دمشق: مردم دنیا ادعای آمریکا درباره مبارزه با داعش را دروغ می‌دانند - کراپ‌شده

وزارت امور خارجه سوریه تاکید کرد که دو بیانیه صادر شده در اختتامیه جلسات وزیران خارجه ائتلاف بین المللی موسوم به ضد داعش در رُم با واقعیت‌ها در تضاد است.

به گزارش مشرق، وزارت امور خارجه سوریه تاکید کرد که دو بیانیه صادر شده در اختتامیه جلسات وزیران خارجه ائتلاف بین المللی موسوم به ضد داعش در رُم با واقعیت‌ها در تضاد است و هر کسی که آن را بخواند، چیزی جز دروغ‌های بی ارزش از تهیه‌کنندگان این دو بیانیه نمی‌یابد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت خارجه سوریه همچنین تاکید کرد که مردم، رهبری و ارتش سوریه بیش‌ترین اهتمام را به منافع مردم سوریه دارند و مردم سوریه حال و آینده خود را با اطمینان به دست نظام این کشور سپرده‌اند.

در بیانیه وزارت خارجه سوریه آمده است: بیانیه نشست وزیران خارجه ائتلاف بین المللی ضد داعش از پیروزی‌های خیالی آمریکا و غربی‌ها صحبت می‌کند که اصلا موجودیتی ندارد و همه مردم دنیا می‌دانند که این پیروزی‌هایی که از آن صحبت شده گمراه کننده و مغایر با واقعیت‌های سیاست‌های ایالات متحده است.

وزارت خارجه سوریه در واکنش به نتایج دو نشست رم گفت: سوریه برای وزیران خارجه برخی کشورها متاسف است که مجبور به حضور در این نشست‌ها و موافقت با دو بیانیه‌ای شدند که توسط آمریکا و متحدانش آماده شده بود، بدون اینکه از قبل آن را خوانده باشند.

در این بیانیه آمده است: کسانی که در شکست داعش سهیم بودند، نیروهای ارتش سوریه، نیروهای روسیه، ارتش عراق و رزمندگانی بودند که برای شکست تروریسم در منطقه مبارزه کردند نه ائتلاف بین المللی که حملاتش غیرنظامیان بی گناه و تاسیسات غیرنظامی در سوریه و عراق را هدف می‌گرفت.

وزارت خارجه سوریه گفت: تحریم‌های یکجانبه آمریکا و اتحادیه اروپا علیه سوریه و ممانعت آنها از رسیدن دارو، غذا و سوخت برای ملت سوریه و همچنین اقدام آمریکا در سرقت نفت و گندم سوری‌ها  بی اساس بودن ادعای درباره برخی از این کشورها برای برآورده کردن نیازهای بشردوستانه در سوریه را برملا می‌کند.

در نشست وزیران ائتلاف بین المللی ضد داعش در رم بر عزم مشترک برای ادامه مبارزه با داعش تاکید شده است.

در این نشست ادعا شده است که ائتلاف  برای آزادی قریب به هشت میلیون نفر از چنگ داعش در عراق و سوریه عمل کرده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس