روحانی نمایه

رئیس جمهور گفت: امیدوارم کسانی که این روزها از توسعه اینترنت و فضای مجازی دفاع می‌کنند به قول و حرف خود پایبند باشند.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام حسن روحانی بعد از ظهر سه شنبه در جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات، با بیان اینکه این روزها شاهد اظهار نظرهای خوبی درمورد شفافیت از سوی برخی افراد هستیم، اظهار داشت: در این دولت در زمینه شفافیت به جای شعار عمل کرده ایم و تنها در حوزه دولت الکترونیکی سه برنامه مهم در شفافیت به نتیجه رسیده و سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات، ایجاد دسترسی کسب و کارها به داده‌های دولت و پایش اجرای شاخص‌های شفافیت در دستگاه‌های اجرایی از افتخارات این دولت است.

روحانی با اشاره به اینکه متاسفانه برخی برغم طرح شعارهای متعدد، از شفافیت گریزان هستند، گفت: امروز روزی است که نه فقط دولت بلکه کلیه نهادهای خارج از دولت نیز باید به این جریان شفافیت بپیوندند.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز تقریبا ۱۰۰ درصد روستاهای کشور به اینترنت متصل شده‌اند، تصریح کرد: دوران کرونا نشان داد اگر تدبیر دولت در فراهم کردن زیرساخت‌ها نبود و اگر این سطح از دسترسی را نداشتیم مشخص نبود که در حوزه‌های مختلف از جمله آموزش، کسب و کار، سلامت الکترونیکی، ارائه خدمات به مردم چه کاری می توانستیم انجام دهیم و این افتخار بزرگ برای دولت تدبیر و امید در تاریخ ثبت خواهد شد.

روحانی با ذکر اینکه امیدوارم کسانی که این روزها در تبلیغات انتخاباتی از دسترسی مردم به اینترنت و فضای مجازی استقبال می‌کنند، به تعهد و قول هایی که در این زمینه به مردم می‌دهند پایبند بمانند، گفت: با توسعه دولت الکترونیک و زیرساخت‌های لازم در این زمینه امروز ایران فقط تهران نیست و از هر کجای کشور می‌توان به خدمات دولت الکترونیکی کسب و کارها متصل شد.

رئیس جمهور با اشاره به راه‌اندازی سامانه‌های مختلف در حوزه‌های بیمه و سلامت الکترونیکی و الکترونیکی شدن ۳۰ خدمت در سازمان تامین اجتماعی، ارائه خدمات عمومی از جمله ارائه کارت هوشمند ملی و همچنین سامانه‌های آموزش مجازی، افزود: امروز با راه‌اندازی سامانه ثبت نام دانش‌آموزان و خدمات آموزشی مدارس و سایر سامانه‌های وزارت آموزش و پرورش، حرکت به سمت تحول دیجیتالی این بخش و ارتقای نظام آموزشی شدت گرفته است.

روحانی با بیان اینکه امروز نیاز کشور تحول اساسی در سواد و مهارت‌های دیجیتالی دانش‌آموزان است، خاطرنشان کرد: دانش‌آموز امروز ما باید برای عصر کاملا دیجیتالی سال‌های پیش رو و قرن جدید شمسی آماده باشد و طراحی مهارت‌های تفکر مبتنی بر رایانه، برنامه‌نویسی، نیازمندی‌های امروز و فردای ایران است.

رئیس جمهور تاکید کرد: امروز شاهد یک تحول دیجیتال در آغاز دسترسی هر ایرانی به خدمات دولت در هر جا و هر زمان هستیم که گام‌های طی شده در این مسیر غیرقابل بازگشت است و این افتخار برای همیشه برای دولت تدبیر و امید باقی خواهد ماند.

الزمات تحقق رشد مستمر شاخص‌های توسعه دولت الکترونیک شامل ۱۱ ماده و تکالیف دستگاه‌ها برای ارائه ۲۰ خدمت پایه در درگاه دولت هوشمند، آغاز آموزش‌های مبتنی بر برنامه‌نویسی و تفکر رایانشی کودکان در کلیه مدارس و الزامات آموزش مهارت‌های دیجیتال، توسعه شبکه دولت الکترونیکی و یکپارچه‌سازی شبکه فعلی دولت با شبکه مرکز ملی تبادل اطلاعات و به کارگیری کارت هوشمند ملی به عنوان ابزار ورود به خدمات الکترونیکی دولت در پورتال‌ها و برنامه‌های روی گوشی تلفن همراه چهار مصوبه ای بود که در جلسه امروز شورای اجرایی فناوری اطلاعات به تصویب رسید.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 17
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۲۰:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  2 0
  آقای روحانی فعلا که جریان شما وهمپالگیهایت ..... فهمی از شفافیت هم داری مگه.؟
 • IR ۲۰:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  3 0
  تو ببند ‌که تو این ۸ یال همه جور گلی رو به سر ما زدی
 • IR ۲۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  2 0
  امیدوارم تو هم بری و دیگه ریختتو نبینیم
 • IR ۲۰:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  2 0
  ایشان درمقام ریاست جمهوری در این روزهای حساس بسیار هوشمندانه و عامدانه با سخنانی هنجارشکن و غیر مسئولانه و سیاه کردن ذهن عامه باعث کاهش اعتماد ملت و دلسردکردن انها نسبت به انتخابات میشود!!!
 • IR ۲۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  0 0
  بستن اینترنت از نشانه های اصلی ترس و سست بودن ارکان یک نظام است.
 • محمد IR ۲۰:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  2 0
  قدر دولت پیشرفته آقای روحانی ندانستیم اینقدر پیشرفته بود که 8 سال آقای روحانی کلیدش را گذاشت روی حالت اتوپایلوت و علی برکت الله رسیدیم به ناکجا آباد ، همتی هم با ما چنین خواهد کرد چون اعتقادی به کنترل و نظارت بر قیمتها ندارد ...
 • ۲۱:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  0 0
  حتما همینطوره،
 • احمد IR ۲۱:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  2 0
  کی تموم میشه این؟
 • IR ۲۲:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  3 0
  علیرضا زاکانی: دولت روحانی، آدمی امنیتی (آذری جهرمی) را که مسئول فیلترینگ بوده، مسئول بستن خط مردم بوده، وزیر ارتباطات کرده و دم از آزادی مردم می‌زند، دولت دروغگویان و فریبکاران
 • IR ۲۳:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  5 0
  عجیب است که علیه رئیسی موضع می گیرد انگار کاندیدای ریاست جمهوری است
 • DE ۲۳:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  5 0
  امیدوارم کسانی که این روزها از توسعه اینترنت دفاع می‌کنند به قول خود پایبند باشند مانند دولت خودم که از هَزارتا قولی که دادیم هَزار و یَکصَد را اجرا نمودیم کمی چرب تر از هَزار / همه دستگاه‌ها و نهادها باید به جریان شفافیت بپیوندند. در دولت من مذاکره ای و جلسه ایی و قراردادی نبود که ما آنرا اول نشان مردم دادیم بعد نشان خودمان
 • IR ۲۳:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  6 0
  تو را خدا فقط سکوت کن !!!!آبرومندتره
 • مقدس IR ۰۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۶
  4 0
  برو به زباله دان تاریخ شیطان بنفش
 • IR ۰۰:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۶
  2 0
  شفاف تر از تو کسی نیست بورس دلار مسکن خودرو....
 • رضا IR ۰۲:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۶
  1 0
  حتما به قول خویش وفا میکنند یک نکته را فراموش نکنید و آن فرق سید با من عامی است درود بر ریسی
 • Ali SG ۰۷:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۶
  0 0
  مزدوران آمریکایی باید بمباران شوند .
 • رضا IR ۱۰:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۷
  0 0
  امیدوارم آنهایی که ارز ۴۲۰۰تومانی رو خوردند دادگاهی بشند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس