کد خبر 1221591
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۸
بورس نمایه

افراد حقیقی در بورس امروز ۳۷۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری و همچنین سهام وملل بود.

به گزارش سرویس بورس مشرق، حقوقی‌ها امروز حدود ۳۷۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد دو هزار و ۲۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۳۱درصد یعنی ۶۳۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۸درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری»، «محصولات غذایی و آشامیدنی» و «سرمایه‌گذاری‌ها» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «فرآورده‌های نفتی» و  «لاستیک و پلاستیک» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وملل»، «غپینو» و «برکت» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «شتران»، «شغدیر» و «اخابر» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری اعتباری ملل حدود ۴۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی پالایش نفت تهران با برتری حدود ۲۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۴نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۹۹نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۵۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۹۰میلیارد تومان بود.

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس +جدول

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس +جدول

منبع:اقتصادآنلاین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس