میخائیل اولیانوف

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین در توئیتی مسائلی را درباره دور بعد مذاکرات احیای برجام مطرح کرد.

به گزارش مشرق، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین در توئیتی درباره دور بعد مذاکرات احیای برجام نوشت: مذاکرات وین درباره برجام به محض آماده شدن همه کشورهای شرکت کننده برای آنچه که تصور می‌شود مرحله نهایی مذاکرات باشد، از سر گرفته می‌شود که هنوز این مسئله محقق نشده است. برخی از طرف‌ها به زمان بیشتری نیاز دارند. به نظر می رسد که ما زودتر از هفته آینده در وین دیدار نخواهیم کرد.

بیشتر بخوانید:

پوتین: ناوشکن انگلیسی به دنبال اهداف نظامی بود

نشست کمیسیون مشترک برجام از فروردین امسال با هدف احیای این توافق در وین پایتخت اتریش آغاز شده و ششمین دور آن روز یکشنبه گذشته با حضور نمایندگان ایران و گروه ۱+۴ (چین، فرانسه، آلمان، روسیه، انگلیس) و بدون حضور آمریکا به ریاست انریکه مورا، معاون دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا پایان یافت.

آمریکا در حالی خود را راغب به بازگشت به توافق هسته‌ای ایران نشان می‌دهد که با گذشت چند ماه از آغاز مذاکرات برجامی در وین به جز نمایش‌های دیپلماتیک گاه و بی گاه خود، هنوز هیچ اقدام عملی برای اثبات حسن نیت خود نشان نداده است و کماکان بر بسط توافق هسته‌ای با ایران اصرار دارد. اصراری که آمریکایی‌ها با هدف الحاق موضوعات مرتبط به فعالیت‌های موشکی و منطقه‌ای ایران آن را دنبال می‌کنند.

در این میانه موضع ثابت جمهوری اسلامی غیرقابل تغییر است و تهران خواستار لغو تمامی تحریم‌ها و راستی آزمایی آنها سپس احیای توافق است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس