کد خبر 1217973
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۵
بورس نمایه

انتخابات ریاست جمهوری در کشور مولفه تاثیرگذار بسیار مهمی در بازار سرمایه است و به نظر می‌آید بازار تا پایان انتخابات واکنش مثبتی را نشان دهد و روند متعادل و صعودی داشته باشد.

به گزارش سرویس بورس مشرق، بازار سرمایه در روزهای گذشته با تاثیرپذیری از متقارن شدن دامنه نوسان روند رو به رشد و صعودی را طی کرده و شاخص کل به محدوده یک میلیون و ۱۹۰ هزار واحد رسید. باید دید روند صعودی بازار ادامه دار خواهد بود یا نه؟

هومن عمیدی، کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به وارد شدن دلار در کانال ۲۲ هزار تومان بازار واکنش مثبتی به این اتفاق داشته است. مولفه مهم تاثیرگذار دیگر در بازار که به شکل کلاسیک همواره موثر است دوره کاندیداتوری ریاست جمهوری تا زمان انتخابات است که به طور پیش فرض بازار همیشه واکنش مثبتی را نسبت به این اتفاق نشان می‌دهد و انتظار می‌رود تا مشخص شدن نتیجه انتخابات  بازار روند مثبتی را داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

چشم‌انداز مثبت قیمت سهام شرکت‌های صادراتی

این کارشناش بازار سرمایه در بخش دیگری افزود: در حال حاضر در بازارهای موازی تحرکات خاصی دیده نمی‌شود و شاهد تقاضای سرمایه‌ای و سفته بازانه نیستیم. همچنین در بازار ارزهای دیجیتال نیز که تا هفته گذشته روند صعودی را داشت و نقدینگی بسیار زیادی را جذب کرده بود در هفته جاری روند نزولی خود را آغاز کرده است به عبارت دیگر این پارامترها همه نشان از این موضوع می‌دهند که روند مثبت بازار سرمایه ادامه‌دار باشد.

عمیدی درباره نمادهای مهم و تاثیرگذار در وضعیت کنونی بازار گفت: در حال حاضر سهم‌های سنگ آهنی، برخی از نمادهای گروه‌های بانکی که بازارگردان دارند و برخی از نمادهای گروه‌های خودرویی از وضعیت خوبی در بازار برخوردار خواهند بود.

وی همچنین در پایان درباره ورود نقدینگی و تغییر روند بازار گفت: بانک مرکزی مکلف شده است تا ۲۰۰ میلیون دلار را به فروش برساند و نقدینگی به وجود آمده را به صندوق توسعه و تثبیت بازار سرمایه واریز کند اگر این مصوبه اجرایی شود فضای اعتماد در بازار شکل می‌گیرد و تا حدی وضعیت بازار تعادلی می‌شود.

منبع:تجارت‌نیوز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس