کد خبر 1239273
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۹
کنکور

کنکور سراسری ۱۴۰۰ با رقابت یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۸۱۸ داوطلب طی ۴ روز از امروز با آزمون گروه آزمایشی هنر آغاز شد.

به گزارش مشرق، کنکور سراسری ۱۴۰۰ با رقابت یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۸۱۸ داوطلب طی ۴ روز از امروز با آزمون گروه آزمایشی هنر در ۴۱۴ شهرستان و بخش مختلف کشور و ۳ هزار و ۵۲۲ حوزه امتحانی و ۱۱ کشور خارجی آغاز شد.

براساس مصوبه جلسات هفدهم مورخ ۲۶ اسفند ۹۷ و بیست و چهارم مورخ ۲۲ مهر ۱۳۹۹ شورای سنجش و پذیرش دانشجو، در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ و بعد از آن، سنجش فقط با یک آزمون و بر مبنای دروس نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ انجام می شود.

بیشتر بخوانید:

راه‌های غلبه بر استرس روز کنکور

سوالات آزمون عمومی متقاضیان هر یک از گروه‌های آزمایشی پنجگانه در یک دفترچه به نام دفترچه شماره (۱) چاپ شده است. این دفترچه همراه با پاسخنامه امتحانی در یک بسته نایلونی به صورت شخصی‌سازی شده، در جلسه آزمون تحویل متقاضی خواهد شد.

کنکور ۱۴۰۰ آغاز شد

هر آزمون دارای دفتر سؤالات تخصصی است که روز آزمون به داوطلبان ارائه می‌شود که جدول زیر عنوان دروس و تعداد سؤالات آزمون گروه آزمایشی هنر که امروز در حال برگزاری است را نشان می‌دهد.

کنکور ۱۴۰۰ آغاز شد

 در روز پنج‌شنبه دهم تیر داوطلبان گروه‌های علوم ریاضی و فنی و گروه آزمایشی علوم انسانی، جمعه یازدهم تیر داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی و شنبه دوازدهم تیر داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی به رقابت می‌پردازند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس