پکن: آینده تایوان در گرو اتحاد ملی با چین است

وزارت دفاع چین هشدار داد تایوان جز در سایه اتحاد با دولت مرکزی پکن، آینده ای نخواهد داشت.

به گزارش مشرق به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع چین می‌گوید رزمایش هفته گذشته که طی آن ۲۸ فروند جنگنده و بمب افکن چینی در آسمان تایوان قدرت نمایی کردند؛ با توجه به شرایط امنیتی فعلی در دو سوی تنگه تایوان، اقدامی ضروری و ضامن حراست از حاکمیت ملی چین بوده است.

بیشتر بخوانید:

پکن:‌ آمریکا بزرگترین عامل خطرآفرین در تنگه تایوان است

این وزارتخانه افزود: آمریکا باید کاملاً درک کند که رشد و بالندگی چین مقهور هیچ نیرویی نمی‌شود. اعضای حزب دموکراتیک پیشرو تایوان هم باید به این سطح از آگاهی برسند که آینده تایوان در گرو اتحاد ملی (با چین) است.

دولت پکن پیشتر نیز هشدار داده بود که مداخله بیگانگان در مسائل مربوط به تایوان را برنمی تابد و به هرگونه تبانی در این خصوص نیز، پاسخی کوبنده خواهد داد.

چین بر این باور است که برخی مقامات تایوان در همدستی با بیگانگان به دنبال جدایی طلبی هستند. پکن پیشتر هم به واشنگتن هشدار داده بود که سیگنال‌هایش ممکن است به تحریک جریان‌های جدایی طلب تایوان منجر شود و باید از این کار دست بردارد. همچنین، پکن پیشتر هشدار داده بود که جدایی طلبی تایوان، معنایی جز جنگ نخواهد داشت.

چین همواره به آمریکا و متحدان غربی‌اش درباره خط قرمز خود مبنی بر لزوم احترام به اصل چینِ واحد که مستلزم عدم تحریک جریان‌های جدایی‌طلب مناطق تابعه شامل تایوان، هنگ کنگ، ماکائو و تبت است؛ هشدار داده است.

با این وجود، آمریکا با استناد به رویکرد چرخش به ایندوپاسیفیک و با هدف ممانعت از قدرت‌یابی چین، دست به اقداماتی می‌زند که علاوه بر جدال دیپلماتیک، بیم رویارویی نظامی دو کشور را نیز افزایش می‌دهد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس