کد خبر 1230933
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۲

اصطلاحات مخصوص هواپیما کم نیستند اما مهمترین آنها که بسیاری از ما در زمان خرید بلیط با آن سر و کار داریم، اسم و نوع کلاس پرواز است. قیمت بلیط هواپیما در هر کدام از این کلاس‌های پروازی متفاوتند و گاهی در پروازهای داخلی و خارجی کمی تفاوت دارند اما مفهوم کلی‌شان یکی است. در این مطلب به سراغ توضیح و بررسی هر یک از این کلاس‌های پروازی می‌رویم و در انتها، به معرفی سایتی جامع و کامل برای خرید بلیط هواپیما می‌پردازیم.

درباره انواع کلاس‌های پروازی بیشتر بدانید

کلاس اکونومی – Economy Class

اقتصادی‌ترین و ارزان‌ترین صندلی‌های هواپیما در قسمت اکونومی به فروش می‌رسند و بخش بزرگی از هواپیما را هم تشکیل می‌دهند. بسته به شرکت هواپیمایی، ممکن است از مانیتور برای سرگرمی و یا اینترنت بتوانید استفاده کنید. در برخی از پروازهای طولانی مدت هم در زمان خرید بلیط اکونومی مشخص می‌شود که این هزینه شامل غذا و نوشیدنی در طول پرواز می‌شود یا خیر. در پروازهای کوتاه هم برخی از ایرلاین‌ها با بسته‌های خوراکی کوچکی از مهمانان پذیرایی می‌کنند.

کلاس پیرمیوم اکونومی – Premium Economy Class

بخش پیرمیوم اکونومی نسبت به اکونومی امکانات بیشتری دارد. برای مثال تعداد صندلی‌ها در هر ردیف کمتر شده، صندلی‌ها راحت‌تر و بزرگ‌ترند، و فضای بیشتری در اختیار مسافران است. قیمت بلیط پروازهای این کلاس از اکونومی کمی بالاترند اما همچنان در محدوده بلیط‌های ارزان قیمت قرار می‌گیرد.

بیزینس کلاس – Business Class

تجربه پرواز در بیزینس کلاس برای اکثر مسافران منحصر به فرد است. در این بخش امکانات و خدمات ویژه‌ای برای مسافران قرار داده می‌شود. صندلی‌ها بسیار راحتند و به حالت خوابیده در می‌آیند، فضای زیادی در اختیار مسافران است، و در بدو ورود از مهمانان پرواز به صورت مخصوص پذیرایی می‌شود. در زمان تحویل بار به ایرلاین یا سوار شدن به هواپیما هم مسیر جداگانه‌ای برای مسافران این پرواز در نظر گرفته می‌شود. بلیط‌های بیزینس کلاس هم نسبت هم به دیگر بلیط‌هایی که گفته شد قیمت بالاتری دارند.

درباره انواع کلاس‌های پروازی بیشتر بدانید

فرست کلاس – First Class

لوکس‌ترین و مجلل‌ترین پذیرایی‌ها در بخش فرست کلاس هر هواپیمایی ارائه می‌شود. این قسمت از تعداد زیادی صندلی تشکیل نشده و در برخی از ایرلاین‌ها به صورت یک اتاق ویژه و مخصوص برای مسافر طراحی شده‌اند. گران قیمت‌ترین بلیط‌ها متعلق به فرست کلاس هستند و از خدمات پذیرایی مخصوص و غذاهای سفارشی در طول پرواز هم می‌توان استفاده کرد.

خرید آنلاین بلیط هواپیما

برای خرید آسان و سریع بلیط پروازهای داخلی و خارجی می‌توانید از سایت اسنپ‌تریپ اقدام کنید. با تنها چند کلیک و انتخاب مبدا و مقصد و تاریخ‌های رفت و برگشت، لیستی از بلیط‌های هواپیما به همراه اطلاعات کامل پرواز برایتان نمایش داده می‌شود. سپس باتوجه به فیلترهای قرار گرفته شده در سایت، می‌توانید بلیط هواپیما سیستمی یا چارتری را بخرید یا آنها را براساس ایرلاین و قیمت مشاهده کنید. اسنپ‌تریپ خدمات پشتیبانی تلفنی 24 ساعته ارائه می‌کند و مراحل کنسلی بلیط هواپیما را هم به صورت غیرحضوری می‌توانید پیش ببرید. سایت اسنپ‌تریپ بهترین قیمت‌ها برای پروازهای با ایرلاین‌های داخلی و خارجی دارد و می‌توانید خرید بلیط هواپیما لحظه آخری را هم انجام دهید.


** این محتوا صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و توسط سفارش دهنده آن تهیه و تنظیم شده است

برچسب‌ها

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس