کد خبر 1236057
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۳
شورای ششم تهران

نایب رئیس شورای شهر تهران ضمن اشاره به زمان پایان فعالیت شورای شهر تهران در دوره پنجم، زمان آغاز به کار شورای شهر تهران در دوره ششم را اعلام کرد.

 به گزارش مشرق، سید ابراهیم امینی در پایان سیصد و چهارمین جلسه در جمع خبرنگاران درباره تاریخ شروع به کار شورای ششم گفت: شورای پنجم از اول شهریور سال ۹۶ شروع به کار کرد ولی قانون اصلاحیه شوراها و انتخاب شهرداران  که تصویب شد پیش‌بینی کرده از ۱۴ مرداد هر دوره شروع به کار کند لذا طبق این قانون ۱۳ مرداد ماه پایان دوره پنجم است.

وی درباره انتخابات شوراها گفت: شهروندان هر دوره اعضای شورا را انتخاب می‌کنند و من هم ابتدا به اعضای منتخب تبریک گفتم و امیدوارم در اداره شهر و رفاه شهروندان موفق و موید باشند.

امینی افزود: اما دل نگرانی که مطرح بود بحث  آرای باطله است که در برخی کلان شهر ها اول بود و در تهران آرای باطله بیشتر از رای چندین نفر لیست منتخب بود در حالی که در دوره پنجم نفر اول لیست نزدیک دو میلیون رای آورد و اختلاف آرای بین نفر اول این دوره با دوره ششم بیانگر شکاف بین مردم و متصدیان است.

نایب رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: من اعتقادم این است تلاش کنیم که این شکاف بین مردم و متصدیان امور کمتر شود، مردم اگر دل نگرانی دارند این دلنگرانی برطرف شود تا در دوره های آینده شاهد حضور پر شور تر مردم باشیم تا به هیچ بهانه ای با صندوق رای قهر نکنند.

امینی در پاسخ به این سؤال که شورای پنجم را چگونه تحویل منتخبان ششم خواهند داد، اظهار کرد: من فکر می‌کنم ریل گذاری‌های بسیار خوبی انجام شده  علی رغم مشکلاتی که از نظر منابع مالی با آن مواجه بودیم  و این مشکلات در تاریخ بلدیه بی سابقه بوده نظیر  کرونا و تحریم و نیز سیاست‌هایی که شورای پنجم داشت مانند شهر نفروشی و لغو مصوبه برج باغ به کاهش درآمد شهرداری منتهی می‌شد ولی تلاش‌هایی شد که جلوی شهر فروشی گرفته شود.

نایب رئیس شورای شهر تهران گفت: بحث شفافیت و پیش بینی سامانه‌هایی برای اینکه قراداد ها و کارهای شهرداری در دسترس عموم باشد، توجه به روح و روان شهر و اینکه صرفا به جنبه فیزیکی شهر توجه نکنیم، توجه به نیاز محلات و محله محوری و اینکه تلاش کنیم رفاه محلات تأمین باشد از جمله ریل گذاری‌های دوره پنجم بوده است که ادامه این راه منجر به استیفای حقوق شهروندان می‌شود.

وی درباره عملکرد دوره پنجم تصریح کرد: من فکر می‌کنم اعضای شورای شهر با تمام توان تلاش  و کار کردند و نمره بسیار بالایی هم می‌گیرند و من به شخصه حداقل  نمره ۱۷ به عملکرد اعضا می‌دهم چرا که ما نگذاشتیم به رغم مشکلات فراوان  کوچکترین مشکلی در اداره شهر پیش بیاید و این کار ممتازی بود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس