در سال ۲۰۱۱ بود و اوباما را تشویق به حمله نظامی به سوریه علیه دولت بشار اسد کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس