کد خبر 1240307
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۵
رویترز: گفتگوهای اوپک پلاس از سر گرفته شد

خبرگزاری رویترز شامگاه جمعه گزارش داد که گفت و گوهای اوپک پلاس در مورد افزایش تولید نفت خام بعد از مخالفت های امارات آغاز شد.

به گزارش مشرق، گفت و گوهای اعضای اوپک پلاس در حالی روز جمعه برگزار می شود که در پی مخالفت امارات متحده عربی با توافق نفتی جدید، نشست اوپک پلاس از پنجشنبه به امروز موکول شد تا این گروه فرصت رایزنی بیشتر درباره سیاست تولید نفت داشته باشد.  

به نوشته رویترز در صورت عدم توافق، اعضای اوپک پلاس می توانند محدودیت های بیشتر در تولید نفت خام را حفظ کنند زیرا قیمت نفت اکنون در هر بشکه ۷۵ دلار معامله می شود که بیش از ۴۰ درصد بالاتر از ابتدای سال جاری محسوب می شود، این در حالی است که مصرف کنندگان نفت خام بیشتری را برای کمک به بهبود جهانی از بیماری همه گیر کرونا می خواهند.

براساس این گزارش، افزایش قیمت نفت به تورم جهانی کمک می کند و بهبود اقتصادی از بیماری همه گیری کرونا را کند می کند.

به نوشته رویترز، امارات متحده عربی مخالف توافقی است که از سوی عربستان سعودی و روسیه برای افزایش تولید ۲ میلیون بشکه در روز (بشکه در روز) تا پایان سال ۲۰۲۱ اصرار می شود.  

با توجه به تاثیر بحران کرونا بر کاهش تقاضای نفت خام، اعضای اوپک پلاس در سال گذشته موافقت کردند که تقریباً ۱۰ میلیون بشکه در روز از ماه مه (خرداد) سال ۲۰۲۰ تولید خود را کاهش دهند و قصد دارند تا پایان آوریل (اردیبهشت) ۲۰۲۲ محدودیت تولید را کاهش دهد.  

به نوشته رویترز، اگر امارات در نشست روز جمعه نیز با طرح افزایش تولید مخالفت کند، باقیمانده کاهش تولید احتمالاً در جای خود باقی خواهد ماند.

کاهش تولید اوپک پلاس تا ژوییه (تیرماه) به ۵.۸ میلیون بشکه در روز می رسد.

رویترز به نقل از منابع اوپک پلاس نوشت که امارات متحده عربی با اصل افزایش تولید توسط این گروه مخالف نیست اما می خواهد تولید نفت خام خود را نیز افزایش دهد.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس