نماینده مجلس: یک میلیارد دلار از واردات فولاد کشور داخلی‌سازی شد

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: با تولید الکترودهای گرافیکی ۸۰۰ میلیون تا یک میلیارد دلار واردات صنعت فولاد کشور را در استان کرمان داخلی سازی کردیم.

به گزارش مشرق، محمدرضا پورابراهیمی روز جمعه در دیدار وزیر صمت با فعالان اقتصادی استان کرمان افزود: این اقدام اکنون اجرایی شده و ۲ پایه مواد نفتی و زغال دارد که اولویت تامین مواد اولیه این محصول را در استان کرمان بگذاریم.

وی اظهار داشت: در ارتباط با تولید کربن فعال از زغال نیز می توانیم فرایند تولید بعدی را انجام دهیم که پربازده است و تفاهم نامه همکاری برای خرید کربن فعال در استان کرمان در دستور کار قرار گرفته که تولید آن دانش بنیان می‌شود. 

نماینده کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت پیگیری برگزاری مزایده های معدنی محدوده های غیرفعال استان گفت: معادنی که حبس شدند و می توانند به مجموعه اشتغال، تولید و خلق ثروت در استان بینجامند، که باید به سرعت عملیاتی شوند.

وی با تاکید بر اینکه بی‌آبی در استان کرمان بیداد می‌کند عنوان کرد: استاندار پرتلاش کرمان ۱۰۰ میلیارد تومان برای تامین آب استان تخصیص داد و افتخار داریم که علی زینی وند تمام‌ وقت‌ خود را به استان تخصیص داده است.

پورابراهیمی همچنین با اشاره به مشاغل کوچک و خرد تاکید کرد: در این خصوص توافقی با شرکت های بزرگ انجام می دهیم که با ایجاد اشتغال‌های خرد و کوچک و با حمایت جدی شرکت های معدنی و صنعتی این استان عملیاتی می شود.

وی با اشاره به توافق مجمع نمایندگان کرمان با شرکت های بزرگ افزود: این استان ۱۲ هزار شغل برای این بخش در نظر گرفته ‌لذا برای تامین منابع مالی آن اقدام شود.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس