همتی خطاب به مردم ایران: این دروغ که می‌گویند رئیس‌جمهور هیچ قدرتی ندارد را باور نکنید - کراپ‌شده

عبدالناصر همتی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در نامه‌ای خطاب به مردم تاکید کرد: شما حق دارید در رفاه، با آزادی، با عدالت، با احترام و با شادی زندگی کنید

به گزارش مشرق، عبدالناصر همتی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در نامه‌ای خطاب به مردم تاکید کرد: من عبدالناصر همتی جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در خانه نمی‌مانم، شما هم در خانه نمانید. کنار من باشید. هر یک نفر شما با ده نفر پای صندوق رای بیایید. مطمئن باشید که در انتخابات با رای‌دهندگان بالا پیروزی از آن ماست.

متن کامل این نامه با  عنوان «نامه‌ای به ایران» به شرح زیر است:

«مردم ایران

سلام
من عبدالناصر همتی فرزند ایران، یکی از شما و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ هستم و این نامه را در آخرین لحظات مبارزات انتخاباتی خطاب به تک تک شما می‌نویسم.

در ۲۴ ساعت آینده مهلت تبلیغات انتخاباتی تمام می‌شود و به دور از هیجان این فرد فرد شما در خانه و خانواده‌ها هستید که فکر می‌کنید و تصمیم می‌گیرید و سرنوشت ما را تعیین می‌کنید.

گاه فقط حتی یک رای؛ آری یک رای می‌تواند سرنوشت یک ملت را نه برای چهار سال بلکه برای چهل سال آینده تعیین کند.

اغراق نمی‌کنم و دروغ نمی‌گویم. شما در مناظره‌های تلویزیونی دیدید که من وعده‌ غیرقابل عملی ندادم. چون نمی‌خواهم به شما دروغ بگویم. الان هم دروغ نمی‌گویم حتی یک رای شما نوجوان رای‌اولی یا بانوی خانه‌دار یا کارمند و کارگر عزیز می‌تواند سرنوشت ایران را تغییر دهد. روز ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ تنها روزی است که همه ما برابریم. رای روستانشین دورترین استان ایران یا رای شهروندان پایتخت برابر است. رای بی‌قدرتان با رای قدرتمندان برابر است. من نامزد ریاست‌جمهوری شده‌ام تا این برابری حفظ شود. دروغ‌هایی که به شما می‌گویند رئیس‌جمهور تعیین شده است را باور نکنید.

دروغ‌هایی که به شما می‌گویند همه از فلان نامزد حمایت می‌کنند را باور نکنید.

دروغ‌هایی که به شما می‌گویند چه رای بدهید و چه رای ندهید فلان نامزد رئیس‌جمهور می‌شود را باور نکنید.

دروغ‌هایی که به شما می‌گویند رئیس‌جمهور هیچ قدرتی ندارد و هیچ کاری نمی‌تواند بکند را باور نکنید.

مردم عزیز ایران

سال‌های ۸۴ تا ۹۲ را از یاد نبرید. سال‌هایی که بنای ظالمانه‌ترین تحریم‌ها علیه ایران گذشته شد را از یاد نبرید. سال‌هایی که همه جناح‌های سیاسی به جان هم افتادند را از یاد نبرید. سال‌هایی که بهترین جوانان ایران آسیب دیدند را از یاد نبرید.

سال‌هایی که همه از رای دادن پشیمان شده بودند را از یاد نبرید. سال‌هایی که همه دنبال‌ رای‌های گمشده خود می‌گشتند را هم از یاد نبرید.

ما می‌توانیم معترض باشیم اما منفعل نباشیم، ما می‌توانیم از دولت‌های قبل ناراضی باشیم، اما قهر نکنیم، نتیجه قهر شما پیروزی نیست، شکست است. با رای ندادن شما هیچ اتفاقی نمی‌افتد. افرادی با کمترین آرا می‌توانند رئیس‌جمهور شوند و مثل یک رئیس‌جمهور با رای بالا بر شما حکومت کنند. هر کسی که از حق رای خود صرف‌نظر کند در واقع به همان کسانی رای داده است که از دست آنها عصبانی است.

هر کسی که از حق رای خود صرف‌نظر کند به کسانی رای داده است که می‌گویند رای مردم اهمیتی ندارد.

هر کسی که از حق رای خود صرف‌نظر کند به کسانی رای داده است که می‌خواهند یک دولت ضعیف در ایران به قدرت برسد تا بتوانند ایران را به عقب بازگردانند و به هر بهانه‌ای از ایران باج بگیرند.

مردم عزیز ایران

می‌دانم که از دست سیاستمداران عصبانی هستید. من با زبان سیاست با شما حرف نمی‌زنم. من با زبان قدرت با شما حرف نمی‌زنم. من قدرتم را از شما می‌گیرم. من آمده‌ام که از دولت، سیاست‌زدایی کنم. من آمده‌ام که صدای سومی باشم میان این جناح و آن جناح. من آمده‌ام که یک دولت کارآمد بسازم که شایسته‌ی یک ملت روزآمد باشد. شما حق دارید بدون تحریم، بدون کمبود، بدون رکود،‌ بدون توهین،‌ بدون تحقیر زندگی کنید.

شما حق دارید در رفاه، با آزادی، با عدالت، با احترام و با شادی زندگی کنید.

فکر نکنید اگر رای ندهید سیاست‌بازان دست از سر شما بر می‌دارند! سیاست‌بازان از رای ندادن شما خوشحال می‌شوند چون هر کس را می‌خواهند به قدرت می‌رسانند و انتخابات را به انتصابات بدل می‌کنند. آنان قدرت را از قدرتمندان می‌گیرند نه از شهروندان.

عزیزان من

من کار خودم را کرده‌ام. در برابر نامزد قدرتمندان، نامزد شهروندان شدم و در اوج ناامیدی تلاش کردم روزنه‌ای به امید باز کنم. اکنون نوبت شماست. رای شما به من باعث افتخار من است. از یک رای تا میلیون‌ها رای‌تان را بر دیده می‌گذارم و می‌بوسم و سوگند می‌خورم به تک تک آرای شما وفادار باشم و هر هفته و هر ماه و هر سال صادقانه با شما حرف بزنم و گزارش پیشرفت‌ها و موانع و راه‌حل‌ها را بدهم. اما آنچه از رای به من مهمتر است اصل رای دادن شماست. اگر رای ندهید اساس جمهوریت در خطر قرار می‌گیرد. اگر رای ندهید حق تعیین سرنوشت خود را به کسانی واگذار کرده‌اید که می‌خواهند برای شما رئیس‌جمهور انتخاب کنند.

اگر قدرتمندان متوجه شوند با کمترین رای می‌توانند در قدرت بمانند دیگر هرگز برای رای دادن شما احترام قائل نخواهند شد و یاد می‌گیرند با کمترین رای و بیشترین زور بر شما حکومت کنند.

من عبدالناصر همتی جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در خانه نمی‌مانم، شما هم در خانه نمانید. کنار من باشید. هر یک نفر شما با ده نفر پای صندوق رای بیایید. مطمئن باشید که در انتخابات با رای‌دهندگان بالا پیروزی از آن ماست.

ما می‌توانیم... ما با هم می‌توانیم

 عبدالناصر همتی- فرزند ایران»

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۰۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۷
  5 4
  کاشکی این همه تلاش را برای حفظ ارزش پول ملی بکار می بردی
 • IR ۰۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۷
  3 2
  اخرش نگفتی کی برات انشاها رو می نوشتا..! عیب نداره، بالاخره یه روز می فهمیم.
 • شیخ غیرمفید IR ۰۱:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۷
  3 2
  مصداق بارز تلاش مزبوحانه
 • IR ۰۱:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۷
  1 6
  احسنت..رای ما همتی
  • DE ۲۲:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۷
   0 0
   رای ما همتی
 • دانشمند IR ۰۴:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۷
  0 0
  درخواست ۲۱۰ نماینده منتخب مردم از نامزدهای جریان انقلاب برای انصراف به‌نفع "رئیسی" . انصراف به نفع رئیسی احترام به مردم و دموکراسی است . در نظر سنجی های #ایسپا و #ایران_پل و #دانشگاه_مریلند رئیسی با فاصله زیاد اوله . هفته نامه نیوزویک نیویورک_ آمریکا از احتمال بالای پیروزی رئیسی سخن گفته . برای دیدن نظر سنجی های انتخابات ۱۴۰۰ می توانید به ویکیپیدیای نظر سنجی های انتخابات ۱۴۰۰ مراجعه کنین‌‌... .
 • IR ۰۸:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۷
  1 0
  مرد.... حداقل 2 سال تو بانک مرکزی بودی به چند تا کارخونه ورشکسته کمک میکردی گیر بانکی داشتند ربطی به دلار و تحریم نداشت حالا ادای ننه من غریبم در میاری باید کارررررنامه داشته باشی که نداری چطور بهت اعتماد کنیم؟
 • پیمان IR ۰۹:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۷
  6 3
  تبلیغات ممنوع شده چرا اراجیف این مردک مزخرف و عامل گرانی و ربا را پخش میکنید؟
 • IR ۱۰:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۷
  7 4
  خفه شو مردک خود فروخته انگلیسی ! گم شین برای همیشه ازین مملکت گورتونو گم کنین
 • جعفر IR ۱۹:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۷
  0 0
  این همتی واقعا"آدم پر رو ودروغگویی هست
 • مصطفی NL ۲۰:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۷
  1 0
  والا تقریبا همهاین دروغها رو از کسانی شنیده ایم که شما از اونها برای اومدن اجازه گرفته ای و الان ازت حمایت میکنند یعنی دروغگوها از شما حمایت میکنند؟؟؟!!!
 • DE ۲۰:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۷
  1 0
  از یک رای تا میلیون‌ها رای‌تان را بر دیده می‌گذارم و می‌بوسم بریزید رای هاتون را در صندوق من و سوگند می‌خورم به آبروی تک تک آرای شما به جان آرای شما قسم که هر هفته و هر ماه و هر سال 100 روز 100 روز مانند روحانی صادقانه با شما حرف بزنم و گزارش پیشرفت‌ها و موانع و راه‌حل‌ها را بدهم.بگویم باید اینکارا کرد باید آنکا را نکرد اینجوری والا

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس