کد خبر 1235834
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۴
کرونا در جهان/ فوت ۶۳۳۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته+ جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با فوت ۶۳۳۷ مبتلا به ویروس کرونا در جهان، شمار قربانیان به ۳میلیون و ۸۸۸هزار نفر رسید.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۱۷۹ میلیون و ۵۵۲ هزار و ۶۱۰ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۳ میلیون و ۸۸۸ هزار و ۸۲۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۶۴ میلیون و ۲۵۸ هزار و ۳۹۹ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۹ هزار و ۳۰۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۴۱۹ هزار و ۸۳۸ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۶۱۷ هزار و ۴۶۳ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۳۹ هزار و ۹۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۹ میلیون و ۹۷۷ هزار و ۸۶۱ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تاکنون ۳۸۹ هزار و ۳۰۲ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۴۱ هزار و ۸۷۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۷ میلیون و ۹۶۹ هزار و ۸۰۶ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تاکنون ۵۰۲ هزار و ۸۱۷ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس و آرژانتین نیز به ترتیب با ۵ میلیون و ۷۵۷ هزار و ۷۹۸، ۵ میلیون و ۳۷۵ هزار و ۵۹۳، ۵ میلیون و ۳۳۴ هزار و ۲۰۴، ۴ میلیون و ۶۴۰ هزار و ۵۰۷ و ۴ میلیون و ۲۷۷ هزار و ۳۹۵ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای ایتالیا با ۴ میلیون و ۲۵۳ هزار و ۴۶۰ مبتلا و کلمبیا نیز با ۳ میلیون و ۹۶۸ هزار و ۴۰۵ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۲۸ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۸، ۲۸ میلیون و ۷۶۷ هزار و ۵۰۷ و ۱۶ میلیون و ۲۸۸ هزار و ۳۹۲ نفر بهبود یافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس