کد خبر 1226889
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۹
دادگاه نمایه

رئیس دادگاه‌های انقلاب تهران با بیان اینکه تا کنون پرونده تخلفات انتخاباتی تشکیل نشده، هشدار دادستان تهران به کاندیداهای ریاست جمهوری را قانونی دانست.

به گزارش مشرق، یحیی جعفری، رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران، درباره حاشیه‌های ایجاد شده در پی هشدار دادستان تهران به کاندیداهای انتخابات ریاست‌ جمهوری برای رعایت خطوط قرمز نظام در فعالیت‌های تبلیغاتی خود اظهار کرد: اگر دستورالعمل و بخشنامه‌ای از سوی مراجع قضائی در خصوص فعالیت‌های انتخاباتی صادر می‌شود، به دلیل وجود مقررات و قوانین مربوط به انتخابات است.

وی افزود: این مقررات حتی به صورت مجزا برای انتخابات ریاست جمهوری، مجلس و شورای شهر حاکم است و توصیه‌های اعلام شده در راستای این مقررات است.

جعفری تصریح کرد: بیان قوانین و مقررات انتخاباتی ربطی به یک زمان و یک انتخابات مشخص با کاندیداهای معین ندارد بلکه به صورت عمومی است که در راستای اعلام و بیان مقررات صورت می‌گیرد.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران متذکر شد: قوه قضائیه همواره در ایام انتخابات درصدد این است که احیاناً اگر تخلفات انتخاباتی پیش‌بینی شده در مقررات از سوی کاندیداها رخ دهد، پرونده تخلفاتی در شعب ویژه در دادسرا و چه در شعب محاکم تشکیل و با توجه به زمان کوتاه موجود، با دقت و سرعت به آن رسیدگی شود.

وی افزود: بر این اساس در دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران به عنوان محاکم تهران، شعب ویژه‌ای را در مجتمع قضائی کارکنان دولت اختصاص داده‌ایم و قاضی این شعب هم معرفی شده است؛ در صورت تشکیل پرونده احتمالی، به محض وصول با سرعت و دقت تمام و با رعایت مقررات به آن رسیدگی خواهد شد.

جعفری گفت:‌ تا الان گزارشی با موضوع تشکیل پرونده تخلفات انتخاباتی در محاکم عادی تهران دریافت نکرده‌ام.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس