کد خبر 1219795
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۷
نتایج اولیه آزمایش ایمنی واکسن کرونای «سانوفی» - کراپ‌شده

بر اساس نتایج به دست آمده از آزمایش فاز دو، واکسن انگلیسی-فرانسوی سانوفی باعث ایجاد یک پاسخ ایمنی قوی در برابر ویروس کرونا می‌شود.

به گزارش مشرق به نقل از دیلی‌میل، نتایج آزمایشات اولیه روی واکسن آزمایشی شرکت فرانسوی «سانوفی» که برای ویروس کرونا توسعه یافته نشان می‌دهد، واکسن این شرکت اثربخشی قابل قبول دارد.

نتایج به دست آمده از آزمایش‌های بالینی ابتدایی و مرحله دوم آن حاکی از آنتی بادی‌های زیاد در خون داوطلبان است.

آزمایشات بالینی بر روی واکسن تولید شده توسط «سانوفی» و «گلاکسو اسمیت کلاین» نشان می‌دهد که این واکسن در مراحل اولیه آزمایشات، محافظت خوبی ایجاد کرده و می‌توان مراحل بعدی آزمایش‌ها را اجرایی کرد.

در مرحله دوم اژمایش بالینی این واکسن ۷۰۰ داوطلب در میانگین سنی ۱۸ تا ۹۵ سال شرکت کرده بودند که پس از دریافت هر دو دز واکسن میزان قابل توجهی از آنتی بادی ضد کرونا داشتند و دچار هیچ عارضه‌ای پس از دریافت واکسن نشدند.

واکسن سانوفی قرار است وارد مرحله سوم آزمایشات بالینی می شود و روی بیش از ۳۵ هزار نفر در هفت کشور جهان تزریق شود.

شرکت انگلیسی «گلاکسو اسمیت کلاین»و شرکت فرانسوی «سانوفی» در دی ماه پروژه تولید این واکسن را به دلیل  اثربخش نبودن واکسن بر روی افراد مسن به تاخیر انداختند.

دانشمندان ارزیابی می‌کنند این واکسن در برابر کرونای آفریقایی که مقاوم‌ترین جهش ویروس کرونا به واکسن است نیز اثربخشی قابل قبول دارد. 

نتایج اولیه آزمایش ایمنی واکسن کرونای «سانوفی»

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس