کد خبر 1230068
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۳
انتخاب امارات به عنوان عضو غیر دائمی شورای امنیت

مجمع عمومی سازمان ملل متحد، امروز (جمعه ۱۱ ژوئن) امارات، برزیل، آلبانی، غنا و گابن را به عنوان عضو غیردائمی شورای امنیت برای یک دوره دو ساله ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۳ انتخاب کرد.

به گزارش مشرق به نقل از روسیا الیوم، «ولکان بوزکر» رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: «بعد از کسب دو سوم آرا کشورهای امارات، برزیل، آلبانی، غنا و گابن به عنوان عضو غیر دائمی شورای امنیت برای یک دوره دو ساله از یکم ژانویه ۲۰۲۲ انتخاب شدند».

کشورهای فوق الذکر جای ویتنام، نیجر، تونس، استونی ... را در شورای امنیت خواهند گرفت و عضویت آنها تا سی و یکم دسامبر سال ۲۰۲۳ ادامه خواهد داشت.

«محمد بن زاید»، ولی عهد ابوظبی در توئیتی به مناسبت انتخاب این کشور به عنوان عضو غیر دائم شورای امنیت نوشت: «انتخاب کشور امارات، امروز به عضویت شورای امنیت سازمان ملل برای یک دوره دو ساله از ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۳ بیانگر اعتماد جامعه جهانی به سیاست های امارات و شایستگی این کشور در سیستم دیپلماتیک آن و تاثیر گذار بودن این سیستم است».

ولی عهد ابوظبی در ادامه توئیت خود افزود: «با توجه به مبادی و ارزش‌هایی که دولت امارات بر پایه آنها پایه گذاری شده، این کشور مسئولیت خود در تحکیم پایه‌های صلح و همکاری و رشد و توسعه صحنه بین المللی را ادامه خواهد داد».

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس