ویژه ها

طیف تندرو اصلاح طلب همصدا با ترامپ و نتانیاهو و بایدن مدعی است که مطالبه ایران درباره «لغو تحریم ها» اصلا موضوعیت ندارد و مسئله اصلی تعمیم برجام به حوزه های دفاعی و منطقه ای است.

سرویس سیاست مشرق - روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه‌های مشرق" نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با  «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.

*******

**خاتمی: اصلاح طلبان می‌خواهند مردم را از این رنج خارج کنند

«محمدرضا خاتمی» از نمایندگان مجلس ششم در مصاحبه با روزنامه شرق گفت:«اصلاح‌طلبان به خاطر اینکه کشور را دوست دارند و می‌خواهند مردم از این رنج خارج شوند تمام تلاششان را می‌کنند و سعی دارند بدون اینکه با حاکمیت وارد تنش شوند، فضایی را ایجاد کنند که در مردم ایجاد امید کند و کاندیدایی را بیاورند که بتواند حداقل مطالبات اصلاح‌طلبی را برآورده کند. تمام تلاششان را می‌کنند».

خاتمی افزود:«مشکل اصلی ما در انتخابات، قهر مردم است. اصلاح‌طلبان هرچه بخواهند مردم را به انتخابات تشویق کنند خیلی اثری ندارد چون مردم می‌گویند شما چه قدرت و اختیاری دارید؟ بهترین آدم را هم رئیس‌جمهور کنید، این رئیس‌جمهور می‌تواند برنامه‌هایش را اجرائی کند؟».

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه گفت:«مشکلی اصلی در انتخابات این دوره این است که مردم می‌گویند رأی ما چه فایده‌ای دارد. ممکن است در جریان‌های سیاسی بگوییم باز هم بی‌فایده نیست اما عامه مردم که به سفره‌شان و آینده بچه‌هایشان نگاه می‌کنند این امید در آنها متأسفانه وجود ندارد...من اصلاح‌طلبی را جریان تدریجی مستمر می‌دانم. ما آرمان‌هایی در اصلاحات داریم؛ جمهموری ناب، پاسخ‌گوکردن قدرت، مسئولیت‌پذیربودن، اینها آرمان‌های ماست اما با واقعیت‌های اجتماعی و سیاسی جامعه‌مان کار می‌کنیم».

خاتمی: اصلاح‌طلبان می‌خواهند مردم را از این رنج خارج کنند/ ناصری: «برجام جدید» باید اولویت کشور باشد

مهمترین ویژگی جریان اصلاح طلب، بی صداقتی با مردم و مسئولیت پذیر نبودن است. «محمدرضا خاتمی» - اردیبهشت ۹۶- در مقطع انتخابات ریاست جمهوری در مصاحبه با روزنامه اعتماد در پاسخ به این سوال که «چه تضمینی برای همراهی دولت دوم روحانی و اصلاح‌طلبان وجود دارد؟» گفت:«تضمین این مسأله، خود ما هستیم».

خاتمی در مصاحبه مذکور مدعی شد:«از بین رییسی و قالیباف هرکدام که رئیس‌جمهور شوند وضعیت مردم به مراتب بدتر از دوران احمدی‌نژاد خواهد بود. به همین دلیل باید به دنبال این باشیم که آقای روحانی با یک رأی قاطع و بسیار اثرگذاری انتخاب شود که خود به خود بسیاری از مخالفت‌های آینده را خنثی خواهد کرد».

خاتمی در ادامه در پاسخ به این سوال که «چه تضمینی وجود دارد که همراهی‌ای که با آقای روحانی در مقطع انتخابات داریم تا پایان چهار سال دوم ایشان هم وجود داشته باشد؟» گفت: «تضمینش خود ما هستیم...آقای روحانی این ویژگی را در خود نشان داده که به افکار عمومی توجه دارد و قدرشناس جریان‌های سیاسی و افکار عمومی است که به او قدرت داده‌اند...آنچه سبب می‌شود ما مطمئن باشیم که آقای روحانی در دولت دومش دولت بهتر و کارآمدتری از دولت اول خواهد داشت، اعتقاد و باور به خودمان است که می‌توانیم خواسته خودمان را محقق کنیم».

خاتمی: اصلاح‌طلبان می‌خواهند مردم را از این رنج خارج کنند/ ناصری: «برجام جدید» باید اولویت کشور باشد

حالا وی در عین بی صداقتی و بی مسئولیتی مدعی شده است که اصلاح طلبان می خواهند مردم را از این رنج خارج کنند. براساس چه منطقی «مسببان و بانیان اصلی وضع موجود» می توانند مردم را از شرایط فعلی خارج کنند؟! جریان اصلاح طلب بانی اصلی وضع موجود است، اما با بی صداقتی و بی مسئولیتی، نقش خود را انکار کرده و ژست منجی به خود می گیرد.

«مصطفی تاجزاده» از محکومین فتنه ۸۸- اسفند ۹۵- در مصاحبه با روزنامه شرق گفته بود: «اگر روحانی نبود...هر دلار ۱۲ هزار تومان بود. سکه به جای یک میلیون تومان، سه تا چهار میلیون شده بود. پراید ۲۰میلیونی به ۵۰، ۶۰ میلیون رسیده بود و قیمت مواد خوراکی، میوه، نان، برنج، چای و لبنیات سر به فلک کشیده بود».

اصلاح طلبان در سال ۹۶ مدعی بودند که اگر آقایان رئیسی و قالیباف به ریاست جمهوری برسند، وضعیت کشور بحرانی شده و دلار به مرز ۵ هزارتومان خواهد رسید. حالا همین طیف کاهش قیمت دلار به 21 هزارتومان را فتح الفتوح اقتصادی و نشانه گشایش جا می زند.

اصلاح طلبان به خوبی از اختیارات و امکانات گسترده رئیس جمهور و قوه مجریه خبر دارند برای همین است که حدود 20 فعال اصلاح طلب برای حضور در پاستور اعلام آمادگی کرده و برای ورود به قوه مجریه سر و دست می شکنند. 

روزنامه اصلاح طلب آرمان چندی پیش در اعترافی دیرهنگام نوشته بود: «باید قبول کنیم از سال ۹۲ به بعد که اصلاح‌طلبان مناصب بیشتری را از طریق انتخابات‌ها کسب کردند، ناکارآمدی‌ها و سوءمدیریت‌ها و بی‌توجهی به شاخص‌ها و اصول مدیریت که پیش زمینه و ضرورت توسعه است، مغفول‌تر ماند».

**ناصری:«برجام جدید» باید اولویت کشور باشد

«عبدالله ناصری» مشاور رئیس دولت اصلاحات در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت:«بعید می‌دانم مذاکرات وین تاثیری بر روند انتخابات و مشارکت مردم بگذارد. زیرا نهایی شدن و اجرایی شدن آن زمان بر است البته روند مذاکرات و رضایت اطراف مذاکره پرسرعت شده است ولی این سرعت ربطی به انتخابات ندارد بلکه به مسائل مهمتری  مرتبط است. مذاکرات و بازگشت به برجام یا برجام جدید باید اولویت کشور باشد، ولی تردید دارم قاطبه مردم باور نداشته باشند که مهم‌تر از انعقاد برجام، اهتمام تندروهای پرقدرت در حکومت بر حفظ برجام است».

ناصری در بخش دیگری از این مصاحبه گفت:«فایل صوتی ظریف یک سند تاریخی بسیار مهم بود که هدیه بزرگی به تاریخ پژوهان معاصر ایران کرد با سه محور؛ نگاه دوگانه در مدیریت عالی کشور، تکرار ناجوانمردی تاریخی روس‌ها در دو موضوع برجام و سوریه و مهم‌تر از همه نشان داد که برجام قبل از ترامپ سست شده بود و هم جواد ظریف را احیا  و چهره مطلوب تاریخی کرد. به نظرم ظریف نخواهد آمد با توجه به حملات سهمگینی که بر او شد و حتی ممکن است به او پیام بدهند، نیاید».

خاتمی: اصلاح‌طلبان می‌خواهند مردم را از این رنج خارج کنند/ ناصری: «برجام جدید» باید اولویت کشور باشد

ناصری در این مصاحبه مدعی شده است که اولویت کشور باید «برجام جدید» باشد. مقامات دولت بایدن دقیقا با تکرار مواضع مقامات دولت ترامپ بارها از مفاد برجام جدید نام برده اند. محدودیت گسترده در صنعت موشکی و توان دفاعی ایران و محدودیت گسترده در اقدامات منطقه ای کشورمان.

در این میان مسئله لغو تحریم ها به هیچ عنوان برای طرف آمریکایی موضوعیت ندارد و صرفا ابزاری برای رسیدن به هدف است. در حقیقت آمریکا، تحریم ها را به دلیل آنکه «ابزار قدرت» می داند، کنار نمی گذارد بلکه از آن به عنوان ابزاری در پروژه «چماق و هویج» استفاده می کند.

طیف تندرو اصلاح طلب نیز همصدا با ترامپ و نتانیاهو و بایدن مدعی است که مطالبه ایران درباره «لغو تحریم ها» اصلا موضوعیت ندارد و مسئله اصلی تعمیم برجام به حوزه های دفاعی و منطقه ای است.

همین طیف در سالهای گذشته و در اوج مبارزه حاج قاسم و غیورمردان مدافع حرم با تروریست های تکفیری داعشی، مدعی بود که «سوریه هم برجام می خواهد»! و باید «با داعش مذاکره کنیم»! و...

به نظر شما اینکه بگوییم ابزار دفاعی کشور باید تعطیل شود و مبارزه با تروریست ها در کیلومترها دورتر از مرزهای کشورمان نیز باید متوقف شود، مصداق غفلت است یا خیانت؟!

نکته قابل تأمل اینجاست که طیفی که دنبال فشل کردن قدرت دفاعی و منطقه ای ایران است، از اظهارات ظریف در فایل صوتی ذوق زده شده است.

طیف تندرو اصلاح طلب اصرار دارد که با تبلیغات گسترده رسانه ای، ظریف را شخصیتی محبوب جا بزند. این در حالی است که خود ظریف در فایل صوتی می گوید، پیش از ترور حاج قاسم، محبوبیت من حدود 90 درصد بود و محبوبیت سردار سلیمانی حدود 60 درصد، اما پس از شهادت حاج قاسم، محبوبیت سردار سلیمانی 90 درصد شد و محبوبیت ظریف 60 درصد.

فازغ از ادعای ظریف مبنی بر محبوبیت 90 درصدی وی و محبوبیت 60 درصدی سردار سلیمانی، مستندات متعدد حکایت از آن دارد که حاج قاسم پیش از شهادت نیز محبوبیت بسیاار بالایی داشت و البته پس از شهادت وی نیز این محبوبیت بیش از پیش افزایش یافت و دنیا شاهد مراسم تشییع میلیونی سردار سلیمانی در اقصی نقاط ایران بود.  

**تورم 47 درصدی و کارنامه غیرقابل دفاع دولت در زنگ حساب

روزنامه ایران در گزارشی نوشت:«پژوهشکده آمار در تازه‌ترین گزارش خود نرخ تورم سالانه و نقطه‌ای در نیمه اول سال 1400 را پیش‌بینی کرد.  در این گزارش پیش‌بینی شده که روند افزایشی نرخ تورم سالانه ادامه یافته و در شهریور 1400 به 45.1 درصد می‌رسد ولی روند صعودی نرخ تورم نقطه‌ای در اردیبهشت 1400 در عدد 47.7 درصد متوقف شده و در شهریور ماه به 39.1 درصد می‌رسد.  در این گزارش همچنین وضعیت تورم در سال‌های اخیر و به‌طور ویژه در سال 1399 تحلیل شده و به‌طور مشخص در سه بخش بررسی روند نرخ تورم‌های ماهانه، نقطه‌ای و سالانه در سال‌های اخیر، آخرین وضعیت تورم به تفکیک گروه‌های کالایی و پیش‌بینی نرخ تورم برای شش ماه ابتدایی سال 1400 پرداخته شده است».

ارگان رسانه ای دولت در ادامه نوشت:«بنا بر این گزارش، روند نرخ تورم ماهانه در سال 1399 افزایش چشمگیری نسبت به سال 1398 داشته است. به‌طوری که میانگین نرخ تورم ماهانه از عدد 1.7 در سال 1398 به عدد 3.4 در سال 1399 رسیده است. در سال 1399 ماه‌های مهر، تیر و آبان به ترتیب با 7، 6.4 و 5.2 درصد به ترتیب بیشترین تورم ماهانه را داشته‌اند. همین تحلیل برای نرخ تورم نقطه‌ای هم صادق است».

خاتمی: اصلاح‌طلبان می‌خواهند مردم را از این رنج خارج کنند/ ناصری: «برجام جدید» باید اولویت کشور باشد

مهمترین شعار روحانی در سالهای 92 و 96، گشایش اقتصادی برای عموم مردم بود. روحانی در سال 92 وعده گشایش 100 روزه اقتصادی را مطرح کرد و هرچند وی در پایان دولت اول خود این شعار را انکار کرد ولی در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری 96 باز هم این شعار را تکرار کرد.

یکی از نقاط ضعف جدی دولت روحانی، حوزه اقتصاد بود و علت اصلی نیز آن بود که دولت تمام ظرفیت های خود را در وزارت خارجه خلاصه کرد و وزارت خارجه نیز تمام ظرفیت خود را در برجام خلاصه کرد.

این رویکرد خسارت بار، موجب هدر رفتن بسیاری از فرصت ها و ظرفیت ها شد و نتیجه آن شد که قیمت مسکن، خودرو، دلار، لوازم خانگی، اقلام خوراکی و...در این هشت سال، افزایش سرسام آوری داشته باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 48
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • IR ۱۵:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  37 54
  خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ تَکرار تو باعث این فاجعه شد بابا زر نزن دیگه اسراییلی
  • وطن پرست DE ۱۶:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
   10 20
   می بینم کامنت گذارهای ریاست جمهوری دوباره سر خط شدن. اخرین حقوق هایی هست که می گیرند. در تایید حرف شما هم اینه که فاصله خیلی زیادی بین خواسته اصلاحطلب ها و همتشون هست حتی اگر حرفشون صادقانه باشه. صف های سیم کارت ۴۰۰ هرازتومنی جلو پست بانک ها حتی با معیار امروز هم شرم اوره اقای خاتمی.
  • IR ۱۷:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
   16 19
   باید در جواب اصلاح طلبان تهوع آور مثل محمد رضا خاتمی گفت از طلا گشتن پشیمان گشته ایم/ مرحمت فرموده ما را مس کنید!
  • شاکی IR ۲۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
   3 2
   ای کاش قفلی بود . که میشد به دهنتون زد .
  • IR ۰۲:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
   21 3
   وطن پرستی که با پرچم المان کامنت میگذاره یعنی چه؟ چرا با پرچم البانی تفرقه افکنی نمیمنی
  • IR ۰۲:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
   24 2
   میبینم المانی ها هم وطن ما رو میپرستن
 • موسی IR ۱۵:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  24 25
  چقدر پر رو هستید خجالت بکشید پوست شما از کرگدن هم کلفت تر هست
  • IR ۰۰:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
   2 0
   دقیقا همینطوره
 • IR ۱۵:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  23 19
  خاتمی تو مثلا لباس تبلیغ دین پیامبر را پوشیدی حرفات باید مستند به آیات کتاب خدا باشه . هیچ معلومه تابع چه دینی هستید . خدا لعنتت کنه با تاکید بر انتخاب روحانی 8 سال مردم را نفرین گوی خودت و اجدادت کردی .
  • IR ۰۰:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
   3 0
   خاتمی باعث و بانی وضع موجوده
 • IR ۱۵:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  31 23
  اصلاحات چه غلطی میخواد بکنه که تو این هشت سال نکرده؟
  • IR ۱۷:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
   5 29
   اصلاحات=تنها راه نجات ایران
  • IR ۲۰:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
   10 8
   #سرطان_اصلاحات
 • DE ۱۵:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  12 48
  خاتمی: اصلاح‌طلبان می‌خواهند مردم را از این رنج خارج کنند لذا همگی تصمیم به توبه و بازگشت به خدا گرفته اند و میخواهند هرچه زودتر همه گی به لقاالله بپیوندند تا مردم از 34 سال رنج و دربه دری اصلاحات راحت شوند/ ناصری: من بعنوان پادشاه ایران میگویم «برجام جدید» باید اولویت کشور باشد . حرف نباشه ساکت .هر کس مخالفه را سر میزنیم . به مخالفان قبلی هم سرزدیم تو دماغشون تا دیگه مخالفت نکنند.
  • RO ۰۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
   7 3
   البانی هوا چطوره
  • DE ۱۳:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
   0 0
   ۰۲:۰۸ - البانی هوا چطوره. این رو از سران فتنه بپرس و اونهائیکه با جورج سوروس و منافقین جنایتکار و بهایی ها در ارتباط هستند و از اونهائیکه بدون اجازه کدخدا آب نمیخورن . اون فایل سوتی ! بود , از اونها که فایل را پر کردند هم میتونی بپرسی. همشون مثل خودت هستند .
 • IR ۱۵:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  18 18
  رو که نیست، انگار دارن برای عقب مونده ها سخنرانی میکنن
 • IR ۱۵:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  10 19
  ناصری می گوید برجام جدید باید الویت کشور باشد . برجام جدید چیست ؟ برجام جدید نابودی کامل تاسیسات هسته ای ، ایران حتی اجازه استفاده از انرژی برق را نیز نخواهد داشت ، ایران اجازه دستیابی به پیشرفتهای علمی را نخواهد داشت در تمام زمینه ها ، آنوقت این به دنبال اجرای دستورات اربابان خودش است . ناصری باید بداند ابتدا به دنبال نام فامیل واقعی خودش باشد و اگر موفق شد پیدا کند آن وقت اعلام نظر کند.
 • IR ۱۵:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  22 18
  واقعا باید اصلاح طلبان روی کار آیند تا از این فقر و بدبختی نجات پیدا کنیم همانند دوره خاتمی
  • حسین IR ۱۵:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
   3 8
   بله 8ساله آقای رییسی رییس جمهوربوده !!!خداییش فکرکن بعدحرف بزن...اگه به نتیجه نرسیدی بروتحقیق کن ...مناصب کلیدی ومتعدددراختیاراصلاح طلبان بود...وعده ووعیدهای زیادی داده شد...دروغگوهیچ اعتباری نخواهدداشت...
  • IR ۱۶:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
   4 8
   خیلی احمقی عزیزم
  • میثم IR ۲۲:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
   2 0
   کرسنت یادت هست؟ چقدر ما باید خسارت بدهیم؟ زمان چه کسی بود؟ نامه به آمریکا چطور؟ یادت هست که تضمین دادند دست از حمایت مقاومت بردارند زمان چه کسی بود؟ راستی تقسیم جزایر حلیج فارس با عرب ها زمان کدام دولت بود؟ چه کسی در برابر شاه عربستان زانو زد و با التماس می گفت شما ناراحت نشوید موسوی هم از ماست؟ با جان سوروس که ملاقات کرد برای براندازی نظام؟ خاتمی که نبود؟ خجالت بکشید .
 • IR ۱۶:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  4 8
  هیچ حسن نیتی دراین آقایان نمیبینم، خدایا آدم بااخلاص،ولایت مدار،کاربلد ودلسوز به این مردم ومملکت رو برسون ان شاالله که ما مردم هم بابصیرت انتخاب کنیم.
 • IR ۱۶:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  4 4
  برجام جدید؟؟؟
 • IR ۱۶:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  4 1
  اخه یک نفر به این احمق ها بگه شما در این هشت سال در هشت سال محمد خاتمی چه غلطی کردید که الان می خواهید مردم را نجات بدهید شما فقط پول مردم را ریختید توی جیبتان والا هیچ هنری ندراید .
  • IR ۰۰:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
   0 0
   شما تند روزهای عفت کلام ندارید اگه یکی مخالف شما باشد با حرفهای زشت جواب میدهید چهل و دو سال ریاست جمهور این مملکت اصلاح طلب بودند غیر از احمدی نژاد پس آرای مردم شما بد دهان نیستید روزنامه مشرق هم هر که همراهش باشد هر حرف زشتی که از دهن در آید چاپ میکند ولی اگر حرف متین مخالف باشد قلم میگیرد بدون چاپ آری این است مردم تمایلی به کسانی که از کوچکترین ادب بویی نبردند ندارند این چهل سال ثابت شده دلیل بر اثبات ادعا نیست گفت ادب از که آموختی از بی ادبان تند روزهای تسلط بر اعصاب خودشان را ندارند چه برسد رییس جمهور شوند ادعای پیروی اسلام میکنید قرآن اولین چیزی که یاد میدهد احترام و سبک درست زندگی کردن است پس آدم بی ادب اهل دین مبین اسلام و قرآن نیست همان انسان بی ادب ذات خودش عین یا همان آمریکای شیطان صفت است حالا پورت به خاک مالیده شد
 • IR ۱۶:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  2 1
  ناصر در حال مرگ هم باز از این اراجیف دست بر نمی دارد .خاک بر سرت
 • IR ۱۶:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  6 1
  جریان اصلاحات چون در حال فروپاشی و اضمحلال است از استراتژی فرار رو به جلو استفاده می کند.وگرنه هر عقل سلیمی می داند اقتصاد امروز کشور حاصل سه دهه مدیریت اصلاح طلبان است.
 • FR ۱۶:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  3 1
  دیگه این اصلاح طلبها حرف‌هایی که میزنند برای بیرون آوردن غرب از باطلاقی ست که در آن فرو میروند و نجات اسقاطیل از سقوط به زباله دان تاریخ
 • !! IR ۱۶:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  3 1
  تو خود رنج مردمی ، ای رفیق !!
 • میثم IR ۱۷:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  7 1
  ناصری یا واقعاً نمی فهمد یا خودش را به نفهمی زده است. اگر میدان نبود معلوم نبود بچه ات تورا به عنوان پدر می شناخت .میدان بدون سکه امنیت را آورد. ولی دیپلمات با 100 تا سکه حتی نتوانست یک تحریم را بردارد. تازه 1500 تحریم را هم اضافه کرد. میدان 1800 میلیارد پول ملت را از حلقوم آمریکا بیرون کشید. دیپلمات تضمین دا د کشتی کمک به یمن نرود. میدان دار 40 سال در پشت خاکریز از کشور دفاع کرد. دیپلمات حتی یک روز هم لباس سربازی نپ.شید . بلکه سربازیش هم در آمریکا بود. ..... حالا کدامشان برای نظام هزینه دادند. تاریخ قضاوت می کند. تا امثال ناصری ها در کنار ملکم خانها محشور شوند.
 • IR ۱۸:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  1 4
  از این رنج ها خارج و به درک اسفل رهسپارکند.نجاساتی به نام لیبرال
 • یاور انقلاب IR ۱۹:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  11 7
  اقای خاتمی شما وهمفکرانتان اگر دست از سر این ملت بردارید وفکر سوار شدن بر مردم را نفرمائید بهترین برای پایان دادن به رنج مردم است .
 • IR ۱۹:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  6 7
  خفه لطفا فقط خفه
  • IR ۰۲:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
   8 3
   تربیتت رو نشون میدی؟
  • IR ۰۶:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
   0 0
   خفه به معنای خاموش باش خیلی ذاغ نکن این واژه تحکم نشانشونه ...‌این لفظ برای کسانی به کار گرفته می شود که ادعای ادب و فرهنگ گوش فلک رو کر کرده چه بسا در خانه هایشان با زبان اسلحه با همسرانشان سخن می گویند!!!! !!! متوجه شدی مولود نایس تکرار....
 • IR ۲۱:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  1 0
  فقط شما هیچ مسئولیتی نداشته باشید وبا اموال ودلار وپول وثروتی که جمع کردی دلخوش باشیدو جهنم برید ملت یک نفس خواهد کشید
 • محمدایوب IR ۲۱:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  2 0
  بابا اینها دیگه کی هستند.. خاتمی میگه. اصلاح طلبان میخواهند مردم را اززیر زحمت نجات دهند. یکی نیست به این ... بگه مگر این 8سال دولت دست کی بوده ویا زمان خاتمی. یازمان رفسنجانی یا زمان میرحسین 32سال دست اصلاح طلب نبوده. که الان میخواهید غلط دیگه ای کنید. روی سنگ پا را سفید کردید
 • محمود IR ۲۱:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  0 0
  این حرف ها ونظرات شما رجز خوانی قبل از کارزاره اگه جرات دارید همین آقای خاتمی را تایید صلاحیت کنید ببینید حتی با این هجمه ها به اصلاح طلبان بالاترین رای را خواهد آورد توحموم همه آواز خوانی شون خوبه ضمن احترام به همه نظرم را گفتم
 • IR ۲۲:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  3 0
  با سلام آقای خاتمی چگونه نی خواهید این رنج را از زندگی توده مردم بردارید؟ آیا این رنج پدیده نهادینه شده تنبیه مردم توسط تفکر همسوی شما نیست؟ آیا هشت ساله اخیر دولت روحانی که نقش عجیب و باورنکردنی در تعمیق مشکلات و آلام مردم و همچنین نقش شتاب دهنده داشته است جزء دستاوردهای شما نیست؟ الی این تذهبون. چرا مانند افراد کور و احمق بصورت متعصبانه شعار زور سر می دهید؟
 • علی IR ۲۲:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  1 0
  اصلاحات چی ها منتظر آرایش ضعیف در جبهه خودی هستند تا بعد از ثبت نام کاندیداها دوباره مثل قبل امثال زیباکلام، تاجزارده و حجاریان بگن رای بدهید تا سرهنگ ها رای نیارن. باید دقیق بود.
 • IR ۲۲:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  1 0
  رنج، خود شما اصلاح طلب ها هستید که با دروغ و ثروت اندوزی و مافیا ی ثروت و قدرت به اسم اسلام تیشه به ریشه آن زدید ،شما تمام هستی و دارایی و خانواده هایتان غربی است و هیچ دلبستگی به این مملکت ندارید و فقط با سو استفاده از زمان های خاص به دنبال ماهی گیری از جیب مردم هستید ، شما کی به فکر مردم بودید ؟،شما در کدام صحنه ها بودید؟ ،یک موردش را بگویید، در سیل؟ زلزله؟ کمک به نیازمندان؟ دفاع مقدس؟مدافعین حرم؟ مردم را چی فرض کردید ؟ خون مردم را به اسم اصلاحات با سو استفاده از اعتماد آنها می مکید . مردم عزیز اینها تا بحال کجا بودند؟ ،نه بزرگی به اینها بگویید و شرشان را کم کنید تا برای همیشه به سرزمین اصلیشان که آمال و آرزوهایشان هست بروند ،اینها خیلی سال است که به این مملکت پشت کرده اند.
 • م IR ۲۲:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  7 9
  جناب آقای خاتمی دقیقاً مثل هشت ریاست جمهوری روحانی دوباره می خواهید مردم را از رنج دوران نجات دهید چون تمام وزرای روحانی از حزب حضرتعالی بودند. از شما انتقادی نسبت به آنها شنیده نشد
 • IR ۲۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  0 0
  این آقای محمد رضا خاتمی برادر محمد خاتمی رییس اصلاح طالبان همونی هستند که فایل صوتی خودشون در مورد تحریم ایران و ارسال نامه مستقیم به آمریکا جهت تحریم و شیوه تحریم در زمان خودش گویایی واقعیت هایی اصلاح طالبان است، دقیقا اینکه ایشون چرا اون فایل صوتی رو فراموش نموده و خبرگزاری چون مشرق به جای این حجم از مطلب نویسی همون فایل رو بازنشر کنه مردم خودشون می فهمند کاسبان تحریم چه کسانی بوده هستند و خواهند بود مثل امروز مذاکرات وین و برجام و جام زهر می خواهند سرانجام باشد یعنی قتل عام کل کشور حتی طرفداران اصلاح طالبان ! اما چرا چون هیچ سند زنده ای نباید باقی بمونه حتی به قیمت انگ نسل کشی یا هلوکاست ایرانیان چیزی که دو بار در تاریخ اتفاق افتاده و دقیقا می خواهند بار سوم هم اتفاق بیافتد، یعنی نیل تا فرات اگر به اموال برخی از این افراد نگاه کنید می فهمید دلیل فروش اموال عمومی و خرید اموال خاص در نقشه های خاص آمریکایی صهیونیستی به چه معناست، یه نمونش مغان و هفت تپه است
 • سیامک IR ۰۰:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
  2 0
  باز هم دارید به شعور مردم توهین میکنید . اگر مردم الآن رنجی دارن . که حتما هم درسته ، خوب از دولت منتخب شماست . کافیه ۴ سال برگردین عقب ببینید مواضعتون در انتخابات ۹۶ چی بوده . بعد باز هم از این مزخرفات بگین .
 • DE ۰۰:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
  3 0
  شما اگر راست میگفتید و به فکر مردم ایران بودید از همان اول جوری مذاکره میکردید که تحریم ها همه برداشته بشن ، چرا تازه متوجه شدید که رفتید امتیاز دادید و هیچی نگرفتید ؟ البته بعید میدونم متوجه شده باشید .
 • IR ۰۱:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
  4 0
  شما تضمین روحانی نیستید ، شما تضمین فریدون هستید .
 • عرفان IR ۰۴:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
  3 0
  تنها رنج ملت حضور جماعت شماهاست خیر پیش.بسه دیکه تشریف ببرید به ممالک دلخواهتان،انگلیس .امریکا.کانادا.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس