احتمال تفکیک زمان برگزاری انتخابات شوراهای شهر و ریاست جمهوری/ طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهاداتی از جمله تغییر زمان برگزاری انتخابات شوراهای شهر و روستا بین نمایندگان مطرح شده است.

به گزارش مشرق، اقبال شاکری، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری همزمان انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، اظهار کرد: برگزاری همزمان این دو انتخابات باعث سایه انداختن انتخابات ریاست جمهوری بر شوراها می‌شود از این رو در مجلس شورای اسلامی پیشنهادی مطرح شده مبنی بر اینکه زمان برگزاری انتخابات شوراها تغییر یابد و همزمان با انتخابات دیگری مانند مجلس خبرگان رهبری برگزار شود.

بیشتر بخوانید:

خرج‌تراشی‌های دولت روحانی برای دولت رئیسی در ماه پایانی

وی ادامه داد: قطعاً از هر نماینده‌ای که برای پیگیری و طرح این موضوع گام بردارد حمایت می‌کنیم زیرا این امر به برگزاری انتخابات پرشورتر کمک می‌کند. علاوه بر این باید مدیریت شهرداری‌ها را از وزارت کشور منتزع و به وزارت راه و شهرسازی واگذار کرد زیرا قرابت نزدیکی با هم دارند و به کارآمدی بیشتر مدیریت‌های شهری می‌انجامد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزارت کشور کارهای گسترده‌ای در سطح ملی دارد و یک حوزه سیاسی محسوب می‌شود این در حالی است که شوراها همیشه از داشتن یک پشتوانه بزرگ با ارتباطات خوب با بدنه دولت محروم بوده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از پیشنهادهای مطرح شده در مجلس شورای اسلامی، تفکیک وزارت راه و شهرسازی و تبدیل آنها به دو وزارتخانه مجزا است که با تحقق آن وزارت حمل و نقل و لجستیک و وزارت مسکن و شهرسازی ایجاد خواهد شد.

شاکری با بیان اینکه این پیشنهاد در کمیسیون عمران شورا مطرح و به امضای رئیس کمیسیون رسیده است، گفت: انجام این کار به معنای فربه شدن بدنه دولت نیست بلکه به معنای تقسیم وظایف است.

وی خاطرنشان کرد: در صورت تحقق این پیشنهاد، به دو حوزه راه و مسکن رسیدگی بیشتری میشود و اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد البته بررسی ها نیز نشان می دهد در گذشته ادغام این وزارتخانه مخالفان بسیاری داشته اما در نهایت اجرایی شده است.

به گفته شاکری، تحقق مواردی که به آنها اشاره کردم می تواند به قوام و قدرتمندی شوراهای شهر کمک کند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 2
  • سعید IR ۱۱:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۷
    0 0
    به نظرم با توجه به وضعیت توسعه فرهنگی و نگرشی مردم، وجود انتخابات در یک روز کاری درست و کم هزینه و کمتر وقت مردم را میگیرد، مشکل در انتخابات قبلی عدم اطلاع رسانی به مردم در نوع و چگونگی تعرفه ها، مشابه بودن تعرفه ها، و اینکه کار جدیدی در سیستم الکترونیکی شروع کردید بود که مردم یک مقدار استرس هویتی داشتن در این خصوص. در خصوص جدا سازی مسکن شهر سازی با راه بسیار کار خوبی است. زیرا یکی از بهانه های وزرای حاضر در کارایی خودشان اشاره به راه فقط دارند نه مسکن یعنی مسکن کلا فراموش شده بود. در خصوص شوراها نیز ای کاش از همان اول این کار را می کردند که حضرات اینقدر شورا را سیاسی نکنند. تا اتفاقی در یک شورای محل، شهرو... می افتاد از اهرم سیاسی برای تعیین تکلیف و کارآمد سازی استفاده میشد و باید جدا شود. به درود.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس