قالیباف

رئیس مجلس گفت: راه حل عبور از مشکلات، رأی ندادن و قهر با صندوق رأی نیست. مشکلاتی وجود داشته که باید آنها را حل کنیم. باید پای صندوق‌های رأی برویم و با انتخاب درست و دقیق مشکلات را حل کنیم.

به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف ظهر امروز (پنج‌شنبه ۲۷ خرداد) ‌ در جریان نظارت میدانی خود از شهر پردیس، با حضور در مسجد امام علی (ع) این منطقه در دیدار با مردم، ضمن تبریک دهه کرامت و همچنین در پیش بودن میلاد امام رضا (ع) گفت: با توجه به وظیفه ای که به عنوان رئیس مجلس برعهده دارم، سفرهایی به استان ها و شهرهای مختلف کشور برای نظارت میدانی دارم، اما همانطور که قبلا هم در این مسجد آمده بودم، به عنوان نماینده مردم تهران وظیفه خود می دانستم که حتما از نزدیک به این شهر بیایم. البته هر نماینده ای که در مجلس شورای اسلامی اعتبارنامه اش تصویب می شود، نماینده همه مردم ایران است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبق روال نظارت های میدانی به صورت سرزده از مناطق بازدید کرده و پس از بررسی مشکلات، تلاش می کنیم تا مشکلات و مسائل حل شود.

وی با اشاره به شرایط خاص فردا که روز انتخابات ریاست جمهوری است، گفت: انقلاب اسلامی و قانون اساسی این فرصت را در اختیار مردم قرار داده که سرنوشت شان را خودشان تعیین کنند، روزی که تمام ملت ایران سرنوشت حوزه اجرایی خود را در سطح ملی و محلی به مدت ۴ سال رقم می زنند.

قالیباف بیان کرد: در این ایام افراد زیادی با نیت های مختلف نسبت به انتخابات و حضور مردم در پای صندوق های رأی، صحبت می کنند. افرادی که با اساس انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی عناد دارند و به دنبال براندازی جمهوری اسلامی ایران هستند. این افراد به دنبال رأی دادن نبوده و نیستند و در حال حاضر هم فرصت بیشتری برایشان فراهم شده تا با کمک دشمنان مان بر این فضا بدمند، خطاب صحبتم با این افراد نیست چرا که تکلیفشان کاملا مشخص است.

رئیس قوه مقننه کشورمان بیان کرد: خطاب صحبت هایم با اکثریت مردم دلسوزی است که پای انقلاب ماندند و کشور، انقلاب، دین و آینده فرزندانشان را دوست دارند، اما به صورتی منصفانه گله مند بوده و می گویند که رأی نمی دهیم. آنها معتقدند افرادی مدت مدیدی مسئولیت داشتند، اما مشکلات اشتغال، تورم و گرانی را حل نکردند. مردم حرف های حقی دارند و کسی نمی تواند منکر آن شود، لذا باید برای آن چاره اندیشی کرد. اما راه حل این موضوع قهر با صندوق رأی نیست.

وی تاکید کرد: با ابتدایی ترین توجه هم می توان فهمید که راه حل عبور از مشکلات، رأی ندادن و قهر با صندوق رأی نیست. مشکلاتی وجود داشته که باید آنها را حل کنیم. باید پای صندوق های رأی برویم و با انتخاب درست و دقیق مشکلات را حل کرده و در این کار تردید نکنیم. هر گاه در موضوعات اجتماعی و شخصی تردید کنیم، موفقیت را از دست می دهیم، تردید یعنی پیروز نشدن بر مشکلات، تردید یعنی اینکه مشکل حل نشود.

قالیباف با اشاره به زمان خدمت خود در نیروی انتظامی و شهرداری تهران اظهار داشت: ما در کشورمان مشکل امکانات، اعتبارات و نیروی انسانی نداریم، بنده با توجه به سابقه مدیریتی خود می گویم که مشکل ما ناشی از بی توجهی مسئولان است. برخی از مسئولان فرصت طلب، به فکر مردم نبوده و پای کار آنها نمی ایستند. این ناکارآمدی و ضعف مدیریت که موضوع اساسی ما است، کجا باید حل شود؟ این تغییر مدیریت ها تنها پای صندوق های رأی اصلاح می شود، چه در سطح محلی و چه در سطح ملی.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدید خود از فاز ۸ شهر پردیس تصریح کرد: برخی از مشکلات این منطقه مربوط به شورای شهر و شهرداری ها بوده و بخشی دیگر مربوط به دولت و وزارتخانه هاست، بنابراین راه حل مشکلات، رأی دادن است. صندوق رأی، پنجره تنفسی است برای تغییر مدیریت؛ که این در دستان من و شما قرار دارد. وقتی اینطور نگاه می کنیم، متوجه می شویم وظیفه ما قهر کردن و رأی ندادن نیست، بلکه باید رأی داده و انتخاب درست می کنیم.

قالیباف با بیان اینکه مردم به حق معتقدند که دستیابی به مسئولان پس از پیروز شدن در انتخابات ممکن نیست و نمی دانیم که چطور می توانیم به آنها نظارت کنیم در حالی که این موضوع در قانون پیش بینی شده است، گفت: نمایندگان مردم در مجلس براساس تعهدی که دارند می توانند بر قوه مجریه نظارت، سوال، استیضاح و در صورت نیاز عزل کنند. نمایندگان باید تلاش کنند تا قانون به درستی وضع و اجرا شود. مشکلات امروز کشور بخاطر نبود امکانات نیست.

وی با اشاره به بازدید خود از اوزون تپه گفت: تا امروز نمی دانستم که در این منطقه همشهریانی از بجنورد و شیروان دارم. به آنها تاکید کردم که بخشی از مشکلات به خود شما مربوط می شود که در برخی موارد همراهی نمی کنید و بخشی دیگر به ضعف مدیریت ها ارتباط دارد. بیش از ۲۵ سال است که مردم در این منطقه ساکن بوده و زحمت های فراوانی را به خود و فرزندانشان تحمیل کرده و در شرایط سخت زندگی می کنند. باید دست به دست هم دهیم تا از مشکلات کوچک محلی تا مشکلات بزرگ ناشی از تورم و نقدینگی را رفع کنیم.

رئیس قوه مقننه کشورمان ادامه داد: همانطور که در این مسجد عرض کردم، مجدد تکرار می کنم؛ با وجود همه مشکلاتش و همه فشارهایی که دشمن به انقلاب تحمیل می کند، طی یک برنامه پنجساله می توان ثبات اقتصادی به کشور باز می گردد و این مهم امکانپذیر است.

 قالیباف ضمن تشویق مردم برای شرکت و حضور در پای صندوق های رأی گفت: به افرادی رأی بدهید که دغدغه مردم و آینده کشور را داشته باشند و نه دغدغه خودشان را. این وظیفه همه ما است.

وی اظهار کرد: امیدوارم با توجه به اعتمادی که بنده برای حضور در مجلس شورای اسلامی داشتید، بتوانم براساس وظیفه ام مشکلات شما را پیگیری و حل کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اولویت ما در تهران رفع مشکلات مناطق محروم است، بیان کرد: در سال اول حضور در مجلس، با وجودن اینکه درگیر تشکیل کمیسیون ها و مسائل داخلی بودیم، در بودجه ۱۴۰۰ نیز به مناطق محروم توجه ویژه ای داشتیم، اما امیدواریم در سال جاری موضوعات و مشکلات منطقه پردیس از جمله مسکن مهر را بهتر و با جدیت بیشتری پیگیری کنیم.

قالیباف پس از صحبت های خود به میان مردم رفته و با آنها رودررو و صمیمانه به گفت وگو پرداخت و مردم نیز مشکلات خود از جمله کمبود امکانات در منطقه پردیس، نابسامانی زیرساخت ها، توزیع نامناسب واکسن کرونا، مسائل کلان کشوری، تایید صلاحیت برخی افراد ناشایست در انتخابات شورای شهر را با وی در میان گذاشته و از رئیس مجلس درخواست کمک کردند.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • IR ۱۶:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۷
    0 1
    با سلام ما در انتخابات شرکت می کنیم ویک فرد انتخاب می کنیم تا حق الناس را متوجه شود.قانون را اجرا کند . متاسفاته دولت کنونی وسازمان اداره استخدامی . وزارت بهداشت ووزارت رفاه و صندوق بازنشستگی بعد از 30 سال خدمت در وزارت بهداشت ، فاکتورها یا مواردمهم در سنوات دوسال آخر درمحاسبه حقوق را درنظر نگرفتند. در حالیکه ما در زمان خدمت همه ماهه کسورات بازنشستگی ومالیات دادیم.طرح همسان سازی را مطرح نمودند و گرو ههای که 6 روز در هفته وتعطیلات کار نکردند از حق قانونی ما کم شد و به کسانی که واجد شرایط قانونی بودند و رفاقتی با افراد یا گروه غیر موجه دادند و به ما می گویند پول نیست. درصورتی که ما 30 سال کسورات بازنشستگی داشتیم. ما بازنشستگان وزارت بهداشت این حرکت نانجیبانه وخلاف قانون را محکوم می کنیم. وخواهان رسیدگی را داریم ووزیر بهاشت اعتراض نمودند ولی حق ما تا کنون پایمال شده است. واین خاطره تلخ را رقم زدند وبا روح وروان ما با زنشستگان وزارت بهداشت بازی نمودیم و با پیگیری مستمر حق قانونی ما را نگرفتیم. اما به کوری چشم ستون پنجم و دشمنان.وقانون شکنان همه ما در انتخابات مشارکت می کنیم همه ما در انتخابات مشارکت می کنیم همه ما در انتخابات مشارکت می کنیم همه ما در انتخابات مشارکت می کنیم تا دولت قانون مدار و صادق روی کار بیاید.تا حق ناحق نکند.و.پارتی بازی وقانون شکن و ظالم نباشد باانتخاب اصلح با انتخاب اصلح

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس