واکنش منتجب‌نیا به کنار گذاشته شدنش از دبیرکلی حزب جمهوریت/ دبیرکلی مجید نصیرپور غیرقانونی است - کراپ‌شده

منتجب‌نیا گفت: اصلاح‌طلبان در قالب نهاد اجماع ساز تلاش می‌کنند که به وحدت برسند و چهره‌های قابل توجهی هم در این جریان کاندیدا هستند.

به گزارش مشرق، «روزنامه کیهان» در ستون اخبار ویژه خود نوشت: 

در حالی که طیفی از اصلاح‌طلبان به حمایت از نامزدهای نیابتی مانند علی لاریجانی تمایل دارند، یک فعال اصلاح‌طلب گفت: کاندیدای نیابتی، به طور کامل جبهه اصلاحات را از بین می‌برد.

رسول منتجب‌نیا دبیر حزب جمهوریت که مدتی است روابطش با جبهه اصلاحات شکرآب است، به روزنامه آرمان گفت: اصلاح‌طلبان در قالب نهاد اجماع ساز تلاش می‌کنند که به وحدت برسند و چهره‌های قابل توجهی هم در این جریان کاندیدا هستند. با این حال گروه‌ها و احزاب هر کدام تلاش می‌کنند که کاندیدا یا کاندیداهای خود را در آن نهاد جا انداخته و حمایت اصلاح‌طلبان را جلب کنند.

وی افزود: من همیشه تاکید داشتم که اصلاح‌طلبان به وحدت برسند اما نه به وحدت نامبارک و وحدتی که به زیان مردم است. این وحدت در صورتی می‌تواند به سود مردم، اصلاحات و نظام باشد که فرد اصلح را انتخاب کنند. یعنی واقعا به دور از فشارها و برنامه‌هایی که گاهی ریخته می‌شود و عوامل دیگر عمل کنند. مثلا اگر ۱۰ نفر اصلاح‌ طلب وجود دارد ببینند کدام یک صلاحیت بیشتری دارد و برای جامعه مفیدتر است. این نباشد که هر یک از احزاب به طور حزبی عمل کنند و کاندیدای خود را مطرح کنند و به نهاد اجماع ساز برای تایید و معرفی وی فشار بیاورند. ولو اینکه طرف اصلح نباشد و در میان مردم نیز موقعیت نداشته باشد.

وی افزود: اکنون مردم ناراضی هستند و نارضایتی‌ آنها از سیاست‌های دولت است و باید توجه داشته باشیم که کاری نکنیم مردم بیشتر از اصلاح‌طلبان عصبانی شوند. باید افرادی انتخاب شوند که حرف جدید و طرح نویی داشته باشد و جامعه ذهنیت منفی نسبت به آنها نداشته باشد. من تاکید می‌کنم که اصلاح‌طلبان سراغ کاندیداهای نیابتی نروند چرا که آبرو و حیثیت خود را برای همیشه از دست خواهند داد. مبادا به این جمع‌بندی برسند که چون تعداد قابل توجهی کاندیدای اصلاح‌طلب دارند آنها را کنار گذاشته و به سراغ گزینه دیگری بروند.

منتجب‌نیا با بیان اینکه این نهایت ضعف و ذلت اصلاح‌طلب‌هاست، گفت: ما دو دوره چوب حمایت از کاندیدای نیابتی را خوردیم و اکنون هم ضربه‌ای که اصلاح‌طلبان از جامعه می‌خورند به خاطر همین مسئله است. تازه آقای روحانی فردی نبود که اصولگرای محکمی باشد و ادعای اصولگرایی هم نمی‌کند اینجور با ما برخورد کرد. حال اگر کاندیدایی اصولگرا باشد و سابقه اصولگرایی و برخورد شدید و تند با اصلاح‌طلبان داشته باشد نباید تمام حیثیت و سرمایه اجتماعی اصلاح‌طلبی را در سبد فردی بریزیم که نه تنها اصلاح‌طلب نیست بلکه اعتقادی هم به اصلاح‌طلبی ندارد. این واقعا خطر بزرگی است که در صورت رفتن به سمت آن قطعا و مسلما مردم و طرفداران اصلاح‌طلبان آن را نخواهند بخشید.

وی درباره نامزدی جهانگیری هم گفت: البته در این شرایط نباید به نقد پرداخت ولی باید به این‌اشاره کنم که قطعا و مسلما آنهایی که از دولت ناراضی هستند کسانی که با آقای روحانی بودند را جدا و تفکیک نمی‌کنند. کما اینکه امروز چوبی که اصلاح‌طلبان از مردم می‌خورند به دلیل حمایت از آقای روحانی است. مگر می‌شود کسی کارهای دولت را در اختیار داشته باشد و مردم نیز از دولت ناراضی باشند اما او آسیبی نبیند؟ حملات و هجمه‌هایی که در فضای مجازی صورت می‌گیرد به همین دلیل است که مردم نمی‌توانند تفکیک کنند و جای تفکیک هم نیست. بالاخره سیاست مجموعه دولت یک امر مشخصی بوده و نه آقای جهانگیری بلکه دیگر آقایان نیز کاندیدا می‌شدند همین اوضاع بود. بالاخره اکثریت مردم ناراضی هستند ولی این نارضایتی ضربه می‌زند و دوستانی که تصمیم گیری می‌کنند باید به این مسئله توجه داشته باشند که تعلقات جبهه‌ای و حزبی باعث نشود، شکست بخوریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 16
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • DE ۰۷:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۱
  21 0
  به تو هم که اصلا رای نمی دهند.
 • IR ۰۷:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۱
  16 0
  اینا با چه رویی کاندیدا شدند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • حسن روحانی IR ۰۷:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۱
  11 0
  مردم باید به اسحق و لاریجانی دولت سوم من را رای بدهند کارم با این مردم تمام نشده این شیطونا هنوز زنده اید
 • علی IR ۰۸:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۱
  9 0
  مرگ بر افساد طلبان که جز بدبختی و بیچارگی مردم چیزی برای جامعه باقی نگذاشتند. فساد و بی بندباری و تورم و گرانی . بی کاری و فروپاشی نظام خانواده.بالارفتن آمار جرائم از جمله سرقت و.. نتیجه عملکرد دولت اصلاحات است و مردم این را هرگز فراموش نمی کنند.
 • IR ۰۸:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۱
  8 0
  بالاخره یه حرف درستی هم از منتجب نیا شنیدیم . ولی من اصلاحش می کنم: به فرض محال حتی اگر به جهانگیری هم رای بدهم به لاریجانی رای نمی دهم . طرف 40 سال را یه شبه فراموش کرده و با حرف هایش به شعور اصلاح طلبان توهین کرده . به خیال اینکه به او رای می دهیم . اصول گرایان که به رئیسی رای می دهند اصلاح طلبان هم به رحم اجاره ای رای نمی دهند .
 • محمدایوب IR ۰۸:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۱
  2 1
  اصلاح طلبان تا حالا مرد توشون نبوده که حرف زده باشه عمل کرده باشه. اگر میخوان پیروز انتخابات بشن این دوره باید خانم بیارن
 • IR ۰۹:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۱
  8 0
  آخه مردم مگر ازجونشون سیرشدند که مملکت بدهند دست(روباه مکار،پینوکیو وگربه نره)!؟
 • IR ۱۰:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۱
  4 0
  تبلیغ سوئ ممنون . تمام این افراد در هر سمتی حتی برای یک دوره امتحان خود را خیلی خیلی منفی و بدون توجه به آحاد مردم جامعه پس دادند. و کارنامه منفی دارند
 • ناشناس IR ۱۰:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۱
  2 5
  به رییسی هم رای نمیدن
  • IR ۱۵:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۱
   0 0
   قطعاشمادررایی که داریدآزادیداسم هرکاندیدروکه خواستیدبنویسیدولی یکباربدون تعصب این مصاحبه روبخونیدمتوجه میشیدبعداز۸سال که اینقدرمعضلات درزندگی مردم واردکردن،الآنم نگران مردم نیستندبیشترنگران حزبشونن.مردم هم اینجاوسیله اندکه چطورباکمکشون میشه حزب موردنظرباقی بمونه
 • DE ۱۱:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۱
  1 0
  ....در حالی که طیفی از اصلاح‌طلبان به حمایت از نامزدهای نیابتی مانند علی لاریجانی تمایل دارند، یک فعال اصلاح‌طلب گفت: کاندیدای نیابتی، به طور کامل جبهه اصلاحات را از بین می‌برد.خخخ / اصلاح که موج میگرفتی همه عمر- دیدی که چگونه موج اصلاح گرفت /....خخخ اصلاحات میترسه باز موجسواری کنه این کلا یعنی مرگ اصلاحات . اصلاحطلبان خودشان را به دو دسته گی زده اند دسته ای لاریجانی را اصولگرا و دسته ای اصلاح طلب جا میزنند که از هر دو گروه رای جمع کنند .بحث خدمت به مردم نیست بحث غارت بیت المال و پست های موروثی و چپاندن رفقا به هر جایی برای اموال میلیاردی. اصلاح تبه کاران فقط وفقط تاجر و آکل اموال ملت هستند ولا غیر. جیب خالی بانک خالی صندوق بیت المال خالی- قصر عالی خودروعالی جای خانواده در ایران خالی...وای از روزی که یار از یار مِترسَه...موجسوار از جادَیِ هموار مِترسَه.....پنجَه ِ غارتگر از امواج مِترسَه.....
 • ستوده IR ۱۲:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۱
  0 0
  رابطه ش چی بوده که شکراب شده؟!
 • صابر انصاری IR ۱۲:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۱
  0 0
  راستی روغن جامد یا مایع ندارید حداقل دستمون چرب کنیم بگیم ما هم زندگی لاکچری داریم. علی برکت اله
 • محمدایوب IR ۱۲:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۱
  0 0
  عطریانفر داره خواب می بینه خوابش رو خراب نکن بذار خوش باشه
 • IR ۱۵:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۱
  0 0
  اینوراست گفتی
 • IR ۱۹:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۱
  0 0
  این اصلاح طلب ها با خودشان میگویند " سنگ مفت و گنجشگ هم مفت " دقیقا مانند دفعات قبل با همان روش تخریب و شایعه سازی برای رقیب اصلی و وعده های سرخرمن برای بارسوم دولتی شبیه دولت تدبیرو امید به راه میاندازیم!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس